HT Prva liga, 3. kolo, 01.08.2021, 21:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Anto Marić, Ante Čuljak
Susret počinje u 21:00 sati.
 Paralelno sa središnjim dvobojem večeri između Dinama i Rijeke, na Gradskom vrtu Osijek traži nastavak savršenog niza, dok se Slaven želi prikazati u dobrom svijetlu kao u prvom kolu u Maksimiru.
1' Susret je počeo.
10' Potpuno očekivano je Osijek suparnika stisnuo u svojih 30 metara, dominacija kreće praktički od početka.
11' Prva situacija vrijedna spomena, nakon ubačaja Topčagića je na pet metara natrčao Fiolić. No, nije dobro zahvatio loptu.
14' Sjajna prilika i udarac Mancea! Iz okreta je probao volejem iz prve s nekih sedam metara, ali Čović dobro reagira i odbija.
15'
Žuti karton dobio je Ivan Krstanović.
16' Na početku ugodna i osvježavajuća kišica sve više pojačava i ovo već sad možemo nazvati pljuskom. Vidjet ćemo kako će utjecati na kvalitetu igre.
24' Nismo pretjerano mnogo vidjeli u prvoj polovici poluvremena, Osijek je bolji, ali uvjeti očito otežavaju igru protiv organiziranog suparnika.
26' Traže domaći penal zbog potencijalnog igranja rukom Zirduma u skoku s Topčagićem.
27' VAR će to i provjeriti, ali dojam je da je lopta sklizla s ramena na nadlakticu.
28' Ništa od bijele točke, igraj dalje. U međuvremenu se i kiša smanjila, očekujemo više nogometa do kraja.
36' Ne stide se igrači Slavena prekršaja i oštre igre na sredini pa se pokušaji Osijeka svode na duge ubačaje iz prekida jer se građeni napadi brzo opstruiraju.
42'
Žuti karton dobio je Mario Marina.
42' Slobodnjak za Bočkaja iz opasne zone, Marina je srušio Hiroša.
43' "Pero Bombardero" ipak u živi zid.
44' Još jednom pokušaj Mancea, ovaj put glavom s prve stative na Bočkajev ubačaj! No, ide pokraj gola.
45' Kakav slalom Hiroša koji je po lijevoj strani driblingom nanizao trojicu, ali ostao je bez ključnog, završnog poteza.
45'+1' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela.
46' Počinje drugo poluvrijeme, opet uz jaču kišu. Nadamo se sadržajnijoj igri.
49'
Žuti karton dobio je Slavko Bralić.
51' Malo posla za Ivušića, Brković je dobro driblao lijevom stranom te je poslao oštru povratnu, ali domaći vratar hvata.
52' Prilika za Slaven! Oštar centaršut Boseca je tražio glavu Krstanovića, ali visoki napadač nije dobro naciljao i lopta ide kraj gola.
59' Evo i Osijeka po prvi put u drugom dijelu. Zagužvalo se u kaznenom prostoru gostiju, nakon ubačaja su domaći tražili ruku, ali ništa od toga.
61'
Žuti karton dobio je Damian van Bruggen.
65'
Izmjena! Izlazi Mihret Topčagić, ulazi Ramon Mierez.
65'
Izmjena! Izlazi Ivan Fiolić, ulazi Marin Pilj.
65'
Izmjena! Izlazi Amer Hiroš, ulazi Laszlo Kleinheisler.
69' Ubačaj Bočkaja tražio je Miereza, ali Čović hvata dosta slab udarac glavom.
70'
Izmjena! Izlazi Arijan Brković, ulazi Karlo Lulić.
74' Opet je Krstanović na travnjaku, ovaj put nakon skoka s Nejašmićem. Primio je napadač Slavena dosta udaraca večeras.
77'
Izmjena! Izlazi Alen Grgić, ulazi Mato Miloš.
77'
Izmjena! Izlazi Antonio Mance, ulazi Damjan Bohar.
78' Pokušao je Nejašmić s tridesetak metara, ali uz slab udarac i promašaj odmah idu isprike suigračima.
81' Ušli smo u posljednjih deset minuta, Osijek protiv Slavena ima iste probleme kao Dinamo u pvom kolu i ne uspijeva probiti blok, pa čak ni napraviti stopostotnu šansu.
85' Gužva pred Čovićem! Ubačaj s desne strane je Mierez spustio na Miloša, ali obrana čisti prije šanse za šut iz dobre prilike.
86'
Izmjena! Izlazi Nemanja Glavčić, ulazi Mihael Mlinarić.
87' Zabio je Osijek gol, ali je Pajač odmah signalizirao zaleđe. Požurili su svi prilikom ubačaja Nejašmića iz slobodnjaka.
88' Po običaju, tiha VAR provjera traje.
88' Potvrđeno zaleđe, Slaven je zasad sačuvao mrežu.
89' Mierez je iz drugog plana ušao na loptu na koju Bohar nije krenuo zbog zaleđa, ali obrambeni igrač čisti ispred njega.
89'
Žuti karton dobio je Goran Paracki.
90'+1' Šest minuta nadoknade.
90'+1' Pokušao je Lončar glavom nakon ubačaja Miloša, ali preko vrata.
90'+3' Što brani Čović! Opet Osijek preko ubačaja, ovaj put je Nejašmić pobjegao obrani i probao glavom, ali Čović čupa ispod grede.
90'+4' Tuče Osijek iz svih oružja, sad je i Bočkaj pucao. Namjetio se na lijevu nogu s dvadesetak metara s desne strane, ali je prebacio vrata,
90'+5' Zamalo sličan gol Slavena kao na Maksimiru! Krstanović je pritisnuo Ivušića koji je povratnu loptu na tren ispustio, ali odmah ispravlja.
90'+6' Kraj susreta.