Joao Moutinho
89'
Fernando Santos
Susret počinje u 18:00 sati.
5' Odmah Portugalci dolaze do velike prilike. Diogo Jota nije najbolje primio loptu, ali ipak je ostala kod njega, opalio je s ruba kaznenog prostora, ali odlično brani Gulacsi.
15' Portugalci su zasad očekivano opasniji protivnik, Mađari još nisu uspjeli uopće zabrinuti portugalske braniče.
19' Izgledalo je jako opasno, Ronaldo je pobjegao, bio sam pred Gulacsiujem, ali vratar Leipziga sjajno brani. Sjajno brani za svaki slučaj iako nije bilo potrebe jer je Ronaldo bio u malom zaleđu.
26' Sjajna prilika za Portugal, s loptom u 16 metara ulazi Bernardo Silva, ali jedan od najboljih mađarskih igrača, Willi Orban, odlično reagira i uzima mu loptu.
37' Prva prilika za Mađare, naravno, iz prekida! Szalai je pucao glavom nakon ubačaja Sallaija, ali lopta je išla ravno u Patricija.
38'
Žuti karton dobio je Ruben Dias.
40' Još jednom Jota i još jednom Gulacsi! Dobio je napadač Liverpoola loptu na sedam metara, okrenuo se i odmah pucao, ali Gulacsi to čita.
43' Kakav zicer za Ronalda! Odlična lopta ubačena je na šest metara, Ronaldo je tamo bio posve sam i onda je potpuno nogu i pucao visoko preko gola.
45' Kraj prvog dijela.
65'
Izmjena! Izlazi Andras Schäfer, ulazi Loic Nego.
68' Portugal ima inicijativu, ali u druzgom dijelu i vrlo malo pokušaja. Bruno Fernandes probao je iznenaditi vrlo dobrog Gulacsija,ali nije uspio, lopta je završila u korneru.
71'
Izmjena! Izlazi Bernardo Silva, ulazi Rafa Silva.
73' Mađari su sada zaprijetili, Kleinheisler je ubacio nisku loptu na peterac, ali nikog nije bilo da je pospremi u mrežu.
76' Traže Portugalci kazneni udarac! Ubačena lopta u 16 metara prema Ronaldu uz kojeg je bio Fiola i odmah su skočili Portugalci i tražili igranje rukom. Cakir provjerava s Irratijem.
78'
Izmjena! Izlazi Roland Sallai, ulazi Szabolcs Schön.
78'
Izmjena! Izlazi Laszlo Kleinheisler, ulazi David Siger.
79' Usput, nema kaznenog udarca.
80' Mađari zabijaju, slave, eruptirao je stadion, ali zastavica je u zraku! Schon je pobjegao obrani i zabio, ali bio je u zaleđu.
80'
Žuti karton dobio je Loic Nego.
81'
Izmjena! Izlazi William Carvalho, ulazi Renato Sanches.
81'
Izmjena! Izlazi Diogo Jota, ulazi Andre Silva.
85'
GOL! Mađarska - Portugal 0:1
Mrežu je zatresao Raphael Guerreiro.
85' Portugal vodi 1:0! Mađarska obrana odigrala je sjajnih 85 minuta, a onda je zaspala, lopta je došla do potpuno samog Guerreira na 15 metara i lakoćom zabija.
86' Kazneni udarac za Portugal!
86'
Žuti karton dobio je Willi Orban.
87'
GOL! 0:2! Najstrožu kaznu realizirao je Cristiano Ronaldo.
87' Ronaldo zabija i samim time postaje najblji strijelac europskih prvenstava u povijesti!
89'
Izmjena! Izlazi Bruno Fernandes, ulazi Joao Moutinho.
89'
Izmjena! Izlazi Attila Fiola, ulazi Kevin Varga.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+3'
GOL! Mađarska - Portugal 0:3
Mrežu je zatresao Cristiano Ronaldo.
90'+3' Bježe Portugalci na 3:0, Ronaldo zabija svoj drugi gol, lakoćom je prošao Gulacsija i poslao loptu u praznu mrežu.
90'+6' Kraj, Portugal odnosi visoku pobjedu, ali nije bilo baš tako lako.