Hrvatski nogometni kup, Finale, 22.05.2013, 20:15 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 12.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)
Hajduk
90'+4' Završena je utakmica na Maksimiru, Hajduk je osvojio Hrvatski nogometni kup po šesti put u povijesti!
90'+3'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 3:3
Mrežu je zatresao Karlo Bručić.
90'+2' Lokomotiva je u samoj završnici uspjela izjednačiti. Za 3:3 poentirao je Bručić, koji je spretno reagirao na odbijenu loptu u šesnaestercu i lijepo poentirao.
90' Na Maksmiru će se igrati još četiri minute sudačke nadoknade.
87'
Izmjena! Izlazi Mate Maleš, ulazi Mathias Chago.
85'
Žuti karton dobio je Mijo Caktaš.
85' Inicijativu na terenu imaju nogometaši Lokomotive, koji nastoje stići do izjednačenja, ali ne uspijevaju opasnije zaprijetiti.
82'
Izmjena! Izlazi Anton Maglica, ulazi Antonio Jakoliš.
82'
Izmjena! Izlazi Marko Pjaca, ulazi Mario Musa.
79' Prilika s druge strane. Pucao je Kramarić, ali njegov udarac brani Kalinić.
77' Mogao je Hajduk povećati svoje vodstvo, u dobroj prilici bio je Sušić, ali nije najspretnije reagirao te je obrana Lokosa blokirala njegov udarac.
74' Igra na maksimirskom stadionu se rasplamsala. Mogli su sada Lokosi ponovno izjednačiti, u vrlo dobroj prilici bio je Kramarić, ali nije imao uspjeha.
72' Samo dvije minute nakon što su primili pogodak, nogometaši Hajduka uspjeli su se vratiti u vodstvo. Pogodak za 3:2 postigao je Stojanović, koji je precizno pogodio s 18 metara.
72'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 2:3
Mrežu je zatresao Danijel Stojanović. Asistent je Tino Sven Sušić.
70' Lokomotiva je uspjela izjednačiti preko Kramarića koji se izborio za dobru poziciju i preciznim udarcem svladao Kalinića.
70'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 2:2
Mrežu je zatresao Andrej Kramarić.
68'
Žuti karton dobio je Goran Milović.
66' Igra se u posljednjih nekoliko minuta smirila i niti jedna momčad ne uspijeva stvoriti opasniju priliku.
65' Igru je zbog ozljede morao napustiti Vršajević, a zamijenio ga je Oremuš.
65'
Izmjena! Izlazi Avdija Vršajević, ulazi Mirko Oremuš.
56' Nova prijetnja gostiju. Pucao je Sušić, ali njegov udarac blokira Maleš.
54' Hajduk je puno bolje otvorio drugo poluvrijeme, kontrolira igru i pokušava postići treći pogodak.
52'
Izmjena! Izlazi Filip Mrzljak, ulazi Ivan Peko.
51'
Izmjena! Izlazi Ivan Vuković, ulazi Danijel Stojanović.
50' Hajduk je poveo. Maglica je uposlio Sušića koji je nadmudrio braniče Lokomotive i poentirao s deset metara.
50'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 1:2
Mrežu je zatresao Tino Sven Sušić.
45'
Žuti karton dobio je Ivan Vuković.
45' Završeno je prvo poluvrijeme na Maksimiru nakon kojeg Hajduk ima rezultat koji mu donosi "Rabuzinovo sunce".
44' Hajduk je izjednačio. Strijelac je Ivan Vuković koji je izveo slobodan udarac s 18 metara, snažno pucao i svladao Picaka.
44'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 1:1
Mrežu je zatresao Ivan Vuković.
40' Žuti karton je dobio i branič Lokomotive Ante Puljić zbog starta na Vukoviću.
40'
Žuti karton dobio je Ante Puljić.
39' Jozinović je sada dobio žuti karton zbog prekršaja na Antoliću.
39'
Žuti karton dobio je Goran Jozinović.
37' Mogao je sada Hajduk izjednačiti. Nakon ubačaja Vukovića, Sušić je pucao iz blizine, ali odlično je reagirao Picak i odbio loptu u korner.
35' Opasno prijeti Lokomotiva. Ponovno su domaćini izveli brzu akciju, udarac iz daljine uputio je Antolić, ali nije precizan.
32' Vrlo dobra prilika za Lokose. Slobodni udarac s desne strane izveo je Antolić, ubacio u peterac gostiju, no nitko od nogometaša domaće ekipe nije uspio skrenuti loptu u mrežu.
30' Pokušao je Kouassi nakon ubačaja Sušića, no taj pokušaj zaustavlja Picak.
27' Žuti karton dobio je Ivan Boras zbog prekršaja na Jozinoviću.
27'
Žuti karton dobio je Ivan Boras.
25'
Žuti karton dobio je Tino Sven Sušić.
21' Opasan pokušaj gostiju. Vuković je pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, no Picak je skrenuo njegov pokušaj u korner.
14' Hajduk pokušava izjednačiti, igra se uglavnom u polovici Lokomotive, no gosti ne uspijevaju probiti obranu momčadi s Kajzerice.
9' Ukupni rezultat finala Kupa trenutno je 2:2 i ukoliko ne bude promjena do kraja, Lokomotiva će osvojiti "Rabuzinovo sunce" zahaljujući golu u gostima.
8' Lokomotiva je stigla do vodstva. Za 1:0 poentirao je Šitum koji je precizno pogodio s ruba kaznenog prostora.
8'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Mario Šitum. Asistent je Domagoj Antolić.
6' Pokušala je sada Lokomotiva uzvratiti preko Antolića, ali niti njegov udarac nije bio precizan.
4' Prvi su opasnije zaprijetili Hajdukovci, opasno je pucao Kouassi, ali njegov udarac otišao je malo iznad vratnice.
1' Počeo je susret na maksimirskom stadionu.
 Trener Lokomotive Tomislav Ivković na klupi još ima Žarkova, Musu, Mesarića, Chagu, Peku, Trebotića i Samateha, a kod Hajduka pričuve su Vugdelija, Stojanović, Milić, Oremuš, Jakoliš, Kovačić i Jonjić.
 Splitski klub je u prvom susretu slavio rezultatom 2:1, a u Lokomotivi su sigurni kako mogu preokrenuti rezultat na svojem terenu i osvojiti trofej.
 Lijepi pozdrav, dragi Sportnetovci, Dobrodošli na tekstualni prijenos uzvratne utakmice finala Hrvatskog nogometnog kupa između Lokomotive i Hajduka.
Susret počinje u 20:15 sati.
  • ROCKING SOCCER23.05.2013. u 18:50
    tko je odigrao najbolje od decki?
    ROCKING SOCCER
  • CIBONA JOLLY ZADAR22.05.2013. u 22:05
    lokomotiva je danas super dobro igrala velike prilike dobre golove hajduk isto hajduk je zasluzio pobjedu lokosi nemojte biti zalostni dobro ste se borili
    CIBONA JOLLY ZADAR
  • Aurelio6522.05.2013. u 22:01
    Mogli bi biti barem pristojni vama se niko ne ruga iako je bilo prilike!
    Aurelio65
  • Zinedine_Zidane22.05.2013. u 22:01
    aj što vrijeđaš ljude, Hajduk osvaja kup i to je jedino što je bitno...ne razumijem potrebu za takvim postom...
    Zinedine_Zidane
  • maniacx22.05.2013. u 21:59
    Luka, bez obzira na rezultat, ne triba se spuštat na razinu ruganja...dovoljno je njima šta smo im kup uzeli :)