Franco Foda
Susret počinje u 21:00 sati.
2'
Žuti karton dobio je Marko Arnautović.
7' Sudar Immobilea i Bachmanna, Bachmann je uzeo loptu, Immobile se zabio u njega uklizavajući, no izuzev ljutnje austrijskog vratara, nije bilo ničeg ozbiljnijeg. Talijanski napadač napravio je koliko je mogao da izbjegne težak sudar.
11' Pogreška Grillitscha skoro je kažnjena. Ostao je bez lopte na 20 metara od svog gola, ona je došla na lijevoj strani do Spinazzole koji je ovaj put išao sam i opalio pokraj gola.
14' Insigne je uvijek opasan s loptom na lijevoj strani, svaki put pronađe prostor za šut, tako je bilo i sada, ali Bachmann je dobro postavljen.
17' Sjajna prilika za Italiju, spašava Bachmann! Barella je bio u dobroj poziciji po sredini gola, ali austrijski vratar obranio je instinktno nogom.
18' Evo upozorenja Talijanima da nema spavanja! Sabitzer je odlično pronašao naprijed Arnautovića koji se postavlja ispred čuvara i snažno puca s 18 metara, ali neprecizno.
27' Talijani imaju inicijativu, ali sada je krenula kontra Austrijanaca tri na tri, izgledalo je ozbiljno i opasno, ali konačno dodavanje Laimera bilo je loše.
32' Uh, Immobile! S preko 20 metara potpuno neočekivano je opalio, a lopta pogađa spojku! Milimetri su ga dijelili od pogotka!
45' Bliži se kraj prvog dijela, Talijani održavaju inicijativu, očekivano su bolji, ali ne mogu probiti austrijsku obranu.
45'+2' Kraj prvog dijela, 0:0.
48' Talijani pokušavaju pronaći rupu u sredini obrane, Berardi je ubacio u peterac, ali jednostavno uža obrana Austrije odrađuje jako dobar posao.
50'
Žuti karton dobio je Giovanni Di Lorenzo.
51'
Žuti karton dobio je Nicolo Barella.
51' Dva žuta kartona za Talijane zbog prigovora, Taylor je dosudio prekršaj na 17 metara, a Talijani se nisu složili.
52' Alaba je izveo slobodnjak, idealna pozicija, ali puca malo preko grede.
56' Malo su se Austrijanci otvorili i sijevnula je kontra Italije. Vukao ju je Insigne, tražio na drugoj strani Berardija, ali dodavanje je bilo loše i Alaba izbija u korner.
62' Pokušava Sabitzer izvana, lopta završava u boku.
65' Ubačena lopta u 16 metara, Alaba je glavom prebacio loptu na drugu vratnicu prema Arnautoviću koji šalje loptu u gol! NO, pregledat će se VAR svakako, jako sumnjiva pozicija, na prvi pogled se čini kao zaleđe.
67' Zaleđe! Bio je Arnautović u zaleđu. Nema gola!
67'
Izmjena! Izlazi Marco Verratti, ulazi Manuel Locatelli.
67'
Izmjena! Izlazi Nicolo Barella, ulazi Matteo Pessina.
73' Pokušavaju Talijani, gol Arnautovića ih je prodrmao i poslao je upozorenje.
75' Ponovno je VAR u igri, u 16 metara pao je Baumgartner, Austrijanxci su skočili, ali potvrđeno je da zbog više faktora nema kaznenog udarca. Ruka, zaleđe, dozvoljen kontakt.
84' Berardi je čekao loptu na volej iako se mogao namjestiti i na drugačiji pokušaj, ali koliko je komplicirao, takav je na kraju bio i ishod. Loše.
84'
Izmjena! Izlazi Ciro Immobile, ulazi Andrea Belotti.
84'
Izmjena! Izlazi Domenico Berardi, ulazi Federico Chiesa.
89'
Izmjena! Izlazi Christoph Baumgartner, ulazi Alessandro Schöpf.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+6' Kraj, imamo prve produžetke! 0:0!
91' Počeo je prvi produžetak!
94' Prvi ozbiljan pokušaj u prvom produžetku, lopta desno za Chiesu koji gađa nisko, ali Bachmann je jako dobar danas. Za klasu sigurniji nego na početku turnira protiv Sjeverne Makedonije.
95'
GOL! Italija - Austrija 1:0
Mrežu je zatresao Federico Chiesa.
95' Napokon Talijani zabijaju! Chioesa je dobio loptu na drugoj vratnici, Laimer je otišao u prazno, a Chiesa poslao loptu u suprotni kut.
97'
Izmjena! Izlazi Marko Arnautović, ulazi Saša Kalajdžić.
103'
Žuti karton dobio je Martin Hinteregger.
104' Kakav udarac i kakva obrana! Insigne je sjajno opalio iz slobodnog udarca, lopta je išla u same rašlje, ali Bachmann je izronio i izbio u korner.
105'
GOL! Italija - Austrija 2:0
Mrežu je zatresao Matteo Pessina.
105' 2:0 Italija! Igrači s klupe spasili su Mancinija, prvo Chiesa, zatim Sensi, oba gola iskosa u dalji kut!
105'+1' Kraj prvog produžetka, Austriji ostaje 15 minuta nade.
106'
Izmjena! Izlazi Florian Grillitsch, ulazi Louis Schaub.
106' Počeo je drugi produžetak.
106'
Izmjena! Izlazi Xaver Schlager, ulazi Michael Gregoritsch.
106' Kakav pokušaj Schauba odmah nakon ulaska u igru, opalio je izvana u sam donji kut, ali Donnarumma briljantno brani!
108'
Izmjena! Izlazi Lorenzo Insigne, ulazi Bryan Cristante.
111' Pokušavaju Austrijanci, lopta je došla do Sabitzera u kaznenom prostoru, on je bio na 7-8 metara iskosa, ali nije dobro zahvatio loptu i pucao je daleko od gola.
114'
Izmjena! Izlazi Konrad Laimer, ulazi Stefan Ilsanker.
114'
Izmjena! Izlazi Stefan Lainer, ulazi Christopher Trimmel.
115'
GOL! Italija - Austrija 2:1
Mrežu je zatresao Saša Kalajdžić.
115' Nada za Austriju! Lopta ubačena iz kornera na prvu vratnicu gdje je Kalajdžić u padu glavom skrenuo loptu uprvi kut, krasan gol, Austrija može sanjati.
119' Gregoritsch! Opalio je iz prve s nekih 18 metara, lopta kroz gužvu, ali odlazi pokraj gola!
120' Kontra Italije, Chiesa je prebacio i vratara, lopta je išla u gol, ali Trimmell dolazi brže do nje i odbija je ispred crte.
120' Minuta nadoknade.
120'+1'
Žuti karton dobio je Aleksandar Dragović.
120'+2' Kraj na Wembleyju, Italija je preživjela i ide dalje!