Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 29.07.2021, 20:00 h, Stadion Rujevica, Rijeka
Suci: Veaceslav Banari, Andrei Bodean, Denis Borisov, Andrei Breguta (Moldavija)
Jefferson
46'
14
Dexter Xuereb
61'
17
Clive Gauci
76'
11
Judivan
76'
5
Luke Tabone
76'
Darren Abdilla
Susret počinje u 20:00 sati.
 Rijeka brani prednost od 2:0 iz gostujuće utakmice. Nadamo se da se neće ponoviti ona noć na Poljudu kad je Gzira to nadoknadila, a niti ovo poslijepodne u Kazahstanu kad je Hajduk ispustio isti rezultat.
1' Susret je počeo, sretno Rijeka!
2' Mala nesigurnost pred golom Rijeke, Smolčić je dugu loptu nespretno vratio Labroviću koji se protegnuo i ipak iskontrolirao.
10' Ne događa se mnogo na Rujevici na početku, dosta isprekidan susret. No, Gzira nikako ne izgleda uplašeno ili kao da se predala.
11' Evo prvog udarca Rijeke, Drmić je primio loptu u kaznenom prostoru te je iz okreta pucao, ali jako visoko.
16' Rijeka je nakon sporijeg početka uzela loptu i dominaciju, a posebno su na desnoj strani aktivni Tomečak i novi igrač Abass.
18' Haber skida zicer Ampemu! Ubačaj Drmića s desne strane je preko Abassa otišao Ampemu kojem Haber izlazi i glavom s dva metra brani svoj gol!
19' Evo i dalekometnog pokušaja aktivnog Abassa, ali je opet Haber reagirao.
20' Aktivna je i atraktivna Rijeka, pokušava se i iz daljine! Sad jedna bomba Ampema ljevicom s 25 metara, ali pokraj vrata.
22' Probao je i Čerin sa 17 metara nakon povratne Tomečaka, ali lopta od bloka ide u korner malo pokraj gola!
24' Tuče Rijeka iz svih oružja! Drmić je primio loptu i zavaljao te prošao par braniča, pronašao prostor i odapeo s 18 metara malo pokraj gola.
27'
GOL! Rijeka - Gzira United 1:0
Mrežu je zatresao Josip Drmić.
27' Rijeka vodi i vjerojatno rješava dvomeč! Tomečak je zavrnuo s desne strane, Haber je nesmotreno izašao s vrata, a Drmić prvi došao do lopte glavom, spustio ju i lako pogodio praznu mrežu!
28' Pokušala je Gzira odmah po golu odgovoriti, ali prvi dalekometni pokušaj ide visoko preko grede.
31' Opet Abass traktivno, ovaj put desnicom s lijeve strane ruba kaznenog prostora u suprotni kut, ali lopta ide preko vrata.
32' Kanonada Rijeke, ovaj put Haber čupa udarac Ampema. Drugi gol visi u zraku.
33' Evo i malo Gzire, Davis je uspio ući u kazneni prostor nakon par odbijanaca, ali skoro iz mrtvog kuta ne nalazi suprotni, već gađa aut.
35'
Žuti karton dobio je Martin Davis.
36' Čerin iz slobodnjaka nakon što je srušen Pavičić, ali u živi zid pa iz odbijanca od bloka visoko preko rujevičkog kaveza.
39' Vukčević je zapucao zicer! Opet Tomečak sjajan ubačaj, Abass je primirio i poslao na drugu stativu gdje je Vukčević koji ima gol na dlanu, ali puca tik uz stativu.
41' Opet je zakuhao Tomečak dobrom niskom loptom, ali Mentz čisti tik ispred Vukčevića.
44' Pisani je probao s dvadesetak metara, moglo je biti vrlo opasno, ali nema posla za Labrovića jer ide kraj gola.
45' Sjajna prilika za Gziru! Dugu loptu je Davis primio daleko iza obrane i glavom je probao prebaciti Labrovića, ali pokraj gola.
45'+1' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog poluvremena, Rijeka ima sigurno vodstvo i sjajnu igru.
46' Krenulo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Ricardo Correa Duarte, ulazi Jefferson.
52' Prva je u nastavku zaprijetila Gzira, opet je taj aktivni Davis bio u dobroj prilici pred domaćim golom, ali blokira Galović.
56' Deset minuta je prošlo u drugom dijelu. Rijeka kontrolira susret i sigurno ide prema prolasku dalje.
61' Dalekometan pokušaj Davisa na jednoj, pa dvostruki pokušaj Pavičića na drugoj strani koji je mogao biti nešto opasniji, posebno onaj prvi iz okreta, ali rezultat se ne mijenja.
61'
Izmjena! Izlazi Portelli Nevin, ulazi Dexter Xuereb.
62'
Žuti karton dobio je Justin Haber.
62'
Izmjena! Izlazi Issah Abass, ulazi Adrian Liber.
62'
Izmjena! Izlazi Josip Drmić, ulazi Jorge Obregon.
70' Ulazimo u posljednjih 20 minuta, Rijeka u kontroli i možemo samo odbrojavati do kraja susreta.
71' Tek što smo to rekli nakon mirnijeg razdoblja, Pavičić je sjajnim udarcem s lijeve strane zatresao suprotnu vratnicu i propustio podebljati prednost!
72' Ampem je opet pokušao, Haber je na mjestu.
76'
Izmjena! Izlazi Zachary Scerri, ulazi Clive Gauci.
76'
Izmjena! Izlazi Martin Davis, ulazi Judivan.
76'
Izmjena! Izlazi Steve Borg, ulazi Luke Tabone.
77' Mogao je sad i Liber do pogotka, ali Haber je definitivno prvo ime Gzire večeras.
82'
Izmjena! Izlazi Prince Obeng Ampem, ulazi Denis Bušnja.
83'
Izmjena! Izlazi Andrija Vukčević, ulazi Filip Braut.
84' Rijeka je večeras osim kratkih perioda na početku svakog poluvremena pokazala sjajnu igru i Goran Tomić ima čime biti zadovoljan.
84' Dobru šansu je sad za Gziru imao Jefferson, ali njegov udarac glavom ide malo pokraj gola.
86'
Izmjena! Izlazi Ivan Tomečak, ulazi Roko Jurišić.
86'
Žuti karton dobio je Gabriel Bohrer Mentz.
87' Tomečak je za svoju izvedbu večeras definitivno zaslužio pljesak.
89'
Žuti karton dobio je Nino Galović.
90'+1' Tri minute nadoknade.
90'+3' Kraj susreta, Rijeka ide dalje!