SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 7. kolo, 08.10.2021, 20:45 h, AEK Arena - Larnaca
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett (Engleska)
Marinos Tzioni
46'
3
Marios Antoniades
60'
17
Loizos Loizou
68'
8
Chambos Kyriakou
68'
9
Andronikos Kakoulli
85'
Susret počinje u 20:45 sati.
 Hrvatska nogometna reprezentacija u sedmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo gostuje u Larnaci na Cipru. Domaćin će pokušati iznenaditi, ali Hrvatska mora ići na pobjedu i ne smije si dopustiti kiks.
2' Hrvatska si je sama skoro zakuhala opasnost na startu utakmice, Stanišić je prelagano vraćao loptu, presjekao je to dodavanje Sotiriou, ali stigao je Gvardiol i izblokirao ciparsku zvijezdu.
10' Ciprani se zasad dobro drže, igra se ravnopravno i Hrvatska još nije uspjela doći do nekog pritiska.
13' Dobra akcija Hrvatske! Stanišić je gurnuo loptu u prostor za Vlašića, koliko je to bila idealna lopta, jednako takva je bila upućena i od strane Vlašića prema Kramariću, ali on puca preko gola.
15' Hrvatska je sada malo pritisnula Ciprane, prvo je Sosa opalio izvana pa je domaći vratar uz dosta muke odbio da bi zatim Ćaleta-Car pokušao glavom iz dobre pozicije, ali nije bio precizan.
18' Prošetao se Modrić ciparskom obranom, očekivala se povratna lopta, ali on je gađao u prvi kut i vratar odbija.
20' Vlašić je s loptom došao do 16 metara, odlučio se za udarac, ali nije bio dobro postavljen i lopta je otišla dosta preko gola.
21' Nižu se hrvatski pokušaji, Perišić je došao na svoju omiljenu poziciju, ušao s loptom s lijeve strane i dobro opalio, ali Michael brani.
23' Hrvatska vodi 1:0! Potpuno zasluženo! Nakon serije pokušaja dobro je Perišić u 23. minuti pronašao u sredini Kramarića koji je dobro reagirao i poslao loptu u mrežu!
25' Ipak nema pogotka, VAR je potvrdio zaleđe i ostaje 0:0.
31' Još jedna dobra prilika za Hrvatsku, ali nema gola. Gvardiol je dobro gurnuo loptu za Perišića koji je krenuo prema golu i gađao s ruba kaznenog prostora, ali malo pokraj gola.
32'
Žuti karton dobio je Mateo Kovačić.
32'
Žuti karton dobio je Kostakis Artymatas.
35' Nova prilika za Hrvatsku, Kovačić je vukao loptu prema naprijed, ona je nakon toga završila kod Stanišića koji gura za Kramarića, Andrej se namjestio na lijevu nogu, pucao prizemno, ali Michael brani.
44'
Žuti karton dobio je Andreas Avraam.
45' Dvije minute nadoknade.
45' Kakva prilika za Hrvatsku! Modrić je dao loptu za Sosu koji ulazi u 16, lopta je išla prema Kramariću koji puca sa 6-7 metara, ali Michael i QAvraam nekako blokiraju.
45'+2'
GOL! Cipar - Hrvatska 0:1
Mrežu je zatresao Ivan Perišić. Asistent je Luka Modrić.
45'+2' Hrvatska ipak dolazi do vodstva! Modrićeva još jedna sjajna lopta, ovaj put za Perišića koji iskosa dolazi pred vratara i zabija za vodstvo!
45'+3' Kraj prvog dijela, Hrvatska vodi 1:0!
46'
Izmjena! Izlazi Ioannis Pittas, ulazi Marinos Tzioni.
52' Kazneni udarac za Hrvatsku! Kovačić je pronašao Kramarića, ruše ga domaći braniči i Hrvatska dobiva kazneni udarac.
54' Michael brani udarac Modrića! Nije išlo dovoljno u kut i ciparski vratar pogodio je stranu.
59' Sjajna prilika za Vlašića! Odigrali su Perišić i Vlašić dupli pas, Vlašić je došao pred gol malo iskosa, gađao je bliži kut, ali pogodio vanjski dio mreže.
60'
Izmjena! Izlazi Andreas Avraam, ulazi Marios Antoniades.
61'
Žuti karton dobio je Josip Stanišić.
63'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Mario Pašalić.
68'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Josip Brekalo.
68'
Izmjena! Izlazi Fotis Papoulis, ulazi Loizos Loizou.
68'
Izmjena! Izlazi Kostakis Artymatas, ulazi Chambos Kyriakou.
68'
Izmjena! Izlazi Nikola Vlašić, ulazi Marko Livaja.
74' Velika obrana Michaela, Perišić je ušao s lijeve strane i dobro pucao, ali ciparski vratar jako lijepo je to obranio.
76' Još jedan dobar pokušaj, ali Michael i to skida. Izvana je opalio Brekalo, bio je to dobar šut, ali ciparski vratar sjajno brani.
78' Sada je probao Modrić s ruba kaznenog prostora, ciljao je u kut, ali lopta prolazi vrlo malo pokraj gola.
80'
GOL! Cipar - Hrvatska 0:2
Mrežu je zatresao Joško Gvardiol.
80' Napokon drugi pogodak Hrvatske! Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbila na drugoj vratnici do Gvardiola koji iz blizine zabija za 2:0!
84'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Luka Ivanušec.
84'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Kristijan Jakić.
85'
Izmjena! Izlazi Pieros Sotiriou, ulazi Andronikos Kakoulli.
90' Još tri minute.
90'+2'
GOL! Cipar - Hrvatska 0:3
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Josip Brekalo.
90'+2' Brekalo je ukrao Cipranima loptu u 16 metara, poslao je u sredinu gdje Livaja uklizava i lakoćom zabija!
90'+4' Kraj, Hrvatska odnosi pobjedu 3:0!