Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 16.12.2018, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 11.064
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić
Dinamo
Dinamo
Damian Kadzior 49'
1:0(0:0) Hajduk
Hajduk
90'+5' Kraj u Maksimiru, Dinamo odnosi pobjedu i bježi Hajduku na 22 boda razlike.
90'+1' Gavranović je probao iz voleja nakon ubačaja Olma, nije bilo loše, ali išlo je previše u Posavca.
90' Pet minuta nadoknade.
90'
Izmjena! Izlazi Damian Kadzior, ulazi Luka Menalo.
83' Opasno je bilo i na drugoj strani, Gavranović je proigrao Oršića koji je u sredini imao Kadziora, ali dodavanje nije bilo dobro.
80' Hajduk igra bolje u posljednjim minutama i sada je imao lijepu priliku. Teklić se prošetao kroz Dinamovu obranu, neloše je pucao, ali Livaković je još jednom dobro postavljen.
77'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Mario Gavranović.
72'
Izmjena! Izlazi Jairo de Macedo da Silva, ulazi Adam Gyurcso.
69'
Izmjena! Izlazi Mario Šitum, ulazi Mislav Oršić.
67' Pokušao je škaricama Petković, dva gola već je tako zabio ove sezone, ali ovaj put nije dobro zahvatio loptu.
62'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Tonio Teklić.
59' Moglo je biti jako opasno za Dinamo, Hajduk je krenuo u kontru s četvoricom igrača na jednog Dinamovog, ali u zadnji trenutak Hamzina varka nije prošla i Moro odnosi loptu. Odmah na drugoj strani brojčanu nadmoć ne koristi olmo koji puca vrlo visoko preko gola.
56'
Izmjena! Izlazi Bassel Jradi, ulazi Ante Palaversa.
54'
Žuti karton dobio je Daniel Olmo.
50'
Žuti karton dobio je Damian Kadzior.
49' Sjajan pogodak Damiana Kadziora za vodstvo Dinama. Izborio je slobodni udarac na 25 metara po sredini, tražio je loptu da ga upravo on i izvede i onda je krasnim udarcem preko živog zida uz vratnicu pogodio za 1:0.
49'
GOL! Dinamo - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Damian Kadzior.
46' Počelo je drugo poluvrijeme. Promjena u postavama nema.
45'+1' Kraj prvog dijela, bez pogodaka, ali uz sasvim solidan nogomet.
44' Hajduk je dobro neutralizirao Dinamove prekide, iz njih još nije došla prava opasnost, a Siniša Oreščanin uoči susreta i napominjao je kako se to dosta proučavalo i na tome dosta radilo tijekom tjedna.
43'
Žuti karton dobio je Darko Nejašmić.
39' Hajduk je imao nekoliko pokušaja guranja lopte u 16 metara u dosadašnjih 40 minuta, ali ta zadnja dodavanja nisu bila dovoljno dobra i samo je onaj solo prodor Jaira stvorio opasnost za Livakovića.
35' Prvi posao za Livakovića, Jairo je napravio dar-mar u Dinamovoj obrani, zatim iskosa pucao ipak nedovoljno dobro za Livakovića.
34' Pokušao je Šitum iskosa iznenaditi Posavca, lopta je još malo dirala Vučura i Posavec atraktivno brani ovaj pokušaj.
29' Velika obrana Posavca! Najbolja prilika dosadašnjeg dijela susreta, Gojak je došao sam pred Posavca koji mu brani nogom, lopta se odbija do Petkovića, ali on je nije dobro zahvatio i lopta je otišla pokraj gola.
22' Prvi žuti i za Modre, Musa je na sredini terena srušio Tudora, Bebek je pustio prednost, ali dvije minute kasnije u prvom prekidu sjetio se Musinog prekršaja.
22'
Žuti karton dobio je Mario Musa.
15' Dobra lopta Barryja u prostor za Jaira, ali Theophile-Catherine u zadnji čas dovoljno izbija loptu da je može pokupiti Livaković.
14' Dinamična utakmica u Maksimiru, ne igra se zatvoreno, pokušavaju i jedni i drugi iskoristiti svaku priliku da bi napadli i stvorili neugodnosti protivniku.
9' Krasno je Olmo driblingom izbacio iz igre Vučura, zatim ga s leđa ruši Tudor za prvi žuti karton.
9'
Žuti karton dobio je Fran Tudor.
7' Hajduk dosta visoko zatvara Dinamo i ne dopušta mu olako razvijanje napada.
4' Pogreška Mikulića mogla je biti kobna, glavom je loše reagirao na ispucanu loptu iz Dinamove obrane, Petković je krenuo prema golu, ali lopta se srećom po Hajduk loše odbila i nije bilo opasnosti. Odmah zatim Mikulić veže još jednu pogrešku i pokazuje veliku nesigurnost na startu.
1' Već u 36. sekundi utakmice lijepa prilika za Dinamo. S desne strane ubacio je Gojak za Petkovića koji skreće loptu, ali malo pokraj vratnice.
1' Počeo je susret u Maksimiru.
Susret počinje u 15:00 sati.