Reprezentacija - prijateljske utakmice, 12.10.2010, 20:15 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.000
Suci: Damir Skomina, Kokolj, Žunič (svi Slovenija)

Christian Grindheim
46'
8
Henning Hauger
46'
18
Erik Huseklepp
59'
3
Kjetil Waehler
64'
10
John Carew
65'
15
Knut Olav Rindaroy
85'
Egil Olsen
90'+3' Kraj utakmice u Maksimiru! Hrvatska nije odigrala posebno dobru utakmicu, ali nova pobjeda je tu. Iz ove utakmice ćemo pamtiti genijalnost Nike Kranjčara, ostalo je sve više-manje za zaborav. Lijepi pozdrav do sljedećeg četvrtka kada ovdje Dinamu u goste u Europskoj ligi dolazi Club Brugge. Laku noć!
90'+2' Osim što je Izrael izjednačio u Grčkoj i zaradio pljesak Maksimira, zabio je sada Bilić gol, ali ga je sudac poništio zbog zaleđa.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Danijel Pranjić, ulazi Nikola Pokrivač.
89'
Izmjena! Izlazi Darijo Srna, ulazi Jurica Buljat.
86' Ušli smo u samu završnicu utakmice i sve smo bliži pobjedi Hrvatske. Što reći? Ne radi se o kvalifikacijskoj utakmici pa rezultat nije najbitniji, no opet je - dobro dobiti. Ako tako gledamo, upisali smo još jednu pobjedu, no (ne)realizacija nam je večeras bila problem. Što se tiče drugog dijela, igrali smo lošije, nismo radili prilike, ali možemo reći da smo zasluženo dobili jer smo u 90 minuta pokazali da smo kvalitetnija momčad od Norveške. Zapravo, ove Norveške jer ne treba zaboraviti da je izbornik Olsen odmarao neke bitne igrače.
85'
Izmjena! Izlazi Petter Vaagan Moen, ulazi Knut Olav Rindaroy.
82' Službeni spiker se pobrinuo da oba Kranjčara večeras dobiju ovacije Maksimira. Naime, kada je objavljeno da Crna Gora na Wembleyju nakon 45 minuta drži 0:0, Zlatko Kranjčar je zasluženo dobio pljesak.
80' Zaprijetili su gosti iz prekida, a na koncu je veliku gužvu ispred Pletikose okončao slovenski sudac i svirao prekršaj.
76' Nije se puno toga promijenilo u odnosu na prvi dio. Vidi se da je Hrvatska bolja, no ne možemo u kontinuitetu napraviti pritisak. Da nije bilo genijalnosti Nike Kranjčara, sada bi i dalje stajalo 1:1 i ne bi nam bilo ugodno; iako se radi o prijateljskoj utakmici.
73' Odličan solo prolaz Iličevića! Lijepo je novi igrač u reprezentaciji izborio prostor za udarac, no nije bio precizan.
71' Evo i gostiju. Riise je pokušao dalekometnim pokušajem, no Pranjić je blokirao i bit će to korner.
70' Ponovno ista kombinacija: Srna nabacuje, Mandžukić skreće loptu glavom, ali i ovoga puta je ishod - ništa.
68'
Žuti karton dobio je Morten Gamst Pedersen.
68' Hrvatska ima priliku iz prekida, centaršut Srne se odbija do Mandžukića koji iz teške pozicije šalje loptu prema golu, no na crti je izbija netko od norveških braniča.
65'
Izmjena! Izlazi Daniel Braaten, ulazi John Carew.
64'
Izmjena! Izlazi Brede Hangeland, ulazi Kjetil Waehler.
63' Odlična reakcija Pletikose. Grindheim je ubacio, s pet metara nogom pucao Hauger, a Pletikosa sjajno reagirao i sačuvao našu mrežu.
62'
Izmjena! Izlazi Eduardo da Silva, ulazi Mate Bilić.
61'
Izmjena! Izlazi Ognjen Vukojević, ulazi Tomislav Dujmović.
60' Nakon što je nekoliko minuta stajao ozlijeđen pored crte, napokon je došao prekid i strijelac Abdellaoue je mogao izaći iz igre. Spremaju se dvije izmjene i kod nas: Bilić i Dujmović će u igru.
59'
Izmjena! Izlazi Mohammed Abdellaoue, ulazi Erik Huseklepp.
55' Ništa se posebno ne događa otkako smo zabili za vodstvo.
50' Kakva golčina Nike Kranjčara!!! Rekao sam da će mu skandiranje najdražeg mu stadiona puno značiti i odužio se na najbolji mogući način; zbog ovoga ljudi dolaze na stadion! Kranjčar je fantastičnom varkom "zavaljao" dva čuvara, zarolao loptu i potom lijevom nogom pogodio drugi kut. Prekrasan potez koji se jednostavno morate vidjeti! Bravo Niko!
49'
GOL! Hrvatska - Norveška 2:1
Mrežu je zatresao Niko Kranjčar.
46' Počelo je drugo poluvrijeme, a izbornik Bilić je očekivano u svlačionici ostavio Modrića dok je na terenu Ivo Iličević. Gosti su napravili dvije izmjene.
46'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Ivo Iličević.
46'
Izmjena! Izlazi Ruben Yttergard Jenssen, ulazi Henning Hauger.
46'
Izmjena! Izlazi Markus Henriksen, ulazi Christian Grindheim.
45' Kraj prvih 45 minuta. Hrvatska je bila bolja, ali nekako je dojam da naši igrači nisu ušli sa 100 posto i gosti su to znali kazniti pogotkom. Nakon toga smo dodatno ubrzali i zasluženo zabili za izjednačenje. Javimo se za desetak minuta.
45' Naše sumnje su dobile potvrdu i javili su nam da je Mandžukić, kao što smo i napisali da nam se učinilo, dirao loptu i zapravo zabio pogodak.
43' Kakva udarčina Nike Kranjčara!!!! Sudac je svirao zaleđe, ali svejedno je volej Kranjčara zaslužio biti spomenut jer se radilo o silovitom udarcu iz prve koji je završio u okviru gola.
41' Nova prijetnja norveškom golu: dobar udarac Vukojevića odlazi pored stative.
40' Inače, povećao se malo broj gledatelja pa tako sada na stadionu ima oko 2.500 gledatelja. U svakom slučaju, puno premalo za utakmicu reprezentacije. Već sam rekao: tako to ide u Zagrebu.
36' Zaslužili smo ovo izjednačenje jer smo imali dovoljno prilika za pogodak. S druge strane, igra u našoj obrani, posebno kod centaršuteva, ne ulijeva sigurnost.
35' Gooooool! Hrvatska je izjednačila. Srna je izveo prekid s desne strane, a lopta je prošla kroz gužvu i završila u golu. Iako se činilo da je Mandžukić skrenuo loptu, službeni spiker je rekao da je Srna strijelac pa eto - Srna je strijelac.
35'
GOL! Hrvatska - Norveška 1:1
Mrežu je zatresao Mario Mandžukić. Asistent je Darijo Srna.
31' Nova dobra reakcija Jarsteina. Iako je Strinić pokušao ubaciti, promašio je loptu i ona je opasno išla prema prvom kutu norveškog gola, no Jarstein je večeras siguran.
30' Pola sata utakmice je iza nas i Norveška vodi 1:0. Kada malo bolje pogledam što sam ovdje napisao onda vidim da smo imali par dobrih prilika, ali je Jarstein bio na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu. Gosti su pak imali jednu priliku iz prekida i zabili. Opet, iako su prilike na našoj strani - ne možemo reći da Hrvatska igra dobro.
29'
Žuti karton dobio je Vadim Demidov.
29' Ponovno odlično brani Jarstein. Schildenfeld je odlično pucao glavom, ali norveški vratar još jednom paradom spašava svoju mrežu. Potom je nakon kornera bila nova gužva, no udarac Šimunića je zapeo u bloku.
25' Sa sjevera Maksimira se sada orilo "Niko, Niko" što će sigurno Zagrepčaninu i djetetu Dinama i ovog stadiona, Niki Kranjčaru, biti itekako drago čuti.
25' Dobra akcija Hrvatske!! Srna je odigrao Kranjčara koji sjajno ostavlja loptu Modriću čiji udarac od bloka odlazi u korner.
24' Ponovno prijete gosti. Prvo je naša obrana loše izbila lopta nakon centaršuta da bi potom Ruud opalio iz prve, a Abdellaoue u sredini je srećom bio u zaleđu.
21' Norveška vodi!!! Kao što smo malo prije napisali, ne igramo dobro i i kažnjeni smo. Gosti su izveli prekid, naša obrana loše reagirala, Abdellaoue je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu. Hrvatska gubi u Maksimiru.
21'
GOL! Hrvatska - Norveška 0:1
Mrežu je zatresao Mohammed Abdellaoue.
15'
Prečka Hrvatske! Modrić je izveo korner, a Vukojević je dobro utrčao na prvu stativu i glavom poslao loptu u prečku.
13' Skoro 15 minuta utakmice je iza nas i možemo reći kako gledamo vrlo izjednačenu utakmicu. Nismo uspjeli napraviti nikakav početni pritisak niti se dominantno postaviti na terenu. Dapače, prilično sam siguran da je trenutno norveški izbornik zadovoljniji od hrvatskog.
8' Prijetnja Norveške. Abdellaoue se izborio za loptu, pucao sa 16 metara, no lopta je od bloka otišla u korner nakon kojega je bilo neugodno, no naši su uspjeli očistiti situaciju.
7' Odlična prilika za Hrvatsku!! Eduardo je idealno poslužio Mandžukića koji dobro puca s vrha šesnaesterca, no Jarstein odlično brani.
6'
Udarac iz kuta za Hrvatsku. Modrić je ubacio, no nije bilo opasnosti.
2'
Zanimljivo i na drugoj strani. Prvi korner za goste sigurno je u ruke uhvatio Pletikosa.
2' Već prva prijetnja Hrvatske. Modrić je nabacio, Eduardo pucao glavom, ali ravno u Jarnsteina.
1' Počela je utakmica.
 Dobra vijest je što nitko nije zviždao norveškoj himni. To je ako gledamo čašu polu punu, ako gledamo polu praznu - onda nitko nije zviždao jer nikoga niti nema.
 Igrači su izašli na teren i uskoro očekujemo početak utakmice. Prilično sam siguran da se niti igrači ne sjećaju kada su igrali pred ovako praznim stadionom. Tako je to; zagrebačka publika ne dolazi na "prijateljsku protiv Norveške".
 Sastave možete vidjeti i kao što vidite - tri su promjene u odnosu na Izrael: brani Stipe Pletikosa (Runje nije ni na klupi), Mario Mandžukić kreće od prve minute umjesto ozlijeđenog Ivice Olića i Darijo Srna igra umjesto Vedrana Ćorluke. Norveška je pak napravila dosta izmjena u odnosu na kvalifikacijski susret, no to vam tako i tako ne znači previše.
 Kao što piše desno, na stadionu ima odnosno će biti 1.500 gledatelja, jer trenutno - ih nema toliko. Osobni je dojam kako nema više od 1.000, a imam iskustva s procjena je li ima 800, 900 ili 1.100 gledatelja, no nadam se da će još netko doći jer ima 15 minuta do početka utakmice.
 Dobra večer i lijepi pozdrav s praznog Maksimira. Iako sam naučen gledati prazan stadion, na reprezentaciji to ipak nisam očekivao; iako se radi "samo" o prijateljskoj. Nema veze, što je manje ljudi na stadionu znači da vas više prati preko interneta pa vas sve lijepo pozdravljaju Antonija Pavlić, Ante Zovko, Nikola Vlahović i Vedran Attias.
Susret počinje u 20:15 sati.
  • Wilson12.10.2010. u 21:50
    ima Iličević dobar dribling...treba nam takav igrač
    Wilson
  • johnny_st12.10.2010. u 21:46
    Niko je nogometni genijalac, ali nažalost karijera mu se odvija u krivom nogometnom vrimenu... jedan modrić je više cijenjen samo radi motoričkih i fizičkih sposobnosti, a niko je čisti talent, nogometni znalac i dijamant, ala Žuti... samo šta u današnjem balunu prolaze gatuso, vieira, cambiasso i... [više na forumu]
    johnny_st
  • TOMTOMASIC12.10.2010. u 21:29
    Ovaj Kranjčar je jednostavno umjetnik...
  • Wilson12.10.2010. u 20:50
    Naravno podržavam i ja njih al mi je neshvatljivo da na utakmicu reprezentacije dođe 2000 ljudi (sad se oko 4000 skupilo) gdje god se igralo.