19
(do 64')
Silvijo Čabraja
Susret počinje u 17:30 sati.
 Prošle sezone direktan dvoboj za ostanak u ligi, danas je ovo susret momčadi iz sredine tablice HT Prve lige te one iz sredine 2. HNL. No, svejedno očekujemo velik otpor Varaždina i zanimljivu utakmicu.
1' Susret je krenuo.
5' Velika prilika za Posavca, prošetao se obranom Lokomotive i došao je do udarca s 13 metara, ali je pucao točno u Nevistića koji kroti loptu.
6'
GOL! Varaždin - Lokomotiva 0:1
Mrežu je zatresao Ibrahim Aliyu.
6' Već na drugoj strani velika prilika i gol. Hoxha je odlično ubacio s lijeve strane nakon ukradene lopte, ubačaj ide na drugu stativu gdje je Aliyu sam i rano trese mrežu.
7' Nastavak uzbuđenja, Postonjski je pao nakon kontakta s Hoxhom i tribine žele kazneni udarac, ali sudac je nijem.
10' Skoro novi gol za Lokose, bio bi vrlo sličan. Pivarić je izborio loptu nakon duela s dvojicom domaćina i ubacio je s lijeve strane, ali je lopta za malo prebacila Aliyua u skoku iz opasne pozicije.
12' Kulenović je snažno raspalio s dvadesetak metara, ali lopta ide nešto šire od gola nego što se to na prvu činilo.
16' Varaždin se teško nosi s Lokomotivom, mnogo griješi i predaje loptu suparniku u svojih 30 metara. Sad je Cokaj potegnuo s ruba 16 metara, ali malo pored gola.
20'
Žuti karton dobio je Josip Pivarić.
22'
GOL! Varaždin - Lokomotiva 1:1
Mrežu je zatresao Marko Stolnik.
22' Vraća se Varaždin! Ubačaj iz slobodnog udarca dugo je putovao do Stolnika koji glavom puca u travnjak, a lopta se u visokom luku odbija preko Nevistića i u mrežu.
24' Čini se da je Stolnik bio u zaleđu u trenutku izvođenja prekida, ali VAR-a nema i pogodak stoji.
27' Penal za Lokomotivu, Stolnik ruši Aliyua!
28'
GOL! 1:2! Najstrožu kaznu realizirao je Josip Pivarić.
28'
Žuti karton dobio je Jorgo Pellumbi.
30' Vrlo sadržajnih pola sata u Varaždinu, baš kako smo i očekivali.
33' Svašta je sad propustila Lokomotiva! Cipetić je napravio nered desno i ubacio, lopta od Pellumbija skoro u autogol, a onda Hoxha udarcem uz pomoć bloka Stolnika prebacuje vrata. Htjeli su gosti penal jer je lopta pogodila Stolnika u ruku, ali ništa od toga.
34'
Žuti karton dobio je Matej Senić.
39' Opasan pokušaj Postonjskog iz slobodnjaka, raspalio je s tridesetak metara, ali lopta kao metak ide u živi zid pa u korner.
41' Kačavenda je dobio loptu na desnoj strani dosta iskosa i lukavo je probao udarcem u dalji kut, ali ide pored gola.
45' Nešto duži prekid zbog ukazivanja pomoći Mariću, ali ništa ozbiljnije.
45'+1' Dvije minute nadoknade.
45'+2'
Žuti karton dobio je Kemal Osmanković.
45'+2' Kraj prvog dijela, vrlo zanimljiv susret prepun događanja gledamo u Varaždinu.
46'
Izmjena! Izlazi Ivan Posavec, ulazi Andris Jesus Herrera Salgado.
46'
Izmjena! Izlazi Matej Senić, ulazi Karlo Lusavec.
48' Kazneni udarac i za Varaždin! Teklić je sjajno probio i poslužio Šegu kojeg ruši De Haas, a Strukan pokazuje na bijelu točku.
49'
GOL! 2:2! Najstrožu kaznu realizirao je Igor Postonjski.
54' Veliku priliku je sad imao Herrera za potpuni preokret. Šego sjajno po lijevoj strani, dodavanje za Vuka, ovaj proslijedio samom Herreri na desnoj strani koji ipak puca kraj gola s nekih 16 metara.
57'
Izmjena! Izlazi Mateo Marić, ulazi Marko Dabro.
57'
Izmjena! Izlazi Arber Hoxha, ulazi Silvio Goričan.
58' Razigrao se Teklić, opet je krenuo u dribling i okrenuo svog čovjeka, ali udarac s ruba 16 metara ide preko gola.
60' Varaždin je u 15 minuta drugog dijela svakako aktivnija i bolja momčad, situacija se nakon četvrtog pogotka uvelike promijenila.
63' Novi pokušaj Varaždina, Šego je s igračem na leđima našao Kolarića koji je ipak pucao previše iskosa i pokraj gola.
64'
Izmjena! Izlazi Ibrahim Aliyu, ulazi Marko Đira.
64'
Izmjena! Izlazi Josip Pivarić, ulazi Ivan Miličević.
70' Opasan napad Varaždina, Herrera se našao u dobroj situaciji blizu gola, ali nije uspio uputiti udarac, već je previše komplicirao i otišao na stranu pa obrana čisti pokušaj povratne.
72' Otvorila se utakmica i napadi se samo sele s jedne na drugu stranu. Tekić je sad probao s 25 metara nakon što je spriječen opasan izlazak Lokosa, ali puca preko gola.
72'
GOL! Varaždin - Lokomotiva 2:3
Mrežu je zatresao Lukas Kačavenda.
73' Novo vodstvo Lokosa! Cokaj i Dabro su kombinirali blizu varaždinskog gola, a lopta dolazi do Kačavende koji radi lijep dribling, lažnjakom izbacuje čuvara i snažno s pet metara gađa prvi kut!
76'
Izmjena! Izlazi Leonard Vuk, ulazi Stjepan Igrec.
83' Lokomotiva je primirila susret i završnicu će trošiti na nastojanja da Varaždin odmakne od svog gola.
85'
Izmjena! Izlazi Tonio Teklić, ulazi Leon Belcar.
85'
Izmjena! Izlazi Jorgo Pellumbi, ulazi Filip Mekić.
89' Varaždin sve baca u napad i igra se odvija na polovici gostiju. Veliku priliku sad je opet propustio Herrera koji je pucao s osam metara s lijeve strane, ali u blok.
90'
Izmjena! Izlazi Sandro Kulenović, ulazi Mate Maleš.
90'+1' Tri minute nadoknade i nade za domaćina.
90'+2'
Žuti karton dobio je Enis Cokaj.
90'+3' Posljednji pokušaj Varaždina iz slobodnjaka, i Zelenika ide naprijed.
90'+3' Nije uspjelo domaćinu, kraj susreta i Lokomotiva prolazi!