HT Prva liga, 1. kolo, 18.07.2021, 18:55 h, Aldo Drosina
Suci: Mario Zebec, Nikola Kečkiš, Marko Stolnik
3:1(3:0) Hrvatski dragovoljac
Mario Veljača 90'+1'
Hrvatski dragovoljac
Susret počinje u 18:55 sati.
8' Potencijalno jako dobra situacija za domaćina. Bande je na lijevom krilu lijepo gurnuo loptu za Marina koji oštro centrira, ali nitko ne dolazi do lopte.
10'
GOL! Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 1:0
Mrežu je zatresao Boureima Hassane Bande.
10' Istra vodi 1:0! Skoro četiri minute trajala je VAR provjera, odličnu loptu dobio je Bande, prošao Majstorovića pa prevario Bašića i poslao loptu u bliži Šubarićev kut.Pokazano je odmah nakon toga zaleđe, ali VAR je poništio tu odluku na oduševljenje domaćina.
17'
GOL! Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 2:0
17' Već je 2:0! Hrvatski dragovoljac ima velikih problema na bokovima, ovaj put opasnost je stigla s desne strane, pucao je Iličić u blok, ali lopta se odbila do samog Bandea koji lako zabija!
24' Istra bolja i zasluženo vodi, Hrvatski dragovoljac ne izgleda nimalo komforno u obrambenoj fazi.
25' Greda gostiju! Dosuđen je korner, a nakon ubačaja glavom je pucao Jazvić, lopta se odbija od Perere i gredu i pada na gol liniju! Puno sreće za Istru.
29'
Izmjena! Izlazi Martin Sekulić, ulazi Karlo Perić.
29'
Žuti karton dobio je Martin Sekulić.
35'
Žuti karton dobio je Marko Bašić.
39' Sjajna prilika za Istru koju je upropastio Mlinar! Dobio je sjajnu loptu, krenuo sam prema Šubariću, ali onda usporio i gostujuća obrana ga je dostigla i zaustavila.
45' Još pet minuta.
45'+2'
Žuti karton dobio je Filip Jazvić.
45'+3'
GOL! Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 3:0
Mrežu je zatresao Bernardo Matić. Asistent je Frano Mlinar.
45'+3' Velikih 3:0 za Istru! Sjajan ubačaj Mlinara s lijeve strane, u skoku je bio Bernardo Matić koji glavom šalje loptu u suprotni kut.
46'
Izmjena! Izlazi Tonio Teklić, ulazi Dino Skorup.
49'
Žuti karton dobio je Frano Mlinar.
53' Sjajna prilika za Istru! Nakon ubačaja iz kornera apsolutno sam na petercu ostao je Perera koji puca glavom, ali preko gola.
54'
Izmjena! Izlazi Vinko Petković, ulazi Luka Viduka.
54'
Izmjena! Izlazi Filip Jazvić, ulazi Mario Veljača.
66'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Robert Mišković.
67' Jedna od rijetkih prijetnji Dragovoljca, desnom stranom kaznenog prostora prošao je Majstorović, uputio je nešto između prizemnog centaršuta i udarca, ali Lućić je bio spreman.
69' Kazneni udarac za Isdtru! Nakon ubačaja u 16 metara zbog navodnog igranja rukom Bagadura. Traje VAR provjera.
71' Nema kaznenog udarca, logična odluka, lopta je pogodila Bagadura u ruku, ali ona je bila uz tijelo i nije bilo namjere igranja rukom.
74'
Izmjena! Izlazi Miroslav Iličić, ulazi Dion Drena Beljo.
74'
Izmjena! Izlazi Slavko Blagojević, ulazi Mateo Lisica.
75' Šubarić dva puta odlično brani! Prvo je skinuo udarac Luke marina, a zatim i Perere.
77'
Žuti karton dobio je Ivan Roca.
78' Greda! Sjajan slobodnjak, Mišković je opalio preko živog zida s nekih 20 metara, lopta pogađa gredu i pada na gol liniju!
83' Još jedan zicer za Istru, Ivančić je bio sam pred Šubarićem, ali kapetan gostiju nogom skreće loptu.
85'
Izmjena! Izlazi Antonio Ivančić, ulazi Antonio Siljan.
90'+1'
GOL! Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 3:1
Mrežu je zatresao Mario Veljača.
90'+1' Hrvatski dragovoljac ipak dolazi do pogotka. Loptu je u 16 metara primio Mario Veljača, odlično se namjestio i ciljao u suprotni kut te pogodio.