HT Prva liga, 1. kolo, 16.07.2021, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Goran Pečarić, Jerko Crnčić, Anto Marić
Damjan Bohar 90', 90'+5' (11m)
3:0(0:0) Šibenik
Šibenik
Susret počinje u 21:00 sati.
5' Sjajna akcija Bohara i Miereza! Bohar je vukao loptu i ušao u 16 metara, odigrao dupli pas s Mierezom, došao iskosa pred vratara i pucao pokraj vratnice.
8' Dobar ubačaj Miloša, lopta se odbila na rub kaznenog prostora do Miereza koji je nije dobro zahvatio i Rogić lako hvata.
16' Lijep pokušaj Pilja s ruba kaznenog prostora, dosta neugodno je gađao suprotni kut, ali nije pogodio.
25' Jako blizu bio je Osijek vodstvu! Pilj je nabacio s lijeve strane, Jugović je bio u skoku i glavom prebacio loptu, ali ona pogađa gredu!
26'
Žuti karton dobio je Mato Miloš.
31' Osječani su bolji protivnik, Šibenik se koncentriraso na obranu i isključivo ga zanima igra u tranziciji. No teško je za očekivati da u ovakvoj igri mogu izdržati 90 minuta.
33'
Žuti karton dobio je Marin Pilj.
34' Šibenčani su sada pokušali zaprijetiti nakon lošeg dodavanja Čeberka, lopta je došla do Bačelić-Grgića, a on je uputio nešto između ubačaja i udarca, uglavnom bilo jke dosta neprecizno, što god bilo.
44' Bliži se kraj prvog dijela, Osječani su bili nadmoćni, ali nisu uspjeli doći do pogotka.
45' Kraj prvog dijela, 0:0.
50' Jedan pokušaj za brojeve, Antonio Marin pucao je s nekih 20 metara, ali vrlo loše, ravno u vratara.
53' Opasan pokušaj Mese s 18-19 metara, pucao je dosta snažno, ali preko grede.
60'
Izmjena! Izlazi Suad Sahiti, ulazi Ivan Delić.
62' Kakva šansa za Šibenčane! Deni Jurić našao se potpuno sam pred Ivušićem, ali vratar Osijeka sjajno brani!
63'
GOL! Osijek - Šibenik 1:0
Mrežu je zatresao Ramon Mierez. Asistent je Mato Miloš.
63' Šibenik nije iskoristio sjajnu priliku i odmah je kažnjen! Miloš je ubacio s desne strane, Mierez je na prvoj vratnici došla do lopte ispred čuvara i pogodio glavom u bliži kut!
65'
Izmjena! Izlazi Marin Pilj, ulazi Darko Nejašmić.
67'
Žuti karton dobio je Darko Nejašmić.
74' Pokušavaju Šibenčani nekako zaprijetiti, sada je to učinio Bačelić-Grgić koji je pucao s 18 metara, ali dosta loše za Ivušića.
76'
Izmjena! Izlazi Stipe Bačelić-Grgić, ulazi Edin Julardžija.
80'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Merveil Ndockyt.
82' Zanimljiva situacija u napadu Šibenčana, Delić se kroz gužvu nekako izborio za ulazak u 16 metara, ali dobro ga je zaustavio Lončar.
83'
Izmjena! Izlazi Juan Camilo Mesa Antunez, ulazi Jose Alejandro Lopez Mejia.
84' Vrlo neugodan pokušaj Ndockyta. Nakon kornera lopta je odbijena na 16 metara gdje Ndockyt puca iz prve, ali lopta ide pokraj vratnice.
88' Odlična obrana Rogića! Mierez je pobjegao, bio je nesebičan i vratio je loptu za samog Gržana na 12 metara, ali odlično brani njegov pokušaj Rogić.
90'
GOL! Osijek - Šibenik 2:0
Mrežu je zatresao Damjan Bohar. Asistent je Mihael Žaper.
90' 2:0 za Osijek! Gržan je na lijevoj strani pronašao Žapera koji u petercu proigrava Bohara, on se sjajno snalazi i iz okreta zabija za 2:0!
90'+1'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Antonio Mance.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Petar Bočkaj.
90'+2' Igraju se tri minute nadoknade.
90'+4' Kazneni udarac za Osijek! Srušen je Ndockyt, a nakon VAR konzultacije, Pečarić je pokazao na 11 metara.
90'+5'
GOL! 3:0! Najstrožu kaznu realizirao je Damjan Bohar.
90'+5' Bohar rutinski za visokih 3:0!
90'+6' Kraj, Osijek odnosi glatku pobjedu 3:0!