HT Prva liga, 4. kolo, 20.10.2021, 17:00 h, Rujevica
Suci: Dario Kulušić, Ivan Mihalj, Vice Vidović
Marko Dabro 58'
Lokomotiva
Susret počinje u 17:00 sati.
 Danas je na rasporedu zaostali susret četvrtog kola HT Prve lige. Ovaj dvoboj prvotno je odgođen zbog europskih obaveza Riječana.
2' Lokomotiva skoro dolazi do pogotka. Cokaj je ubacio s više od 30 metara, lopta je sve preletjela i skoro prevarila Zlomislića koji jedva odbija.
2' Novi pokušaj Lokosa, Aliyu je dobio loptu na 14-15 metara, pucao je prema golu, ali jako loše i nije bilo potrebe za reakcijom Zlomislića.
10' Vrlo zanimljiv početak na Rujevici, Lokomotiva je nanjušila probleme Rijeke u fazi obrane i krenula je potvoreno.
14' Kakva šansa za Kačavendu! Vukčević je zaspao i Kačavenda mu je došao iza leđa i preskjekao loptu u kaznenom prostoru, bio je sam pred Zlomislićem iskosa, ali vratar Rijeke fantastično brani.
16'
GOL! Rijeka - Lokomotiva 0:1
Mrežu je zatresao Ivan Miličević. Asistent je Silvio Goričan.
16' Kakav gol Miličevića! Goričan mu ja ostavio loptu ut aut liniju, on je sjajno ubacivao, lopta mu je malo prešla preko noge, ali od vratnice završila u mreži! Mora se reći zasluženo vodstvo Lokosa!
19' Sjajna prilika i za Rijeku! Vukčević je prošao lijevom stranom i ubacio u sredinu za Abassa koji iz blizine šalje loptu pokraj gola.
26' Nevistić skida zicer Gnezdi Čerinu! Vukčević je ponovno prošao i nabacio u sredinu, ovaj put na glavu Gnezde Čerina, ali Nevistić sjajno brani nogom.
26'
Žuti karton dobio je Joao Escoval.
27' Cipetić spašava! Vučkić je ušao u 16 metara, bio je neodlučan i išao na dribling, ali Cipetić uklizava i odnosi loptu.
28'
Žuti karton dobio je Marko Dabro.
36'
Žuti karton dobio je Enis Cokaj.
39' Raste pritisak Rijeke, dugo je trajao i bio bez pravog pokušaja, a onda je izvana opalio Gnezda Čerin no lopta se odbila u korner.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kako neugodan udarac Cokaja! Slobodnjak za Lokomotivu posve iskosa, Cokaj je iznenadio Zlomislića i gađao gornji kut, ali lopta za malo prelazi preko grede.
45'+3' Kraj prvog dijela, Lokomotiva ima vodstvo.
46'
Izmjena! Izlazi Adrian Liber, ulazi Jorge Obregon.
46'
Izmjena! Izlazi Joao Escoval, ulazi Prince Obeng Ampem.
58'
GOL! Rijeka - Lokomotiva 0:2
Mrežu je zatresao Marko Dabro. Asistent je Ibrahim Aliyu.
58' 2:0 za Lokomotivu! Nova loša reakcija Rijekine obrane, lopta se odbijala u nekoliko navrata i to svaki put u noge Lokosa da bi na kraju iz drugog pokušaja ubacio Aliyu, a Dabro iz peterca skrenuo loptu u mrežu.
62'
Izmjena! Izlazi Haris Vučkić, ulazi Matej Vuk.
62'
Izmjena! Izlazi Issah Abass, ulazi Roko Jurišić.
64'
Žuti karton dobio je Jorge Obregon.
67' Pobjegao je u kontru De Haas, imao veliku priliku za pogodak, ali išao je tražiti u sredini Dabru i izblokiran je.
68'
Žuti karton dobio je Roko Jurišić.
72'
Izmjena! Izlazi Darko Velkovski, ulazi Ivan Lepinjica.
75'
Izmjena! Izlazi Silvio Goričan, ulazi Sandro Kulenović.
79' Sjajna obrana Zlomislića! Nakon ubačaja glavom je probao Kulenović, ali Zlomislić brani!
81'
Izmjena! Izlazi Marko Dabro, ulazi Josip Pivarić.
84'
GOL! Rijeka - Lokomotiva 1:2
Mrežu je zatresao Josip Drmić. Asistent je Andrija Vukčević.
84' Smanjuje Rijeka! Vukčević je odlično prošao lijevom stranom i nabacio u sredinu gdje je Drmić dočekao loptu i glavom je poslao u mrežu.
86'
Izmjena! Izlazi Lukas Kačavenda, ulazi Raul Alexander Florucz.
88'
Žuti karton dobio je Branimir Cipetić.
89' Slobodnjak za Rijeku, ubačena je lopta na drugu stranu gdje Lokosi ipak izbacuju u korner,
90' Četiri minute nadoknade.
90'+2' Kulenović u kontri, u odličnoj situaciji, ali je promašio čisti zicer!
90'+3' Sada greda na drugoj strani! Drmić je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, pucao je, lopte je malo skrenula od bloka i odbila se od grede!
90'+4' Kraj, Lokomotiva odnosi pobjedu!