HT Prva liga, 17. kolo, 26.11.2021, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Anto Marić (svi Zagreb)
Marko Livaja 90'+2'
4:0(2:0) Istra 1961
Istra 1961
Susret počinje u 20:00 sati.
8' Inicijativa Hajduka traje od samog početka susreta, Istra zasad odolijeva, ali teško će dugo tako izdržati.
11'
GOL! Hajduk - Istra 1961 1:0
Mrežu je zatresao Marin Ljubičić. Asistent je Stipe Biuk.
11' Hajduk vodi 1:0! Vrlo lijepa akcija, s lijeve stramne je loptu u sredinu ubacio Melnjak, iz prve ju je do Ljubičića proslijedio Biuk, a napadač domaćina lakoćom zabija za vodstvo.
17' Nevjerojatan promašaj Ljubičića. Išao je s Livajom u kontru, dobio idealnu loptu na pet-šest metara i onda zatresao vratnicu iako je bio potpuno sam.
19' Prvi pokušaj Istre, nakon ubačaja s lijeve strane glavom je pucao Da Silva, ali pokraj vratnice.
27'
GOL! Hajduk - Istra 1961 2:0
Mrežu je zatresao Marco Fossati.
27' Krasan pogodak Fossatija! Lopta mu je došla na preko 20 metara, a on udarcem iz prve poslao je u gornji kut!
29'
Žuti karton dobio je Marco Fossati.
37' Hajduk je i dalje bolji protivnik i zasluženo vodi, no sada je i Istra imala priliku preko Belje koji puca pokraj vratnice.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog poluvremena, Hajduk ima 2:0.
57' Istra 1961 sada je mogla do poravnanja, ali Kalinić je dobro postavljen. Drena Beljo dobio je loptu na 6-7 metara, pucao prema golu, ali ravno u Kalinića.
67'
Izmjena! Izlazi Stipe Biuk, ulazi Emir Sahiti.
67'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Jan Mlakar.
69'
GOL! Hajduk - Istra 1961 3:0
Mrežu je zatresao Filip Krovinović. Asistent je Emir Sahiti.
69' Hajduk nastavlja put prema visokoj pobjedi! Sahiti je napravio veliki posao na desnoj strani, ubacio u sredinu gdje na loptu idu Krovinović i Livaja, a Krovinović je ipak bio taj koji je zabio.
70'
Izmjena! Izlazi Boureima Hassane Bande, ulazi Serder Serderov.
70'
Izmjena! Izlazi Luka Hujber, ulazi Gonzalo Desio Mugica.
76'
Izmjena! Izlazi Marco Fossati, ulazi Ivan Ćalušić.
76'
Izmjena! Izlazi Dario Melnjak, ulazi David Čolina.
80'
Izmjena! Izlazi Antonio Perera Calderon, ulazi Miroslav Iličić.
80'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Erhun Obanor.
84'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Ivan Dolček.
88' Samo se čeka kraj s obje strane, dosta je pao ritam u drugom poluvremenu i već duže vrijeme samo se odrađuje posao.
90' Dvije minute nadoknade.
90'+2'
GOL! Hajduk - Istra 1961 4:0
Mrežu je zatresao Marko Livaja.
90'+2' Točka na i krasan pogodak Livaje! Dolčeku mu je petom ostavio loptu, a Livaja sa 17 metara gađa u gornji kut! Kraj priče, Hajduk odnosi visoku pobjedu!