11
Jamie Vardy
112'
Gareth Southgate
120'+5' HRVATSKA JE U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
120' Četiri minute nadoknade.
120' Meč lopta za Kramarića! Ušao je u 16 metara i umjesto da je pronašao Perišića, pucao je i pogodio vanjski dio mreže!
119'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Milan Badelj.
116' Englezi su ostali bez Trippiera kojem je otišla izgleda prepona i Engleska igra s igračem manje.
115'
Izmjena! Izlazi Mario Mandžukić, ulazi Vedran Ćorluka.
112'
Izmjena! Izlazi Kyle Walker, ulazi Jamie Vardy.
109'+1' MAARIIIIOOOOOO MAAAANDŽUUUUUUKIIIIIIĆĆĆĆĆĆĆĆĆ!!!!!!! HRVATSKA VODI 2:1!!!!!!!!!!!!! Perišić je glavom prenio loptu u kazneni prostor za Marija Mandžukića koji se okreće i sjajno zabija i dovodi Hrvatsku pred vrata raja!!!!!
109'
GOL! Hrvatska - Engleska 2:1
Mrežu je zatresao Mario Mandžukić. Asistent je Ivan Perišić.
108' Perišić je izveo korner, niska lopta za Brozovića koji je utrčao, ali nije poslao loptu u okvir gola!
106' Počeo je drugi produžetak.
105'+4' Kraj prvog produžetka.
105'+1' Kakva šansa!!!!! Sjajan ubačaj Perišića na peterac za Mandžukića koji uklizava, sudara se s Pickfordom od kojeg lopta odlazi u korner! Loša vijest je da je Pickford pogodio u koljeno Mandžukića.
101'
Izmjena! Izlazi Ante Rebić, ulazi Andrej Kramarić.
99' Vrsaljko spašava! Nakon kornera Stones je sjajno pucao glavom, ali Vrsaljko s gol linije izbija!!
98' Englezi izgledaju svježije u produžetku, lopta je više na našoj polovici, ali Hrvatska zasad odolijeva.
97'
Izmjena! Izlazi Jordan Henderson, ulazi Eric Dier.
96'
Žuti karton dobio je Ante Rebić.
95'
Izmjena! Izlazi Ivan Strinić, ulazi Josip Pivarić.
93' Strinić ima problema i možda će morati Pivarić u igru.
91' Počeo je prvi produžetak!
91'
Izmjena! Izlazi Ashley Young, ulazi Danny Rose.
90'+4' Kraj, treći put zaredom Hrvatska ide u produžetke!
90'+2' Moglo je biti opasno, Trippier je ubacivao iz slobodnog udarca na Kanea i Allija, ali Mandžukić i Lovren s njima su bili u skoku i lopta je otišla van terena.
90' Tri minute nadoknade.
84' Šansa za šansom! Mandžukić je natjerao Pickforda na slabo odbijanje lopte, samo do Perišića koji je gađao prazan gol i puknuo preko gola!
83' Sjajna šansa za Mandžukića! Dobio je loptu u 16 metara, pucao iz voleja iskosa, ali Pickford brani!
81' Bravo Perišić, sjajno poluvrijeme! Natjerao je Engleze na pogrešku i stvorio im paniku, ali teškom mukom uz dosta sreće spasili su se Pickfordovim izbijanjem!
77' Sada su zaprijetili i Englezi, ušao je Lingard iskosa i gađao suprotni kut, ali nije pogodio.
74'
Izmjena! Izlazi Raheem Sterling, ulazi Marcus Rashford.
73' Dobro je Hrvatska pritisnula, Englezi su bili u panici, ali su se nekako izvukli.
72' STATIVA PERIŠIĆ!!!! Englezi su se pogubili u zadnjim minutama, Perišić je bio u sjajnoj poziciji i slično kao protiv Rusije zaustavila ga je stativa!!!!
68' IVAAAAAAAAAAAAAAN PEEEEEERIIŠIIIIIĆĆĆĆĆĆ!!!!!!!!!!!!! Hrvatska 1:1!!!!! Vrsaljko je s desne strane odlučno ubacio, Perišić je pobjegao neopreznom Trippieru i poslao loptu u mrežu!!!!
68'
GOL! Hrvatska - Engleska 1:1
Mrežu je zatresao Ivan Perišić. Asistent je Šime Vrsaljko.
67' Možda su mladi, ali Englezi u drugom dijelu uspjeli su ukrasti itekako puno minuta.
65' Kakva šansa! Odbijena lopta nakon Modrićevog ubačaja došla je do Perišića na rub 16 metara, on dobro puca, ali Walker je blokirao u posljednji trenutak.
61' Odbijena lopta iz kaznenog prostora do Rakitića koji pokušava iz prve s više od 20 metara, ali nije dobro zahvatio loptu.
56' Prvi pokušaj u drugom dijelu, Lingard je pucao s 18 metara, Lovren je ušao u blok i lopta je otišla u korner.
54'
Žuti karton dobio je Kyle Walker.
50' Strinić je danas u priličnim problemima, dosta je nesiguran i sada je imao još jednu potencijalno kobnu pogrešku.
48'
Žuti karton dobio je Mario Mandžukić.
46' Počelo je drugo poluvrijeme, AAAAJMOOOOOOOO HRVATSKAAAAAAAAAAA!!!
45'+1' Kraj prvog dijela, Engleska ima minimalno vodstvo.
45' Velika prilika za Rakitića! Loše izbijena lopta došla je do njega, ušao je u 16 metara i odugovlačio i odgađao udarac te je na kraju ostao bez lopte.
41' Pet minuta prije kraja prvog dijela Engleska i dalje ima vodstvo, igra se ravnopravno i taj gol Trippiera iz prekida jedina je razlika.
36' Cakir nije na sredini sudio prekršaj nad Rebićem, nakon toga Engleska je razvila napad, lopta je došla do Lingarda na rubu 16 metara, a on srećom puca pokraj gola.
32' Sada i Hrvatska prijeti! Prvo je Rebić ubacivao u peterac, Stones je izbio, ponovno do Rebića koji puca s ruba 16 metara, no Pickford brani!
30' Fantastične obrane Subašića, Kane je bio sam pred njim, ali Suba sjajno brani! Dosuđeno je kasnije zaleđe, ali ovo je bilo vrlo vrlo opasno.
22' Skoro jako skupa pogreška Strinića koji je proigrao Sterlinga na 20 metara, ali srećom on gura loptu za Kanea u zaleđu.
19' Perišićev pokušaj s 20-ak metara iskosa, pucao je nisko u prvi kut i nije pogodio, lopta odlazi pokraj gola. Usput je dirala petu Walkera, ali Cakir ne pokazuje na korner.
14' Još jedan korner za Englesku, lopta je išla na opasnog Maguirea koji puca glavom, ali pokraj vratnice.
12' Englezi su imali korner što je uvijek opasno, ubacio je po običaju Young, ali ovaj put nije bilo neke posebne prijetnje.
5' Sjajno je pucao Trippier, pogodio je preko živog zida gornji kut i doveo Englesku u vodstvo.
5'
GOL! Hrvatska - Engleska 0:1
Mrežu je zatresao Kieran Trippier.
4' Slobodan udarac za Englesku u opasnoj zoni, Modrić je srušio Delea Allija i imaju Englezi slobodnjak na 20 metara.
4' Kao što se pretpostavljalo, dosta oprezan ulazak u susret s obje strane, Hrvatska zasad ima više loptu u svojim nogama.
1' POČEO JE DVOBOJ, AAAAJMOOOOOOOO HRVATSKAAAAAAAAAAA!!!
 Himne su intonirane i svake sekunde očekujemo početak.
 Igrači su na travnjaku!
 Reprezentacije su u tunelu i svaku minutu izaći će na travnjak Lužnjikija!
 Dosta se pričalo o tome hoće li moći nastupiti Šime Vrsaljko i Ante Rebić, no obojica su spremni i u sastavu. Vrsaljko je imao problema s koljenom, a Rebić s vratom, ali za ovakvu utakmicu obojica su spremni.
 Već danima nas zaglušuje engleskih It's coming home, čekaju Englezi naslov prvaka svijeta još od 1966. godine i nadamo se da će još malo pričekati.
 Još je nekih pola sata do početka dvoboja između Hrvatske i Engleske, utakmice koja se proglašava utakmicom generacije. Hrvatska nikada ranije nije bila u finalu Svjetskog prvenstva, polufinale je iskusila 1998. godine u Francuskoj.
Susret počinje u 20:00 sati.