Liga prvaka, kvalifikacije, 1. pretkolo, 13.07.2021, 22:00 h, Hlídarendi, Reykjavík
Patrick Pedersen
63'
17
Andri Adolphsson
63'
33
Almarr Ormarsson
81'
7
Haukur Pall Sigurdsson
81'
8
Arnor Smarason
83'
Susret počinje u 22:00 sati.
6' Dinamo očekivano dominira, a prvi koji se odlučio na udarac bio je Mislav Oršić, opalio je s nekih 20 metara, ali malo preko grede.
14' Islanđani su vrlo gusti u obrani i jasna je taktika, pokušat će koristiti pogreške Modrih i doći u šanse. Sada je bila jedna takva, ali obrana Dinama odbila je loptu u korner.
20' Damir Krznar ne izgleda baš zadovoljno, Dinamo je bolje izgledao u Zagrebu bez reprezentativaca nego danas s njima.
22' Ovo je mirisalo na opasnost, Ivanušec je odlično izbacio na desnoj strani Stojanovića koji ima puno prostora za ubačaj, ali namješta se i onda šalje neupotrebljivu loptu pred gol.
28' Nešto za upisati, nakon kornera Petković nije uspio pucati, ali ostavio je loptu za Majera koji malo iskosa šutira snažno, no i neprecizno.
29' Prvi put u akciji je Halldorsson, Petković je dobio loptu na 20 metara, dobro je pronašao prostor i pucao prema kutu, ali islandski vratar brani.
31'
GOL! Valur Reykjavik - Dinamo 0:1
Mrežu je zatresao Luka Ivanušec. Asistent je Lovro Majer.
31' Dinamo vodi 1:0! Majer je dao loptu za Ivanušeca koji je sjajno prošao prvu prepreku guranjem protivniku lopte kroz noge, ušao je u 16 metara i onda rutinski zabio za 1:0.
34'
Žuti karton dobio je Kristinn Freyr Sigurdsson.
36' Još jedna izgledna situacija, odbijena lopta na rub kaznenog prostora došla je do natrčalog Jakića koji puca snažno, ali brani islandski vratar.
40' Tražio je Dinamo kazneni udarac nakon pada Petkovića, ali je dosuđen samo korner. Iz kornera je odlično ubacio Majer, Jakić je pucao glavom, ali u zadnji tren brani Halldorsson.
45' Kraj prvog poluvremena, Dinamo vodi 1:0.
55' Nema nekih promjena u drugom dijelu, Dinamo kontrolira dvoboj bez problema.
58'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Josip Mišić.
58'
Izmjena! Izlazi Kristijan Jakić, ulazi Bartol Franjić.
60'
Žuti karton dobio je Josip Mišić.
63'
Izmjena! Izlazi Sverrir Pall Hjaltisted, ulazi Patrick Pedersen.
63'
Izmjena! Izlazi Sigurdur Egill Larusson, ulazi Andri Adolphsson.
67' Heimisson pucao je s nekih 20 metara, ali Zagorac brani.
68' Veliki blok Majera! Saevarsson je ubacio s desne strane, sami su ostali Pedersen i Sigurdsson, srećom su si zasmetali i s malim odmakom Sigurdsson puca, ali Majer je u bloku.
70' Slobodnjak za Valur na nekih 25 metara, gađao je Köhler u gornji kut, ali Zagorac odlično brani.
71'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Mario Gavranović.
71'
Izmjena! Izlazi Lovro Majer, ulazi Lirim Kastrati.
73' Oršić jako dobro ubacuje iz kornera, glavom je probao Gavranović, ali Halldorsson vadi ispod grede.
81'
Izmjena! Izlazi Birkir Heimisson, ulazi Almarr Ormarsson.
81'
Izmjena! Izlazi Christian Köhler, ulazi Haukur Pall Sigurdsson.
82' Prijeti Valur, nakon kornera lopta je došla do Tryggvasona koji puca pokraj gola.
83'
Izmjena! Izlazi Gudmundur Andri Tryggvason, ulazi Arnor Smarason.
89'
GOL! Valur Reykjavik - Dinamo 0:2
Mrežu je zatresao Mislav Oršić. Asistent je Lirim Kastrati.
89' Dinamo dolazi do drugog pogotka, Kastrati je ubacio s desne strane, Oršić je natrčao i rutinski pogodio za 2:0!
90'
Izmjena! Izlazi Mislav Oršić, ulazi Luka Menalo.
90'+1' Četiri minute nadoknade.