Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 22.07.2021, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu, Split
Suci: Christian Dingert, Rafael Foltyn, Jan Seidel, Frank Willenborg (Njemačka)
14
90'+2'
31
90'+2'
ZOran Tošić
57'
29
Dušan Jovančić
57'

Igor Sergeev
57'
18
Ruben Brigido
75'
10
Serikzan Muzhikov
82'
Aleksandr Moskalenko
Susret počinje u 21:00 sati.
 Poljud je ugodno popunjen, Torcida je na svom mjestu i dočekuje svoje ljubimce nakon desetak mjeseci. Očekujemo sjajnu atmosferu i dobru igru Hajduka da upotpuni feštu!
 Igrači izlaze na travnjak, prvo gosti u zelenom, a onda i momci u bijelom uz pljesak.
 Igrači Hajduka došli su pozdraviti Sjever, a tribina je proključala.
1' Susret je počeo, sretno Hajduče!
5' Prvi dobar dribling Livaje koji je na lijevom boku okrenuo dva igrača, ali je njegov ubačaj blokiran u korner iz kojeg je Krovinović prebacio sve.
7' Evo i Tobola iz prekida, Tagybergen je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, ali je Amanović zakasnio na loptu.
11' Zakuhao je sad Silva na desnom krilu, i to nakon još jedne dijagonale. Tobol pokušava dugim loptama, dok Hajduk u prvih deset minuta drži loptu u nogama i pokušava gađati utrčavanja Ljubičića.
16' Prošlo je tih 15 minuta koji se uvijek najavljuju na krilima publike, ali Hajduk nije postigao željenu dominaciju i nije se nametnuo do kraja.
21' Nakon 20 minuta još nemamo pravih prilika, na obje strane je bilo opasnih izlazaka koji su blokirani pri zadnjem dodavanju koje bi izbacilo igrača u pravu priliku.
21'
GOL! Hajduk - Tobol 1:0
Mrežu je zatresao Marin Ljubičić. Asistent je Emir Sahiti.
21' Evo gola! Ljubičić je obavio pola posla prije pogotka, oduzeo je loptu i pronašao utrčalog Sahitija koji mu lijepo vraća iz situacije jedan na jedan, a mladi Hajdukov napadač plasira s desetak metara u nebranjenu mrežu!
25' Uspio je ipak Hajduk povesti iako nije pritisnuo do kraja, iz prve prave akcije Ljubičić nije pogriješio i iskupio se za promašaj protiv Lokomotive. Lakše se diše na Poljudu.
28' Evo novog pokušaja Sahitija s ruba 16 metara, neki su tražili i blok rukom, ali samo korner.
31' Dobro igra Hajduk nakon gola, uzeo je loptu u noge i traži drugi pogodak. Ako želimo tražiti još dobrih stvari, onda možemo reći da obrana djeluje sigurnije nego u ranijim susretima. Gosti još nisu složili pravu priliku.
33' Dosta često je Toni Silva na podu, sad je opet legao pa naglo ustao i gosti traže sankcije za Čolinu zbog navodnog laktarenja.
38' Pritisak Hajduka! Prvo sjajan udarac Livaje nakon okreta koji je obranjen, ali je odbijanac pokupio Ljubičić i akcija se nastavila do šuta Lovrencsicsa, a onda i Čoline. No, gosti su preživjeli.
39'
Žuti karton dobio je Aleksa Amanović.
43'
Žuti karton dobio je Bagdat Kairov.
44' Pokušava i Hajduk iz prekida koje mahom izvodi Krovinović, ali prave prilike nema. No, igrači u bijelom često osvajaju lopte na sredini i tjeraju Tobol na prekršaje, pa shodno tome i gosti već imaju dva žuta kartona.
45'+1' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, mogu navijači Hajduka biti vrlo zadovoljni!
46' Krenulo je drugo poluvrijeme.
47' Uzeo je Krovinović loptu i pokušao je sam iz daljine, ali jako loše i sporo pokraj gola. No, novo pojačanje Hajduka pokazuje se vrlo aktivno i mirno na lopti.
48' Kratka akcija iz slobodnjaka sa strane, Krovinović je niskom loptom tražio Livaju, a on iz prve puca kraj vrata.
50'
Žuti karton dobio je Marin Ljubičić.
53'
GOL! Hajduk - Tobol 2:0
Mrežu je zatresao Marin Ljubičić. Asistent je Gergő Lovrencsics.
53' Evo i drugog gola! Lovrencsics je opet pokazao sjajan ubačaj s desne strane, na drugoj stativi je na pravom mjestu Ljubičić koji zabija svoj drugi gol i novu eksploziju Poljuda!
54' Sjevnula je opet kontra Hajduka, ali je ovu lošim udarcem završio Mlakar.
57'
Izmjena! Izlazi Azat Nurgaliev, ulazi ZOran Tošić.
57'
Izmjena! Izlazi Samat Zharynbetov, ulazi Dušan Jovančić.
57'
Izmjena! Izlazi Nemanja Nikolić, ulazi Igor Sergeev.
60' Moskalenko riskira, ubacio je dosta napadački nastrojenih igrača i ide po smanjenje rezultata.
63'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Jairo de Macedo da Silva.
63' Ovacije za dvostrukog strijelca pri izlasku iz igre, mladić je oduševio! Ovo po svoj prilici znači da Mlakar seli u špicu, a Jairo ide na krilo.
67' Evo malo opasnijeg dolaska Tobola koji je prvo usporio Tošić driblanjem, a onda je lopta prebačena na lijevo gdje Jovančić gađa samo vanjski dio mreže.
69' Šansa za Hajduk iz slobodnjaka, Jairo je srušen na rubu 16 metara.
70' Krovinović ipak preko vrata.
71' Hajduk se igra! Ide se u tranzicije, dodaje se petom i sve je vrlo atraktivno. Sad je Jairo ostavio petom za Livaju koji je s lijeve strane pucao preko gola.
73' Zabio je Tobol gol, ali je podignuto zaleđe.
75'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Dimitrios Diamantakos.
75'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Jani Atanasov.
75'
Izmjena! Izlazi Toni Silva, ulazi Ruben Brigido.
77' Jairo je ovaj put bio malo sebičan. Opet je pobjegao i krasno ga je dugom uposlio Diamantakos, a on je s desne strane pucao iz slabije situacije iako je imao igrala u sredini.
78' Pokušaj sad i Mlakara iz daljine, jako razigrani Diamantakos ga je uposlio, a ovaj probao s dvadesetak metara. No, odbila se lopta od bloka i malo kraj stative ide u korner.
80' Evo i Livajine nove bombe! Sa 17 metara je potegnuo, a Mokin se ispružio i odbio u korner.
82' Sve ove prilike stigle su iz tranzicije. Hajduk se povukao i dopušta Tobolu jalovu inicijativu, a onda po osvojenoj lopti ide munjevita kontra i gotovo uvijek je opasno za Tobol.
82'
Izmjena! Izlazi Askhat Tagybergen, ulazi Serikzan Muzhikov.
87' Opet Tobol pokušava iz prekida, ali ovaj put ispred Jovančića čisti Čolina.
90'+1' Tri minute nadoknade, ako se nešto dramatično ne dogodi i tri minute do slavlja Hajduka.
90'+1' Tošić je probao direktno iz slobodnog udarca s 30 metara, ali Kalinić lako kroti jednu od rijetkih lopti na koje je trebao reagirati.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Marko Livaja, ulazi Mario Čuić.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Jan Mlakar, ulazi Ivan Dolček.
90'+3' Vjerojatno posljednja prilika na susretu, Jairo je oštro ubacio s desne strane, ali nitko nije na lopti.
90'+3' Kraj susreta, slavi se na Poljudu!