HT Prva liga, 8. kolo, 12.09.2021, 17:00 h, Aldo Drosina
1:3(0:0) Hajduk
Marko Livaja 52' (11m), 57' (11m), 74'
Hajduk
Susret počinje u 17:00 sati.
 U prvom današnjem susretu osmog kola HT Prve lige Hajduk gostuje u Puli kod Istre 1961. Splićani ulaze u susret kao favoriti, ali Istra 1961 nada se iznenađenju.
8' Bez posebnih uzbuđenja u prvim minutama u Puli, traje ono takozvano ispitivanje snaga.
9' Prva prilika za Hajduk i ujedno sporna situacija, Puljani su nepotrebno izgubili loptu pred svojim golom, Marin je u 16 metara promašio uklizavanje i odnio Mlakara, kasnije je u prilici bio Sahiti koji je pucao u blok, no situacija s Mlakarom je definitivno sumnjiva.
16' Ubačena lopta na drugu vratnicu za Livaju koji je vraća glavom prema Simiću na nekih šest metara, no njegov pokušaj je blokiran. Hajduk je sada pritisnuo.
23' Dobrta kontra Hajduka, Livaja je napravio većinz posla, osvojio je loptu na svojoj polovici, zatim odjurio prema naprijed i pronašao Mlakara koji gađa suprotni kut i ne pogađa.
27' Ubačaj Krovinovića iz kornera na prvu vratnicu gdje je bio Elez, ali pucao je glavom pokraj gola.
39'
Žuti karton dobio je Filip Krovinović.
45'
Žuti karton dobio je Abdallahi Mahmoud.
45' Drugi dio prvog poluvremena bez velikih uzbuđenja, nijedni ni drugi nisu uspjeli stvoriti konkretnu prijetnju.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Završeno je prvo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Samuel Emem Eduok, ulazi Jani Atanasov.
50' Kazneni udarac za Hajduk!
50' Dvoboj Marina i Sahitija u 16 metara, Sahiti pada i opravdano je dosuđen kazneni udarac.
52'
GOL! 0:1! Najstrožu kaznu realizirao je Marko Livaja.
52' Livaja lakoćom zabija, pod gredu, neobranjivo, Lučić nije pogodio niti stranu!
56' Novi kazneni udarac za Hajduk!
56' Livaja je ušao u 16 metara, srušio ga je Galilea i Bel je pokazao na 11 metara!
57'
GOL! 0:2! Najstrožu kaznu realizirao je Marko Livaja.
57' Livaja zabija za 2:0, ponovno je Lučić otišao na drugu stranu.
61' Dobra prilika za Krovinovića koji iskosa gađa, ali Lučić dobro zatvara kut.
62'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Robert Mišković.
70'
Izmjena! Izlazi Luka Marin, ulazi Damjan Daničić.
70'
Izmjena! Izlazi Serder Serderov, ulazi Mateo Lisica.
71'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Alexander Kačaniklić.
71'
Izmjena! Izlazi Jan Mlakar, ulazi Stipe Biuk.
74'
GOL! Istra 1961 - Hajduk 0:3
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Filip Krovinović.
74' Hat-trick Livaje za završetak priče u Puli. Istra 1961 tone, Livaja je odlično primio dodavanje u prostor Krovinovića, došao pred Lučića i rutinski zabio!
77' Biuk je imao veliku priliku išao je prema Lučiću, odlučio se za udarac s nekih 13-14 metara, ali lopta od bloka ide u korner.
78' Krovinović ubacuje iz kornera, Vuković glavom preko gola.
79'
Izmjena! Izlazi Marko Livaja, ulazi Marin Ljubičić.
79'
Izmjena! Izlazi Josip Vuković, ulazi Nikola Katić.
87' Velika prilika za Istru, Daničić je ubacio s lijeve strane, na drugoj vratnici bio je Beljo koji puca glavom, Kalinić u zadnji čas spašava.
89' Traje VAR provjera je li lopta prešla gol liniju.
89'
GOL! Istra 1961 - Hajduk 1:3
Mrežu je zatresao Dion Drena Beljo. Asistent je Damjan Daničić.
89' Ipak je pogodak, lopta je ipak prešla gol liniju i nakon VAR provjere Istra smanjuje.
90'
Žuti karton dobio je Damjan Daničić.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+5'
Žuti karton dobio je Boureima Hassane Bande.
90'+6' Kraj u Puli, Hajduk odnosi pobjedu hat-trickom Marka Livaje!