HT Prva liga, 13. kolo, 23.10.2021, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ante Čuljak, Kruno Šarić, Dino Knez
0:0(0:0) Gorica
Gorica
Susret počinje u 17:05 sati.
 U drugom subotnjem dvoboju u Splitu se sastaju Hajduk i Gorica. U prvom dijelu sezone Hajduk je slavio u Velikoj Gorici, no ovdje ne očekuje lagan posao.
9' Prva prilika za Hajduk i odmah vratnica! Ubačena lopta u 16 metara gostiju, Livaja je iz dosta teške pozicije glavom skrenuo loptu, ali ona pogađa vratnicu.
13' Još dva puta Splićani su prijetili, ali ne tako opasno. Prvo je Biuk bio neprecizan s ruba 16 metara, a zatim je Ljubičić probao glavom iz teške pozicije, ali bezopasno.
21' Nakon dužeg vremena pokušaj domaćina, Melnjak je ubacio loptu, glavom je pucao Katić, ali Kotarski je lijepo obranio.
27' Velika obrana Kotarskog! Odlična lopta u kazneni prostor za Livaju koji je bio pred Kotarskim, ali on je odlično istrčao i izblokirao pokušaj domaćina.
29' Ponovno Kotarski! Loša reakcija Steenvoordena kojem je Melnjak pobjegao i ušao u 16 metara, bio je sam pred Kotarskim koji nogom brani njegov pokušaj.
43' U zadnjih nekoliko minuta Gorica je uspjela odmnaknuti igru od svog kaznenog prostora i u nekoliko navrata doćo do Hajdukovih 16 metara. Još nema opasnosti za Kalinića.
45' Kraj prvog dijela, bez pogodaka.
46'
Izmjena! Izlazi Younes Delfi, ulazi Josip Mitrović.
56'
Izmjena! Izlazi Alexander Kačaniklić, ulazi Emir Sahiti.
59' U drugom dijelu Hajduk je nešto skromniji nego u prvih 45 minuta, sada je imao prvu priliku, Livaja je pokušao, ali nije dobro u kaznenom prostoru zahvatio loptu.
62' Lopta na rubu kaznenog prostora za Marina Ljubičića koji puca iz kokreta, ali preslabo za Kotarskog.
69'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Toni Fruk.
69'
Izmjena! Izlazi Vlatko Stojanovski, ulazi Matar Dieye.
69'
Izmjena! Izlazi Jurica Pršir, ulazi Hrvoje Babec.
71'
Izmjena! Izlazi Josip Elez, ulazi Stefan Simić.
71'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Jan Mlakar.
73' Lovrencsicsev dobar ubačaj s desne strane, Mlakar je gađao suprotni kut, ali odlično se postavio Kotarski.
83'
Žuti karton dobio je Elvis Sarić.
83' Krasan pokušaj Livaje, kakva bi to bila golčina! Lopta je izbijena iz 16 metara, ali odmah je vraćena nazad, točno na Livaju koji iz okreta iz voleja gađa suprotni gornji kut i za vrlo malo promašuje.
87'
Izmjena! Izlazi Albi Doka, ulazi Matija Dvorneković.
87'
Izmjena! Izlazi Stipe Biuk, ulazi Ivan Dolček.
87'
Izmjena! Izlazi Jani Atanasov, ulazi David Čolina.
90' Tri minute nadoknade.
90'+1'
Žuti karton dobio je Krešimir Krizmanić.
90'+2'
Žuti karton dobio je Stefan Simić.
90'+4' Kakav promašaj Melnjaka! Sjajna situacija, povratna lopta za Melnjaka na pet metara, on postavlja nogu i puca preko gola.
90'+4' Kraj u Splitu 0:0.