HT Prva liga, 12. kolo, 17.10.2021, 17:30 h, Šubićevac, Šibenik
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Marjan Tomas, Goran Pečarić
Mario Ćurić 84' (11m)
2:0(1:0) Hajduk
Hajduk
Susret počinje u 17:30 sati.
 Hajduk bez nekolicine prvotimaca i s problemima u kadru gostuje u Šibeniku gdje je ipak favorit. Bijeli imaju priliku iskoristiti remi Rijeke i Dinama te ostati u korak s Osijekom, ali Šibenik je poznat kao jako dobar domaćin.
1' Susret je krenuo.
2' Kako lukav udarac Biuka! Krovinović je uzeo loptu na sredini i povukao je, uposlio Biuka na lijevoj strani koji je s nekih deset metara iskosa samo lagano zavrnuo loptu, ali ona ide tik uz vratnicu.
7' Novi pokušaj Hajduka. Kombinirali su gosti dugo, na kraju je lopta došla na lijevi bok gdje Melnjak centrira, a Krovinović iz drugog plana ne gađa dobro.
13' Izbacili su Gosti Diamantakosa u priliku, Grk je pobjegao iza leđa obrane i spremao se na udarac iz zicer prilike, ali iza leđa u posljednji tren čisti Batarelo.
15' Opet velika prilika aktivnog Hajduka. Biuk je sjajno probio, izbacio Lovrencsicsa koji vraća povratnu Biuku, ovaj gađa u gol, ali pogađa Diamantakosa, a nakon odbijanca promašuje gol.
16' Evo i Šibenika! Jakoliš je dugo vagao na desnoj strani, poslao oštru nisku loptu koju u pokušaju izbijanja Katić šalje u stativu pa Kaliniću u ruke.
17' Krovinović koji je za ovaj susret bio upitan je sjeo na travu i čini se da ne može nastaviti.
20'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Jani Atanasov.
25'
GOL! Šibenik - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Marcos David Mina Lucumi.
26' Vodi Šibenik! Kombinirali su domaći na desnoj strani, ali iz te akcije nije bilo uspjeha pa se promijenila strana, a na lijevoj strani je Mina ostao sam nakon dugog dodavanja Ćurića za Bačelić-Grgića. Odmah po primitku lopte iskosa je raspalio, a lopta od grede ide u mrežu.
27' Odmah je Lovrencsics pokušao uzvratiti, pucao je iskosa s desne strane s 12 metara, ali lopta ide malo preko gola i nema uspjeha kao u Osijeku kad se Hajduk odmah vratio.
31' Hajduk je krenuo bolje i bio je opasniji, ali od 20. minute i ozljede Krovinovića su stvari krenule nizbrdo i gosti su u zaostatku i lošoj situaciji nakon pola sata.
35' Bomba Marina iz daljine, ali daleko preko gola.
37' Nova velika šansa Šibenika! Duga lopta na Raka desno koji vraća u šesnaesterac, a lopta prelazi sve do Jakoliša čiji udarac u zadnji tren blokira Čolina.
40'
Žuti karton dobio je Stipe Bačelić-Grgić.
44' Rogić spašava domaćina! Sjajno je ubacio Melnjak na drugu stativu gdje Diamantakos glavom puca iz blizine, ali Rogić čupa ispod grede.
45'+1' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog poluvremena.
46'
Izmjena! Izlazi Dimitrios Diamantakos, ulazi Marin Ljubičić.
46'
Izmjena! Izlazi David Čolina, ulazi Alexander Kačaniklić.
50' Batarelo je na travnjaku i ukazuje mu se pomoć jer je dobio udarac loptom u neugodno mjesto.
52' Šansa Jakoliša! Uzeo je Šibenik loptu na sredini, odmah duga lopta na lijevo krilo gdje je Jakoliš potpuno sam ušao u 16 metara, ali mu Kalinić brani udarac.
61' Pokušaj Atanasova nakon što je lopta iz kornera odbijena njemu na nogu, ali udarac s 11 metara ide preko gola.
65'
Izmjena! Izlazi Stipe Bačelić-Grgić, ulazi Christopher Attys.
67' Kakva prilika Hajduka! Nakon ubačaja Atanasova iz slobodnjaka je Katić loptu prebacio glavom na drugu stativu, a Ljubičić puca malo preko gola.
70' Opasan udarac Hajduka iz daljine, pokušao je Katić s tridesetak metara, ali Rogić brani.
71' Nova velika prilika za Hajduk! Rogić je istrčao s linije nakon slobodnjaka, a Ljubičić je probao s 14 metara lobom. No, lopta ide malo pokraj vrata.
73' Opet sjajne prilike Hajduka, ali lopta neće i neće u gol! Atanasov iz kornera na Simića koji gađa stativu, Rogić brani Katiću zicer, a onda iz odbijanca Rogić brani Ljubičićev pokušaj iz blizine!
74'
Izmjena! Izlazi Stipe Biuk, ulazi Marko Brkljača.
75'
Žuti karton dobio je Mario Ćurić.
77' Rogić opet bolji od Ljubičića! Novi odličan ubačaj Melnjaka, Ljubičić se vinuo sa sedam metara, ali Rogić ispod grede odbija u korner.
79'
Izmjena! Izlazi Ivan Delić, ulazi Josip Kvesić.
79'
Izmjena! Izlazi Antonio Marin, ulazi Yordy Andrey Bedoya Quintero.
81'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Ivan Dolček.
82' Penal za Šibenik, Katić je srušio Bedoyju!
83' Naravno, ide tiha VAR provjera.
84' Ipak penal, Ćurić puca.
84'
GOL! 2:0! Najstrožu kaznu realizirao je Mario Ćurić.
84' Kalinić je pogodio stranu, ali udarac je bio predobar. 2:0 za Šibenik!
89' Zabio je Katić nakon što se lopta odbila od Melnjaka, ali je Melnjak bio u zaleđu i ništa od gola.
90'
Izmjena! Izlazi Marin Jakoliš, ulazi Zoran Alexander Cvetković.
90'+1' Pet minuta nadoknade.
90'+4'
Žuti karton dobio je Ivica Batarelo.
90'+5' Kraj susreta, Šibenik je slavio!