HT Prva liga, 12. kolo, 16.10.2021, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Tihomir Pejin, Sanja Rođak-Karšić, Tomislav Keglević
1:1(1:0) Istra 1961
Boureima Hassane Bande 54'
Istra 1961
Susret počinje u 15:00 sati.
 U susretu 12. kola HT Prve lige Gorica na svom stadionu dočekuje Istru 1961. Goričani su u prošlom kolu svladali s 2:1 u gostima Šibenik te prekinuli niz utakmica bez pobjede i sada žele potvrditi taj svojevrsni izlazak iz krize.
8' Prva prilika na susretu i to za goste. Bande je bio s loptom na rubu kaznenog prostora, odmah je pucao, ali pokraj gola.
9' Kakav kiks domaćih igrača, prvo je Jovičić riskantno dodavao Sariću, on loše vraćao loptu i tako proigrao Belju koji se našao sam pred Kotarskim i pogodio vratnicu.
12'
GOL! Gorica - Istra 1961 1:0
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Frano Mlinar.
12' Gorica vodi 1:0! Lovrić je ubacio iz kornera, Sarić je promašio loptu na prvoj vratnici, ali nije Mlinar koji na svoju nesreću prebacuje taj ubačaj u mrežu Lučića!
21' Istra je čak i dobro krenula, imala je taj zicer, sada i pokušava doći do poravnanja, ali nespretnost nakon kornera bacila ju je u minus.
31' Pokušaj Goričana, Lovrić je pucao iz slobodnog udarca s 23-24 metra iskosa, ali Lučić je bio spreman.
33' Nakon ubačaja Bandea, u 16 metara došlo je do kontakta Mlinara i Kotarskog, provjerava se potencijalni kazneni udarac.
34'
Žuti karton dobio je Boureima Hassane Bande.
35' Ipak nema kaznenog udarca, igra se dalje.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2'
Žuti karton dobio je Elvis Sarić.
45'+3' Kraj prvog dijela, domaćin vodi 1:0.
51' Krasna obrana Kotarskog! Nakon ubačaja iz kornera, glavom je pucao Galilea, lopta je išla pod gredu, ali Kotarski je odlično reagirao i odbio loptu preko grede.
54'
GOL! Gorica - Istra 1961 1:1
Mrežu je zatresao Boureima Hassane Bande.
54' Istra poravnava na 1:1! Odlična lopta na desnom krilu za Bandea ko0ji ulazi u 16 metara i vara dvojicu braniča Gorice te pogađa u sam donji kut za 1:1.
56'
Žuti karton dobio je Antonio Perera Calderon.
57'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Jurica Pršir.
57'
Izmjena! Izlazi Elvis Sarić, ulazi Younes Delfi.
58' Slobodnjak za Goricu na 17 metara, loptu je uzeo, naravno, Lovrić koji je pucao snažnpo prema gornjem kutu, ali ipak malo previsoko.
66'
Izmjena! Izlazi Robert Mišković, ulazi Mateo Lisica.
67'
Izmjena! Izlazi Matar Dieye, ulazi Fran Brodić.
70' Moglo je biti opasno za Kotarskog, Navarro je pronašao Blagojevića koji snažno puca, ali preko gola.
72' Još jedna opasna situacija, Beljo je ubacio na drugu vratnicu za Bandea koji nije dobro pucao, lopta odlazi paralelno s gol linijom i na kraju je Krizmanić izbacuje u korner.
74'
Žuti karton dobio je Slavko Blagojević.
79'
Izmjena! Izlazi Josip Mitrović, ulazi Toni Fruk.
79'
Izmjena! Izlazi Hrvoje Babec, ulazi Niko Janković.
82' Lovrić je ušao prema sredini s desne strane, namjestio se na udarac, ali je lopta išla preblizu Lučiću.
83'
Žuti karton dobio je Musa Muhammed.
87'
Izmjena! Izlazi Boureima Hassane Bande, ulazi Serder Serderov.
90' Tri minute nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Cheik Keita.
90'+4' Kraj u Velikoj Gorici, 1:1.