HT Prva liga, 10. kolo, 26.09.2021, 19:05 h, Gradski stadion u Poljudu, Split
Suci: Ivan Bebek, Goran Pataki, Bojan Zobenica, Marin Vidulin
Marko Livaja 81'
1:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva
Susret počinje u 19:05 sati.
 Lokomotiva je u nizu od tri susreta bez pobjede, u nekima je imala i mnogo nesreće te traži iznenađenje. S druge strane, Hajduk se vraća na ligaške terene nakon 14 dana i nada se nastavku dobrog niza uz osvetu za prosipanje bodova u prvom kolu.
1' Počela je utakmica na Poljudu.
6' Prva prijetnja na susretu dolazi s gostujuće strane. Jedan ubačaj stigao je do Kačavende na lijevoj strani koji šalje povratnu, a Maleš iz prve šalje loptu pokraj vrata.
9' Pao je Livaja nakon duela s De Haasom u 16 metara Lokomotive, Bebek je kazao igraj dalje, a zbog prigovora Livaja dobio žuti.
9'
Žuti karton dobio je Marko Livaja.
11' Mlakar je pobjegao iza leđa obrane i sjajno je pucao, ali je Nevistić još bolje obranio. No, ionako ne bi bilo pogotka jer je kasnije označeno zaleđe.
16' Dosta dinamičan i oku ugodan susret na Poljudu. Mnogo je trke, Lokomotiva se uglavnom brani, ali i pokušava brzim izlascima. No, Hajduk je taj koji zasad dominira.
17' Nevistić skida sjajnu priliku Sahitiju! Livaja je uzeo loptu na sredini te je povukao do kaznenog prostora i našao Sahitija desno, ovaj pokušao u prvi kut, ali je Nevistić na mjestu.
19' Hajduk steže obruč. Sad je Atanasov opasno ubacio ispred peterca gdje je Mlakar ostao sam, ali nije dobro primirio loptu i obrana izbija.
25' Nekoliko minuta većeg posjeda i pritiska Lokomotive je iza nas, ali nije se izrodila prava šansa iz toga.
35' U posljednjih deset minuta opet je Hajduk bio bolja momčad, ali složio je tek pokoju opasniju situaciju u kojoj je nedostajao zadnji potez.
38' Opet jedan opasniji napad Lokomotive, Pivarić je povratnom tražio Dabru koji ipak loše puca.
41'
Žuti karton dobio je Mate Maleš.
41'
Žuti karton dobio je Stefan Simić.
43' Poklonjena lopta Biuka dala je Kačavendi priliku da povuče i posluži Pivarića, ali njegov udarac s ruba 16 metara ide nebu pod oblake.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Gotovo je prvo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Josip Vuković.
48' Kratka VAR provjera zbog možebitnog igranja rukom u 16 metara Lokomotive, ali nema govora o kaznenom udarcu.
54' Oštar ubačaj Biuka s lijeve strane završio je u rukama Nevistića. U drugom dijelu loptu gotovo isključivo ima Hajduk.
56'
Izmjena! Izlazi Marko Dabro, ulazi Sandro Kulenović.
57'
Žuti karton dobio je Lukas Kačavenda.
63'
Žuti karton dobio je Mateo Marić.
67'
Izmjena! Izlazi Stipe Biuk, ulazi Alexander Kačaniklić.
67'
Izmjena! Izlazi Marco Fossati, ulazi Marin Ljubičić.
69' Sjajna šansa Lokomotive iz jednog izlaska! Aliyu je zavrnuo s desne strane, Pivarić je bio u sredini sam ispred Kalinića, ali nije dobro zahvatio loptu pa puca preko gola.
70'
Izmjena! Izlazi Ibrahim Aliyu, ulazi Raul Alexander Florucz.
70'
Izmjena! Izlazi Mate Maleš, ulazi Marko Đira.
71'
Žuti karton dobio je Josip Pivarić.
75' Stativa Livaje! Uspjela se desetka Hajduka malo osloboditi i napokon naći prostora na 20 metara, uslijedio je odmah sjajan udarac koji je odsjeo na okviru Nevistićevog gola.
78'
Žuti karton dobio je Justin de Haas.
81'
GOL! Hajduk - Lokomotiva 1:0
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Jan Mlakar.
82' Gol Hajduka! Sjajno je lakar ubacio s lijeve strane, Livaja je pobjegao iza leđa obrane i glavom zatresao mrežu!
83' No, jasno je da će se pogodak provjeravati i linije povlačiti jer Livaja je bio točno na rubu zaleđa, a možda i u njemu.
85' Pogodak vrijedi, Livaja se na vrhu liste strijelaca izjednačio s Drmićem!
85'
Izmjena! Izlazi Jan Mlakar, ulazi Dario Melnjak.
87'
Izmjena! Izlazi Josip Pivarić, ulazi Gabriele Artistico.
89'
Izmjena! Izlazi Marko Livaja, ulazi Mario Čuić.
90'+1' Čak osam minuta nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Branimir Cipetić.
90'+5' Opet problemi za Lovrencsicsa, tek što se oporavio od ozljede je Mađar pod medicinskom pomoći, ovaj put jer je dobio loptu u glavu.
90'+8' Lokomotiva pokušava dugim loptama i ubačajima u gužvu u 16 metara, ali bez uspjeha i ponestaje vremena.
90'+10' Kalinić spašava Hajduk, skinuo je šut Kačavende iz blizine!
90'+11' Kraj susreta, Hajduk je slavio.