HT Prva liga, 18. kolo, 05.12.2021, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek)
Marko Livaja 60'
Emir Sahiti 90'+4'
Hajduk
Susret počinje u 17:30 sati.
4' Hajduk je bolje krenuo, dvije lopte su došle do Livaje u opasnim situacijama, ali oba puta je bio za nijansu prebrz i u zaleđu.
10' Igra se ravnopravno, a sada je moglo biti opasno za Kalinića, Mišić je potegnuo iz voleja, srećom po Hajdukovog vratara, lopta je zapela u bloku.
15' I dalje bez stopostotnih prilika na Maksimiru, a nakon 15-ak minuta igre čekamo i prvi prekršaj.
21' Udarac Menala s desne strane odlazi malo pored okvira gola. U lijepu priliku gurnuo ga je Ademi.
23' S desna je, na drugoj strani terena, svoj udarac oprobao i Katić. Livaković siguran u svojoj intervenciji.
24' Najbolju priliku u dosadašnjem dijelu utakmice zapucao je Livaja. Slobodan udarac malo izvan kaznenog prostora išao je u suprotan kut, ali Livaković upisuje sjajnu obranu. Hajduk prijeti i u nastavku akcije, ali mreža domaćeg sastava ostaje netaknuta.
30' Nakon pola sata igre opasan po vrata Hajduka pokušao je biti Mišić. Po ulasku u kazneni prostor puca prema Kaliniću, ali lopta odlazi van okvira gola.
40' U posljednjih nekoliko minuta Dinamo je uspio prebaciti igru pred gol Hajduka, ali prevelika je gužva u 16 metara i nije bilo konkretne opasnosti.
45' Poludjeli su sada Dinamovi igrači, lopta je završila u korneru i krenuli su ga izvesti, ali Lovrić je odlučio svirati kraj prvog poluvremena. 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Sadegh Moharrami, ulazi Stefan Ristovski.
46'
Izmjena! Izlazi Luka Menalo, ulazi Amer Gojak.
53' Atanasov je dobro došao na loptu i opalio s 20 metara iz prve, no ravno u Livakovića.
60'
GOL! Dinamo - Hajduk 0:1
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Josip Elez.
60' Hajduk vodi 1:0! Odlična dugačka lopta za Livaju koji bježi Theophile-Catherinu i šalje loptu u mrežu! Livaković je istrčao, ali nije uspio ovo obraniti.
65'
Izmjena! Izlazi Mislav Oršić, ulazi Komnen Andrić.
65'
Izmjena! Izlazi Josip Mišić, ulazi Marko Tolić.
65'
Izmjena! Izlazi Stipe Biuk, ulazi Jan Mlakar.
67' Gužva u 16 metara Hajduka, lopta je došla na drugu vratnicu do Goijaka koji okreće čuvara na nekih sedam metara iskosa, probao je odmah gađati, ali pogodio je u blok.
68' Ubačaj Štefulja u 16 metara gostiju, Andrić je najviši u skoku, ali puca visoko preko gola.
69'
Žuti karton dobio je Gergő Lovrencsics.
70' Slobodnjak za Dinamo na kih 20 metara iskosa, pucao je Petković, ali preko živog zida i pokraj gola.
81'
Izmjena! Izlazi Gergő Lovrencsics, ulazi David Čolina.
81'
Izmjena! Izlazi Jani Atanasov, ulazi Josip Vuković.
88'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Emir Sahiti.
88'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Stefan Simić.
90' Hajduk mirno održava prednost i ide prema pobjedi.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+2' Danijel Štefulj se našao u prilici, nakon ubačaja je pucao glavom iposlao loptu pokraj gola.
90'+4'
GOL! Dinamo - Hajduk 0:2
Mrežu je zatresao Emir Sahiti. Asistent je Marko Livaja.
90'+4' Hajduk vodi 2:0! Lopta za Livaju u 16 metara, on vraća loptu u sredinu prema Sahitiju koji je potpuno sam i lagano zabija.
90'+6' Kraj, Hajduk odnosi pobjedu s Maksimira!