Kvalifikacije za SP 2018., skupina I, 1. kolo, 05.09.2016, 20:45 h, Maksimir, gledatelja: 0
Suci: Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (Poljska)

Ahmet Yilmaz Çalık
54'
7
Olcay Şahan
71'
20
Volkan Şen
84'
Fatih Terim
90'+6' Kraj u Maksimiru.
90'+3'
Žuti karton dobio je Olcay Şahan.
90'+2' Volkan Babacan još jednom sjajno brani! Perišić je ostavio loptu za Badelja u punom naletu, ovaj se dobro izborio za prostor, nisko pucao, ali turski vratar brani.
90' Čak šest minuta nadoknade.
90' Ubačaj Perišića na drugu vratnicu, u skoku je bio Ćorluka i iz teške pozicije nije zabio.
85' Pet minuta do kraja, Hrvatska još uvijek ne može doći do drugog gola i Turska bi mogla odnijeti bod, teško da bi to bio zaslužen bod.
85'
Izmjena! Izlazi Mario Mandžukić, ulazi Andrej Kramarić.
84'
Izmjena! Izlazi Emre Mor, ulazi Volkan Şen.
80'
Izmjena! Izlazi Marko Pjaca, ulazi Nikola Kalinić.
75' Fantastičan ubačaj Ćorluke na desetak metara, Pjaca je u punom naletu odlično pucao glavom, ali Volkan Babacan fantastično je obranio.
71'
Izmjena! Izlazi Cenk Tosun, ulazi Olcay Şahan.
71' Nižu se prilike pred turskim golom i iako je samo 1:1, Hrvatska je deinitivno bolji protivnik.
68' Još jedna vrlo lijepa akcija, kombinirali su Mandžukić i Pjaca, Pjaca je završavao iskosa, ali lopta je završila u korneru.
64'
Izmjena! Izlazi Ivan Rakitić, ulazi Marcelo Brozović.
60' Dobro su Turci kombinirali, imali i kvalitetan ubačaj u 16 metara, ali završnice nije bilo, točnije igrača na toj lopti.
58' Ponovno je opasno u šesnaestercu Turske, ubacio je Perišić, glavom je pokušao Rakitić, lopta je na kraju došla do Mandžukića koji iz teške situacije ne uspijeva zatresti mrežu Turske.
54'
Izmjena! Izlazi Kaan Ayhan, ulazi Ahmet Yilmaz Çalik.
53' Hrvatska nastavlja s inicijativom, lijepo kombiniraju hrvatski igrači, ali bez posebnog učinka.
45'+4' Kraj prvog dijela.
45'+3' Slobodni udarac za Turke na 25 metara, pucao je Calhanoglu, a lopta je uz Perišićev dodir završila u kutu.
45'+3'
GOL! Hrvatska - Turska 1:1
Mrežu je zatresao Hakan Çalhanoglu.
44' Ivan Rakitić rutinski zabija za potpuno zasluženo vodstvo!
44'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Ivan Rakitić.
43' Kazneni udarac za Hrvatsku! Luka Modrić ispremiješao je obranu, onda ga je srušioKöybasi i čisti penal!
41' Bilo je sada opasno u hrvatskom kaznenom prostoru, Turci su kombinirali pred Kalinićem, ali hrvatski vratar bacio se i odnio loptu u posljednji trenutak.
33' Još jednom greda! Vrlo lijepa akcija Hrvatske, naši reprezentativci lakoćom su se oslobađali Turaka, a akciju je završio lijepim udarcem Perišića, ali još jednom lopta je sjela na gredu!
28' Dobro Hrvatska izgleda u prvih pola sata, bolji je protivnik od Turske i trebala je već voditi, ali tri puta pogađala je okvir gola.
22' Još jednom greda spašava Turke! Ponovno odličan ubačaj, ovaj put Perišića za Pjacu koji puca glavom, ali lopta ponovno završava na okviru gola!
15' Još jedan pokušaj Hrvatske koja se brže otvara, sada je Modrić povukao od centra i zatim pucao s 20 metara, ali neprecizno.
10' Kakva prilika za Hrvatsku! Sjajna akcija, Vrsaljko je u konačnici ubacio s desne strane, Mandžukić je pucao iz prve i pogodio gredu, lopta se odbila do Pjace koji također gađa gredu! Volkan niti sam ne zna kako se izvukao bez primljenog gola.
8' Emre Mor je zasad središnja figura barem kod Turaka, sada je umalo iskoristio pogrešku Strinića, ali bek Napolija ipak popravlja i vraća loptu u svoj posjed.
2' Pobjegao je "turski Messi", Emre Mor lakoćom je izbjegao hrvatske braniče, izborio se za udarac s 18 metara i srećom pucao malo neprecizno.
1' Počeo je susret u praznom Maksimiru.
Susret počinje u 20:45 sati.
  • serieA06.09.2016. u 12:26
    nije mi jasno zašto toliko forsirati Manđa kada je očigledno da mu ne paše ovakav način igranja reprezentacije..a kalinić grije klupu?