EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 4. kolo, 12.10.2021, 18:30 h, Sumgait City Stadium - Sumgayit
Suci: Ondřej Berka, Ivo Nadvornik, Matej Vlcek (Češka)

Rauf Huseynli
46'

Ramin Ahmadov
46'

Dzhamal Dzhafarov
46'

Adilkhan Garahmadov
70'

Asim Alizada
70'
Stipe Biuk
73'
20
Gabriel Vidović
73'
19
Marko Bulat
73'
17
Jakov-Anton Vasilj
82'
9
Marin Ljubičić
82'
Igor Bišćan
Susret počinje u 18:30 sati.
 Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zasad je stopostotna u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo te će pokušati nastaviti pobjednički niz i u Azerbajdžanu.
9'
GOL! Azerbajdžan (U21) - Hrvatska (U21) 0:1
Mrežu je zatresao Roko Šimić.
9' Hrvatska vodi 1:0, kombinacija kumova Kačavende i Šimića! Kačavenda je lijepo gurnuo loptu iza leđa domaće obrane, Šimić je odlično reagirao i u situaciji jedan na jedan s vratarom rutinski je poentirao!
13'
GOL! Azerbajdžan (U21) - Hrvatska (U21) 0:2
13' Hrvatska vodi 2:0! Čolina je opalio iskosa, vratar je pogriješio i lopta mu je prošla kroz ruke, pala ispred Šimića koji mirno pogađa praznu mrežu!
16' Greda Pršira! Šimić je vratio loptu za Pršira koji je odlično pucao, ali lopta je pogodila gredu!
25'
GOL! Azerbajdžan (U21) - Hrvatska (U21) 0:3
Mrežu je zatresao Nikola Soldo.
25' 3:0 za Hrvatsku! Palaversa je ubacio iz slobodnog udarca koji je izborio Kačavenda, lopta je došla do Solde koji iz voleja pogađa u sam kut za 3:0!
27'
Žuti karton dobio je Turan Valizada.
30'
Žuti karton dobio je Jurica Pršir.
34' Hrvatska je vrlo lako došla do visoke prednosti, znatna je razlika u kvaliteti, Azerbajdžan još nije zaprijetio, Bišćanovi igrači posve kontroliraju susret.
43' Odličan udarac Baturine s 18 metara, lopta je išla u donji kut, ali vratar domaćina odlično odbija u korner.
44' Kazneni udarac za Hrvatsku!
44'
GOL! 0:4! Najstrožu kaznu realizirao je Roko Šimić.
44' Nakon igranja rukom dosuđen je kazneni udarac koji Šimić mirno zabija. Hat-trick u prvom poluvremenu!
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi s visokih 4:0!
46'
Izmjena! Izlazi Rufat Abdullazade, ulazi Rauf Huseynli.
46'
Izmjena! Izlazi Sabuhi Abdullazade, ulazi Ramin Ahmadov.
46'
Izmjena! Izlazi Ildar Alekperov, ulazi Dzhamal Dzhafarov.
54' Kazneni udarac za domaćina, Pandur je srušio Gurbanlija.
55'
GOL! 1:4! Najstrožu kaznu realizirao je Musa Gurbanli.
55' Gurbanli lakoćom zabija, Pandur nije pogodio stranu.
57' Odmah Hrvatska opet prijeti, Baturina je pronašao Šimića koji puca s 15 metara, ali vratar brani.
66' Hrvatska potpuno kontrolira situaciju na travnjaku i osim tog kaznenog udarca, domaćin nije napravio ništa.
68'
Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Turan Valizada.
68' Vrlo neoprezan start Valizadeha i zasluženo drugi žuti karton.
70'
Izmjena! Izlazi Ismayil Zulfugarli, ulazi Adilkhan Garahmadov.
70'
Izmjena! Izlazi Muhammed Mustafa Yildirim, ulazi Asim Alizada.
73'
Izmjena! Izlazi Antonio Marin, ulazi Stipe Biuk.
73'
Izmjena! Izlazi Lukas Kačavenda, ulazi Gabriel Vidović.
73'
Izmjena! Izlazi Jurica Pršir, ulazi Marko Bulat.
80' Malo je nedostajalo, dobro je pucao sa 17 metara Marko Bulat, ali domaći vratar prebacuje loptu preko grede.
81'
GOL! Azerbajdžan (U21) - Hrvatska (U21) 1:5
Mrežu je zatresao Josip Šutalo.
81' Hrvatska stiže do petog pogotka! Ubačena lopta iz kornera, u skoku je najviši bio Josip Šutalo i glavom poslao loptu u mrežu!
82'
Izmjena! Izlazi Ante Palaversa, ulazi Jakov-Anton Vasilj.
82'
Izmjena! Izlazi Roko Šimić, ulazi Marin Ljubičić.
90' Tri minute nadoknade.
90'+3' Nakon kornera opalio je Ljubičić i za kraj susreta zatresao gredu. Hrvatska odnosi pobjedu 5:1!