1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 30.11.2012, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1000
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)
Dinamo
Dinamo
Duje Čop 20'
1:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva
90'+2' Kraj utakmice na Maksimiru, Dinamo je pobijedio 1:0. Lijep pozdrav.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Fatos Beqiraj, ulazi Alen Halilović.
90' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.
89' Lokomotiva je imala priliku iz prekida. Ubacio je Zakarić, ali ravno u ruke Kelavi.
85' Dinamo pokušava mirno privesti utakmicu kraju i samo ga još nekoliko minuta dijeli od pobjede u "povratničkom debiju" Krunoslava Jurčića.
83'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Mehmed Alispahić.
75'
Žuti karton dobio je Mateo Kovačić.
74'
Žuti karton dobio je Domagoj Antolić.
72' Velika se prilika sada otvorila Lokomotivi: Kramariću je ostalo dovoljno prostora, no puca pored Kelave, a na tu loptu stiže Zakarić i pogađa vratnicu.
70' Unatoč držanju lopte u svojim nogama, Dinamo u proteklim minutama nije bio prevelika prijetnja Lokomotivi.
69'
Izmjena! Izlazi Luis Ezequiel Ibánez, ulazi Josip Pivarić.
62'
Izmjena! Izlazi Marko Pjaca, ulazi Ivan Boras.
61' Povratnu je loptu na petnaestak metara dobio Čop, no pucao je preko gola.
60' Dobro je pucao Kovačić, koji se pritom i poskliznuo, ali Picak je bio na mjestu i obranio njegov pokušaj.
57' Dinamo opet pritišće, dva je kornera izveo Sammir, ali bez pravog učinka.
52' Odlično je Samateh proigrao Pjacu u pokušaju protunapada Lokomotive, ali je Pjaca ipak ostao za korak prekratak.
49' Sjajno je pucao Antolić s ruba kaznenog prostora u bliže rašlje, ali Kelava je uspio izbiti loptu.
48' Duje Čop je pokušao svladati Picaka nakon jednog njegovog istrčavanja, no vratar Lokomotive stigao se na vrijeme vratiti na gol.
46' Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.
46' Ispričavamo se čitateljima zbog tehničkih poteškoća sredinom prvog poluvremena.
45'+1' Završeno je prvo poluvrijeme.
44' Ibanezu se otvorila prilika iz slobodnog udarca. Kao i mnogo puta prije u tom slučaju, lopta odlazi daleko od okvira.
42' Sjajna prilika za Dinamo! Beqiraj je zakomplicirao kad je s Čopom izigrao obranu i izbio pred Picaka. Pokušao je asistirati kolegi za drugi gol, ali Mesarić izbija pred njim.
40' Kelava brani! Lokomotiva je iskombinirala već drugu opasnu akciju u nekoliko minuta. Pavičić iz akcije s Kramarićem izbija pred vratara koji izlazi i spašava svoj gol.
39'
Žuti karton dobio je Domagoj Vida.
37' Kramarić je bio blizu izjednačujućeg gola. Poslije kornera Lokomotive, lopta je izbijena samo do Pavičića koji gura natrag u kazneni prostor. Kramarić je pobjegao čuvarima, ali je bio neprecizan u svojem udarcu.
31' Vida osvaja dosta prostora, poslije duplog pasa sa Sammirom dodaje Vrsaljku koji ubacuje, ali neprecizno, do Lokomotivinih igrača. Uglavnom, Dinamo sve više preuzima kontrolu nad utakmicom i strpljivo gradi napade.
24' Picak brani udarac Vide poslije kornera Sammira.
23' Ibanez ubacuje oštro na suprotnu stativu poslije kombinacije s Kovačićem i Čopom. Bručić izbacuje ispred Brozovića.
20' Ademi i Beqiraj pripremili su gol splitskom napadaču. Veznjak je sjajno krenuo iz sredine terena, pronašao napadača na rubu šesnaeseterca, a Beqiraj upošljava natrčalog Čopa.
20'
GOL! Dinamo - Lokomotiva 1:0
Mrežu je zatresao Duje Čop. Asistent je Fatos Beqiraj.
10' Nema većih zanimljivosti u uvodnom dijelu utakmice, Dinamo kao i obično u domaćem prvenstvu drži loptu i pokušava iskombinirati svoj put do protivničkog šesnaesterca. Zasad bez uspjeha.
6' Igrače je, usput budi rečeno, dočekala prilično dosadna i uporna kiša, pa će i jedni i drugi morati voditi računa o tome.
3' Prvi ozbiljniji udarac prema vratima Lokomotive uputio je Duje Čop, snažno pucavši iz voleja. Međutim, nije naciljao okvir gola.
1' Počeo je susret, prvi napad ima Dinamo.
 Dobrodošli dragi Sportnetovci na Maksimiru, gdje će početi utakmica Dinama i Lokomotive u 18. kolu hrvatskog prvenstva.
Susret počinje u 18:00 sati.
  • basad30.11.2012. u 19:57
    1:0 opet? nemoguce :D