HT Prva liga, 9. kolo, 19.09.2021, 19:05 h, Stadion Gradski vrt, Osijek
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Anto Marić, Goran Pečarić
Anthony Kalik 29'
Fran Brodić 81'
Gorica
Susret počinje u 19:05 sati.
 Nogometaši Nenada Bjelice traže prekid niza od tri utakmice bez pobjede i žele zadržati priključak u vrhu, dok Gorica nakon poraza od Dinama, Hajduka i Rijeke želi prvu ovosezonsku pobjedu ili bod protiv jednog od članova četiri najveća kluba.
1' Susret je počeo.
5' Prvi pokušaj na utakmici, i to Delfija glavom za goste. Ubacio je Lovrić s lijeve strane, ali udarac glavom ide pokraj gola.
7'
Žuti karton dobio je Krešimir Krizmanić.
11' Dosta čvrsta utakmica s mnogo duela u prvih deset minuta, obje ekipe pokušavaju pritiskom doći do lopte i odmah dugim dijagonalama tražiti napadače.
13' Evo i opasnije akcije Osijeka, Hiroš je presjekao dodavanje i sjurio se do kaznenog prostora gdje izbacuje Bohara, ali ovaj komplicira i traži novo dodavanje koje je presječeno.
16' Novi pokušaj Delfija, ovaj put s ruba 16 metara. Kalik mu je spustio glavom, ali se krilni igrač poskliznuo po udarcu i lopta ide pokraj vratnice.
21' Pokušaj brze akcije Osijeka preko desnog krila, ali povratna lopta nije našla svoj cilj.
26' Probao je Jurčević volejem iskosa iz prve, ali je bio previše s lijeve strane pa lopta ide u gol aut tik uz prvu stativu koju je pokrivao Banić.
29'
GOL! Osijek - Gorica 0:1
Mrežu je zatresao Anthony Kalik. Asistent je Kristijan Lovrić.
30' Kakva golčina Kalika! Krizmanić je povukao iz obrane, dao Lovriću na lijevo krilo koji krasno vanjskom vraća Kaliku na 18 metara. Ovaj iz prve također sjajno gađa vanjskom, a lopta kraj ispruženog Ivušića od vratnice ide u gol!
31' VAR provjera, gleda se je li Lovrić bio u zaleđu na krilu po primanju lopte.
33' Još se čeka presuda.
34' Gol vrijedi, Gorica vodi!
37' Kalik je nakon gola zakuhao za svoje, u opasnoj je zoni srušio Jurčevića i dao Osijeku slobodnjak sa 17 metara s lijeve strane, ali Boharov ubačaj čisti obrana.
38' Budi se Osijek, sad je i Hiroš probao s 18 metara, ali je netko u bloku dotaknuo loptu pa ona malo kraj vratnice ide u korner.
44'
Žuti karton dobio je Aleksandar Jovičić.
45' Opet slobodnjak u opasnoj zoni za Osijek, opet Bohar s lijeve strane, ali ovaj put direktno i točno u Banića.
45'+1' Četiri minute nadoknade, najviše zbog one VAR provjere.
45'+1'
Žuti karton dobio je Jevhen Čeberko.
45'+4' Po isteku sudačke nadoknade je Babec ostao na travi nakon sudara glavama pa mu se ukazuje pomoć.
45'+5' Kraj prvog dijela, vodstvo Gorice na odmoru!
46'
Izmjena! Izlazi Mario Jurčević, ulazi Petar Bočkaj.
46'
Izmjena! Izlazi Damjan Bohar, ulazi Mihret Topčagić.
50' Bomba Lovrića s 25 metara, klasika desnom s lijeve strane, ali Ivušić čupa iz gornjeg kuta!
52'
Žuti karton dobio je Anthony Kalik.
52' Evo prilike za Osijek nakon prekida! Topčagić je supstio glavom nakon ubačaja Bočkaja, ali je Mierez malo zakasnio na loptu na drugoj stativi.
57' Lovrić je sad probio lijevom stranom i iz kaznenog prostora probao lijevom, ali Ivušić spašava! Odmah na drugoj strani je iz kontre prijetio Gržan, ali je njegov udarac blokiran.
61'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Jurica Pršir.
63' Malo raste nervoza na susretu, mnogo je gestikulacija prema sucu, a Rendulić je već morao reagirati i izvaditi Kalika koji je bio na rubu drugog žutog kartona.
65' Pokušaj Hiroša iskosa, ali Banić odbija u korner. Pritisak Osijeka raste, vidjet ćemo hoće li ovaj put uspjeti nadoknaditi zaostatak.
67'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Mirlind Daku.
67'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Laszlo Kleinheisler.
68' Novi udarac opasnog Lovrića s lijeve strane, ovaj put gotovo iz mrtvog kuta, ali preko vrata.
68'
Izmjena! Izlazi Matar Dieye, ulazi Fran Brodić.
68'
Izmjena! Izlazi Younes Delfi, ulazi Martin Šroler.
71' Daku glavom nakon ubačaja Bartoleca, ali ravno u Banića.
72' Opet Osijek glavom, ovaj put neugodno Topčagić! Lopta se od poda nezgodno odbila pa je Banić skrenuo u korner.
74'
Izmjena! Izlazi Ivan Fiolić, ulazi Merveil Ndockyt.
75'
GOL! Osijek - Gorica 1:1
Mrežu je zatresao Mirlind Daku.
75' Osijek je izjednačio! Strijelac je Daku koji se najbolje snašao u velikoj gužvi nakon ubačaja iz prekida. Odbijala se lopta i stigla do Dakua koji s pet metara zakucava u mrežu.
79'
Žuti karton dobio je Karlo Bartolec.
80' Ambiciozan pokušaj Kleinheislera koji je uzeo loptu na sredini terena i osjetio da je Banić daleko od vrata, ali njegov lob s 40-ak metara ide malo preko grede.
81'
GOL! Osijek - Gorica 1:2
Mrežu je zatresao Fran Brodić. Asistent je Jurica Pršir.
81' Evo novog vodstva Gorice! Pršir je lijepo ubacio s lijeve strane, Brodić ostao zaboravljen između dva stopera i pospremio loptu glavom u mrežu!
82' No, nova VAR provjera zbog možebitnog zaleđa strijelca Brodića. Možda i prijelomni trenuci susreta.
82' Gol vrijedi!
83'
Žuti karton dobio je Martin Šroler.
84'
GOL! Osijek - Gorica 2:2
Mrežu je zatresao Mirlind Daku. Asistent je Petar Bočkaj.
84' Novo izjednačenje, kakva ludnica! Opet Bočkaj iz slobodnjaka, ovaj put direktno na glavu Dakua koji zabija svoj drugi gol!
85'
Izmjena! Izlazi Kristijan Lovrić, ulazi Blessing Muyiwa Olabiran Benito.
86' Tko bi rekao nakon mirnih 60 minuta uz iznimku Kalikovog gola da ćemo gledati ovakvu dramu. Sad obje ekipe traže tri boda i čeka nas luda završnica.
89' Kleinheisler se namjestio na 16 metara, imao je dovoljno vremena, ali Banić je bio dobro postavljen. Osijek je taj s inicijativom u završnici.
90'+1' Pet minuta nadoknade je pokazano uz novi pokušaj Kleinheislera koji je u Banićevim rukama.
90'+2' Banić - Kleinheisler 3:0! Dosad najbolji udarac Mađara, ovaj put od poda s 15 metara, ali Banić vadi ispod grede.
90'+3' Čuda sad radi Banić, izvadio je ispod grede i udarac Ndockyta!
90'+4'
GOL! Osijek - Gorica 3:2
Mrežu je zatresao Danijel Lončar.
90'+4' Nevjerojatno, preokret! Treći prekid i treći gol. Bočkaj je ubacio iz kornera, netko iz obrane glavom prebacio loptu preko Banića na drugu stativu gdje je Lončar koji gura loptu u praznu mrežu!
90'+5'
Žuti karton dobio je Mirlind Daku.
90'+5' Kraj susreta, Osijek je slavio!