HT Prva liga, 10. kolo, 25.09.2021, 19:05 h, Šubićevac
Suci: Ante Čuljak, Anto Marić, Ivan Mihalj
Ivan Fiolić 19'
Mihael Žaper 82'
Osijek
Susret počinje u 19:05 sati.
 Nakon što je Dinamo lako slavio u Koprivnici, Osijek traži pobjedu u Šibeniku kako bi zadržao korak s Modrima. Šibenčani ove sezone na svom travnjaku imaju samo pobjede.
10' Zasad bez posebnih uzbuđenja na Šubićevcu, prvih desetak minuta prolazi bez prilika.
15' Dva puta pokušavaju Šibenčani, prvo je Antonio Jakoliš pokušao, ali pogodio je Nejašmića, lopta se odbila do Raka koji također pogađa u blok.
18' Dobra šansa za domaćina, nakon ubačaja s desne strane lopta se odbila do marina koji puca u Ivušića.
19'
GOL! Šibenik - Osijek 0:1
Mrežu je zatresao Ivan Fiolić.
19' Krasan gol Fiolića! Osječki veznjak odlučio se na udarac s više od 20 metara, lopta je u visokom luku preletjela Rogića i od vratnice završila u mreži.
29'
Žuti karton dobio je Mihret Topčagić.
29' Batarelo je stavio u probleme Rogića kojem je vraćao loptu u peterac, Topčagić je bio u punom naletu i pokušao je to presjeći, ali na kraju je napravio prekršaj nad Rogićem.
31' Sada su Šibenčani tražili isključenje Topčagića koji je s leđa pokupio Marina klizećim startom, a već ima karton.
38' Jugović je tražio prostor za udarac i opalio je izvana s nekih 20 metara, ali lopta se odbija u korner.
45' Kraj prvog dijela bez nadoknade, 0:1.
46'
Izmjena! Izlazi Ivan Fiolić, ulazi Šime Gržan.
56'
Izmjena! Izlazi Mihret Topčagić, ulazi Mirlind Daku.
57' Osijek i dalje vodi, ali i kontrolira situaciju na travnjaku u Šibeniku, bliži je on drugom golu nego Šibenik poravnanju.
59'
Žuti karton dobio je Karlo Bartolec.
60'
Izmjena! Izlazi Ivan Delić, ulazi Stipe Bačelić-Grgić.
60'
Izmjena! Izlazi Suad Sahiti, ulazi Carlos Eduardo Torres Gongora.
68' Velika prilika za povećanje vodstva Osječana, Hiroš je dobro proigrao Gržabna koji puca s 8-9 metara, ali pokraj vratnice.
71'
Izmjena! Izlazi Amer Hiroš, ulazi Marin Pilj.
71'
Izmjena! Izlazi Laszlo Kleinheisler, ulazi Merveil Ndockyt.
78' Jugoviću se ukazuje pomoć, stradao je u sudaru s Marinom i ne izgleda baš najbolje. MNorat će Bjelica povući izmjenu.
80'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Mihael Žaper.
82' Žaper je dobio loptu u 16 metara, izbacio čuvara i poslao loptu u mrežu, ali dosuđeno je zaleđe. VAR će donijeti presudu.
82'
GOL! Šibenik - Osijek 0:2
Mrežu je zatresao Mihael Žaper.
82' Ipak gol Žapera i Osijek odlazi na 2:0! Vrlo loša procjena pomoćnog suca.
86'
Izmjena! Izlazi Ivica Batarelo, ulazi Christopher Attys.
87'
Žuti karton dobio je Mihael Žaper.
87'
Izmjena! Izlazi Marcos David Mina Lucumi, ulazi Josip Kvesić.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+3'
Žuti karton dobio je Antonio Jakoliš.
90'+5' Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca, u skoku je najviši Nejašmić koji puca pokraj gola.
90'+6' Kraj, Osijek odnosi pobjedu 2:0.