Liga nacija, Liga A, skupina 4, 2. kolo, 11.09.2018, 20:45 h, Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
Rodri
59'
10
Thiago Alcantara
64'
14
Cesar Azpilicueta
75'
Luis Enrique
2
(do 20')
17
(do 71')
Zlatko Dalić
90' Kraj, Hrvatska je potučena do nogu, 6:0.
83' Čeka se kraj, pobjednik je davno odlučen, a čini se da i na terenu također jedva čekaju put u svlačionicu.
75'
Izmjena! Izlazi Dani Carvajal, ulazi Cesar Azpilicueta.
71'
Izmjena! Izlazi Ivan Santini, ulazi Marko Livaja.
70' Šestica Španjolaca, odlična lopta za Isca koji krasno vara Roga i još ljepše zabija u suprotni kut.
70'
GOL! Španjolska - Hrvatska 6:0
Mrežu je zatresao Isco.
64' Najteži hrvatski poraz, igra je potpuno nestala još nakon prvog pogotka Španjolaca. Ništa dobrog nismo vidjeli nakon tog starta utakmice s hrvatske strane. Španjolci su, istina, spremniji, Hrvati su dugo proslavljali drugo mjesto i nisu adekvatno odradili pripreme i jasno je da je najveći dio igrača miljama od prave forme.
64'
Izmjena! Izlazi Saul, ulazi Thiago Alcantara.
62'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Marko Pjaca.
59'
Izmjena! Izlazi Sergio Busquets, ulazi Rodri.
57' Ružan rasplet u Elcheu se nastavlja. Korner s lijeve strane, ubačaj na Ramosa koji bježi Vidi i glavom zakucava loptu u mrežu.
57'
GOL! Španjolska - Hrvatska 5:0
Mrežu je zatresao Sergio Ramos.
49' Četvrti gol Španjolske. Odlična lopta za Rodriga koji bježi Vidi, dolazi sam pred Kalinića i nastavlja hrvatsku noćnu moru.
49'
GOL! Španjolska - Hrvatska 4:0
Mrežu je zatresao Rodrigo.
45'+3' Kraj prvog dijela, konačno.
45'+2' Još jedan zicer za Španjolsku. Ponovno je probijena lijeva strana hrvatske obrane, opet je Carvajal ubacio za Rodriga koji glavom puca malo pokraj vratnice.
45' Dvije minute nadoknade.
39'
Žuti karton dobio je Marcelo Brozović.
36' Potpuni potop Hrvatske. Još jednom sjajno izvana puca Asensio, lopta pogađa gredu i od Kalinićevih leđa ulazi u mrežu. Pivarić je još jednom lakoćom ispao na svojoj strani i Asensio je odradio glavninu posla.
36'
GOL! Španjolska - Hrvatska 3:0
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Lovre Kalinić.
33' Španjolska ima velikih 2:0. Bez veze izgubljena lopta na 30 metara od gola Kalinića, dodavanje prema Rakitiću nije bilo dobro, ali niti Rakitić nije bio odlučan na toj lopti, do nje je došao Asensio i opalio s 20 metara krasno, poluvisoko u suptorni kut.
33'
GOL! Španjolska - Hrvatska 2:0
Mrežu je zatresao Marco Asensio.
32' Smirili su Španjolci utakmicu nakon vodstva, imaju posjed i mirno kombiniraju, a nakon izgubljene lopte vrlo visoko stvaraju pritisak.
24' Krasna akcija Španjolaca za vodstvo. Dugačka lopta na desni bok došla je do Carvajala koji krasno ubacuje u sredinu gdje natrčava iz drugog plana Saul Niguez i glavom je sa šest-sedam metara zakucava u mrežu. Hrvatska obrana nije dobro reagirala.
24'
GOL! Španjolska - Hrvatska 1:0
Mrežu je zatresao Saul. Asistent je Dani Carvajal.
22' Vidjet ćemo kako će se Rog snaći na desnom beku, Dalić se ipak odlučio za njega, a ne za Tina Jedvaja kojem je to prirodnija pozicija.
20'
Izmjena! Izlazi Šime Vrsaljko, ulazi Marko Rog.
19' Vrsaljko je ostao na travnjaku, ima problema s mišićem i liječnici pokazuju kako je potrebna izmjena.
17' Još jedna sjajna prilika za Hrvatsku! Ponovno ubačaj s desne strane, lopta je došla do Perišića koji sa šest-sedam metara pokušava, ali i on je u posljednji trenutak izblokiran.
15' Odmah uzvraća i Španjolska koja prijeti preko Rodriga koji je skrenuo loptu, ali samo za krasnu paradu Kalinića.
14' Prilika utakmice! Nevjerojatno što je promašio Santini, Vrsaljko je ušao u 16 i vratio loptu za Santinija na peterac, on je u odličnoj poziciji, ali puca pokraj gola!
12'
Žuti karton dobio je Ivan Santini.
10' Još jedna velika pogreška De Gee koji je ispucavao loptu nakon novog pritiska, ali presjekao ju je Rakitić na 30-ak metara, tražio je poziciju za udarac, ali predugo je čekao i izblokiran je.
8' Opasno je bilo pred hrvatskim golom, Carvajal je izbačen na desnu stra, išao je sam i ubacio u sredinu prema Rodrigu, ali Mitrović u zadnji trenutak izbija u korner.
6' Pritišće Hrvatska vrlo visoko i ne dopušta Španjolcima da mirno krenu u organizaciju napada.
5' Još jednom panika u španjolskoj obrani, pritisak na De Geu započeo je probleme, lopta je na kraju došla do Rakitića koji puca sa 17 metara malo pokraj vratnice.
4' Prvi bijeg Perišića nakon lošije reakcije španjolske obrane, međutim u konačnici je izblokiran i bez opasnosti za De Geu.
1' Počeo je dvoboj u Elcheu.
 100. utakmica Ivana Rakitića i to u Elcheu protiv Španjolske. Hrvatska igra svoju prvu utakmicu ikada u Ligi nacija, protivnik je vrlo snažan, ali Hrvatska se ne predaje samo tako.
Susret počinje u 20:45 sati.