HT Prva liga, 3. kolo, 01.08.2021, 18:55 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Bojan Zobenica, Luka Pajić
Samuel Emem Eduok 26'
1:0(1:0) Šibenik
Šibenik
Susret počinje u 18:55 sati.
 Današnji program u HT Prvoj ligi donosi tri susreta, a u 18:55 sati počinje dvoboj u Splitu između Hajduka i Šibenika. I jedni i drugi još uvijek čekaju na prvu pobjedu.
5' Pokušaj Hajduka preko Eduoka koji je s druge vratnice pucao glavom, ali pogodio je vanjski dio mreže.
7' Ukazuje se pomoć Julardžiji koji je stradao u dvioboju s Markom Livajom.
9' Prijete i Šibenčani! Kvesić je ubacio s lijeve strane na prvu vratnicu, natrčao je Jurić i skrenuo loptu prema golu, ali ona pogađa Kalinića.
15' Julardžija se bio vratio i nastavio s igrom, ali ponovno je na travnjaku i neće moći. Sportski potez Livaje, upravo mu je on pomogao da izađe sada s travnjaka.
16' Rogić je u akciji, pucao je Dolček, ali vratar Šibenčana bio je dobro postavljen.
20' Odlična prilika za Hajduk! Velika pogreška Batarela koji je izgubio loptu na svojih 20 metara, uzeo ju je Biuk, sjurio se u kazneni prostor, ali pogodio je gredu.
21'
Žuti karton dobio je Mario Ćurić.
26'
GOL! Hajduk - Šibenik 1:0
Mrežu je zatresao Samuel Emem Eduok. Asistent je Gergő Lovrencsics.
26' Hajduk dolazi do vodstva, a Eduok pokazuje da je trebao dobiti i ranije priliku! Kombinirao je s Lovrencsicsem, Mađar ga je odlično proigrao, a on razoružao Rogića i poentirao za vodstvo.
38' Hajduk bolje izgleda nakon vodstva, ali i dalje to nije onaj pritisak kakav se od njega očekuje na Poljudu.
41' Krasna prilika za Eduoka! Lovrencsics ga je još jednom pronašao, ovaj put potpuno samog na petercu, on puca iz prve i gađa gredu!
43' Odlična obrana Rogića! Livaja je odlično vukao loptum, došao do 16 metara io onda u kaznenom prostoru idealno proigrao Mlakara, on puca iz prve, ali Rogić to čita.
44' Nastavljaju se Hajdukovi napadi, sasda je Biuk kao maloprije Livaja povukao napad, došao je do kaznenog prostora i pucao, ali neprecizno.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+3' Kraj prvog dijela, Hajduk vodi 1:0.
46'
Izmjena! Izlazi Samuel Emem Eduok, ulazi Emir Sahiti.
49' Livaja šalje loptu u mrežu, ali ništa od pogotka, dosuđeno je zaleđe, bio je Livaja ispred obrane.
51' Odlična prilika za domaćina! S desne strane je ubacio Sahiti, idealni za Eleza koji je u skoku i puca pokraj gola.
52'
Žuti karton dobio je Stipe Bačelić-Grgić.
53'
Žuti karton dobio je Karlo Bilić.
53'
Izmjena! Izlazi Mario Ćurić, ulazi Niko Rak.
53'
Izmjena! Izlazi Suad Sahiti, ulazi Ivan Delić.
56' Filip Krovinović pucao je nakon flipera u kaznenom prostoru Šibenika, lopta se odbijala i došla do veznjaka Hajduka koji puca preko gola.
57' Krasna prilika za Šibenik, upropastio ju je Bačelić-Grgić. Ubacio je Jakoliš, lopta je išla na Bačelić-Grgića koji nije zahvatio loptu glavom u odličnoj poziciji.
57'
Žuti karton dobio je Juan Camilo Mesa Antunez.
62'
Izmjena! Izlazi Jan Mlakar, ulazi Marin Ljubičić.
71'
Izmjena! Izlazi Deni Jurić, ulazi Antonio Marin.
71'
Izmjena! Izlazi Stipe Bačelić-Grgić, ulazi Jose Alejandro Lopez Mejia.
74' Jedan od rijetkih pokušaja Šibenika, Delić je dobio dosta prostora i opalio s 20-ak metara, ali malo pokraj gola.
75'
Izmjena! Izlazi Stipe Biuk, ulazi Mario Čuić.
75'
Izmjena! Izlazi Gergő Lovrencsics, ulazi David Čolina.
75'
Žuti karton dobio je Ivan Dolček.
77'
Žuti karton dobio je Josip Kvesić.
78' Dvije solidne situacije za goste. Prvo je Jakoliš ubacio na peterac prema Deliću, ali Simić skreće u korner. Iz kornera je Marin nabacio na drugu vratnicu, no tamo je Lopez koji iz voleja puca visoko preko gola.
83'
Žuti karton dobio je Emir Sahiti.
88'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Mario Vušković.
90' Šest minuta nadoknade.
90'+1'
Žuti karton dobio je Ivan Delić.
90'+4'
Žuti karton dobio je Marin Jakoliš.
90'+6' Kraj u Splitu, Hajduk odnosi pobjedu 1:0!