HT Prva liga, 2. kolo, 25.07.2021, 18:55 h, Rujevica
Suci: Fran Jović, Jerko Crnčić, Anto Marić
Josip Drmić 78', 82'
2:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961
Susret počinje u 18:55 sati.
 Rijeka dočekuje Istru 1961 u susretu drugog kola HT Prve lige. I jedni i drugi u ovaj susret ulaze nakon pobjeda u prošlom kolu.
1' Odmah u prvoj minuti sjajna prilika za Rijeku, Vukčević je pronašao Ampema koji je sam pred Lučićemn, a vratar Rijeke odlično brani.
12' Još jedna sjajna prilika za Rijeku! Ponovno aktivni Ampem dobio je loptu na lijevu stranu i u kaznenom prostoru pronašao Libera koji je posve sam, ali nije dobro zahvatio loptu.
17'
Žuti karton dobio je Slavko Blagojević.
20' Moglo je biti nezgodno u kaznenom prostoru Rijeke. Mlinar ja s više od 40 metara ubacio iz prekida, lopta je dugo putovala, na nju je išao Matić, ali nije je stigao.
25'
Žuti karton dobio je Bernardo Matić.
26' Odlična ubačena lopta prema Vulčeviću koji je bio u naletu i pokušao iz prve, ali nije zahvatio loptu.
32' Velika prilika za goste, Daničić je ušao u 16 metara na lijevoj strani i u sredini je tražio Iličića koji je uklizao, ali nije prevario Labrovića.
33' Sjajna šansa, ubačena lopta na glavu Drmića koji gađa suprotni kut, loptu je pokušao dodatno skrenuti Ampem, ali nije je zahvatio.
43' Najveća prilika na susretu! Drmić je došao do lopte sam u 16 metara, mogao je birati gdje će poslati loptu u mrežu, no on puca pokraj vratnice.
44'
Žuti karton dobio je Antonio Perera Calderon.
45' Dvije minute nadoknade,
45'+2' Kraj dinamičnog prvog poluvremena na Rujevici.
46'
Izmjena! Izlazi Andrija Vukčević, ulazi Jorge Obregon.
53' Rijeka je došla do pogotka, ali kratko je trajala radost domaćina. Obregon je poslao loptu u mrežu, no Jovičć je odmah pokazao zaleđe. Trebat će VAR provjera.
54' Pavičić je bio taj koji je asistirao i gurnu loptu prema Obregonu, granična situacija.
55' Ipak zaleđe, ništa od gola.
65' Sve su opasniji gosti i Labrović ima sve više posla. Prvo je branio neugodan pokušaj Bandea, a zatim i Lisice.
66'
Izmjena! Izlazi Robert Mudražija, ulazi Ivan Lepinjica.
67'
Izmjena! Izlazi Miroslav Iličić, ulazi Dion Drena Beljo.
71' Igra je trenutno prekinuta, ružan sudar glavama Daničića i Krešića.
76' Još jedna sjajna prilika za Rijeku! Nakon kornera lopta se odbila do Obregona koji je opalio s pet metara snažno i neprecizno.
77'
Izmjena! Izlazi Damjan Daničić, ulazi Luka Marin.
78'
GOL! Rijeka - Istra 1961 1:0
Mrežu je zatresao Josip Drmić. Asistent je Ivan Tomečak.
78' Rijeka napokon došla do pogotka! S desne strane ubacioje Tomečak, Drmić je visoko skočio u 16 metara i glavom poslao loptu u sam kut.
81'
Žuti karton dobio je Jorge Obregon.
82'
GOL! Rijeka - Istra 1961 2:0
Mrežu je zatresao Josip Drmić. Asistent je Domagoj Pavičić.
82' Istra se otvorila, krenula po poravnanje, a Rijeka je to jedva dočekala. Sijevnula je kontra, Pavičić je odlično asistirao za Drmića koji atraktivno glavom u padu zabija.
84'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Robert Mišković.
84'
Izmjena! Izlazi Antonio Perera Calderon, ulazi Antonio Siljan.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Josip Drmić, ulazi Niko Galešić.
90'+5' Kazneni udarac za Rijeku! Siljan je startao na Obregona i Jović je pokazao na 11 metara.
90'+6' Pucaio je Pavičić, ali Lučić ga je pročitao i obranio taj udarac!
90'+6' Kraj, Rijeka odnosi pobjedu 2:0!