18
8
(do 79')
Zlatko Dalić
90'+4' Kraj, Engleska odnosi pobjedu 2:1.
90' Tri minute nadoknade.
89'
Žuti karton dobio je Dejan Lovren.
85' Engleska radi preokrat. Kiks u hrvatskoj obrani, nakon ubačaja Chilwella lopta je dugo letjela, nitko je nije očistio i onda je Kane u padu skrenuo loptu u mrežu.
85'
GOL! Engleska - Hrvatska 2:1
Mrežu je zatresao Harry Kane.
82' Čupaju Englezi s gol linije! Nakon kornera Modrića odlično je glavom pucao Vida, ali u zadnji čas Englezi se spašavaju, nakon toga lopta dolazi do Brekala koji puca opasno, ali u Pickforda.
79'
Izmjena! Izlazi Nikola Vlašić, ulazi Marko Rog.
78' Engleska se vraća. Nakon gužve u 16 metara Kane je uspio progurati loptu prema golu, na nju je došao Lingard i ugurao je u praznu mrežu.
78'
GOL! Engleska - Hrvatska 1:1
Mrežu je zatresao Jesse Lingard.
76' Velika prilika za Hrvatsku, Kramarić i Brozović otišli su u kontru, vratila se engleska obrana, zatim je Brozović pronašao Vlašića koji puca u blok.
75'
73'
Izmjena! Izlazi Marcus Rashford, ulazi Jadon Sancho.
73'
Izmjena! Izlazi Fabian Delph, ulazi Jesse Lingard.
68' Izvana je pucao Walker, s nekih 25 metara, ali ravno u Kalinića. Engleskoj više remi ne odgovara, Hrvatska je u ovom trenutku na završnom turniru Lige nacija!
67'
Žuti karton dobio je Tin Jedvaj.
67'
Žuti karton dobio je Marcelo Brozović.
63'
Izmjena! Izlazi Ross Barkley, ulazi Dele Alli.
61' Još jedna odlična prilika i bijeg Perišića, došao je iskosa, pucao u suprtni kut i nije pogodio.
60' Odlična kontra Hrvatske, Perišić je vratio loptu u konačnici za Brozovića u Interovoj kombinaciji, ali Brozović s 15 metara malo iskosa puca visoko preko gola.
57' HRVATSKA VODI 1:0!!!!! Brekalo je krasno gurnuo loptu u prostor za Vlašića koji odmah vraća Kramariću, Krama tri puta važe englesku obranu, četvrti put puca, a lopta se od Diera odbija u mrežu!
57'
GOL! Engleska - Hrvatska 0:1
Mrežu je zatresao Andrej Kramarić.
56' Ako ćemo košarkaškim riječnikom, Englezi imaju nevjerojatan broj "skokova u napadu".
55' Kruže Englezi i uporno ubacuju u 16 metara, izbijene lopte i dalje odlaze Engleskoj, ali srećom bez konkretne prijetnje.
52' Odmah prijete i Englezi, pobjegao je Rashford u kontru, Vlašić ga nije uspio zaustaviti, pronašao je Sterlinga, ali Kalinić opet brani.
51' Prva prilika za Hrvatsku u nastavku, Perišić je ušao u 16 metara, tražio u sredini Kramarića, ali lopta je izbijena u korner.
46' Počelo je drugo poluvrijeme, u igri je Josip Brekalo.
46'
Izmjena! Izlazi Ante Rebić, ulazi Josip Brekalo.
45'+1' Posljednja prilika za Hrvatsku, Modrić je krasno tražio Perišića, ali on ne stiže. Kraj prvog dijela u Londonu.
44' Lopta za Rebića na 20-ak metara od gola, namjestio se na šut, ali pucao je dosta loše i neprecizno. Bolja Hrvatska u zadnjih desetak minuta.
40' Nakon ubačaja Chilwella lopta je došla do Rossa Barkleyja koji pokušava iz voleja s desetak metara, ali pogađa vanjski dio mreže.
39' Igra se preselila na sredinu terena, malo više na englesku polovicu nakon što se uglavnom igralo u hrvatskom dijelu terena.
33' Malo se primirilo na travnjaku, svakako dobro došlo nakon što je Hrvatska bila u velikim problemima, a Engleska nizala prilike.
26' Vrsaljko nije izdržao i mora van. Umjesto njega ušao je Antonio Milić koji ide na lijevi bok, a na Vrsaljkovu poziciju seli Jedvaj.
26'
Izmjena! Izlazi Šime Vrsaljko, ulazi Antonio Milić.
26'
Žuti karton dobio je Ross Barkley.
25' Opasan pokušaj izvana Chilwella, lopta je išla kroz gužvu dosta neugodno, ali je Kalinić obranio.
22' Odmah dugačka lopta na Rashforda, Vrsaljko je nespretno reagirao, ali srećom popravio je pravodobnim uklizavanjem.
21' Odlična lopta Modrića za Rebića koji ostavlja Perišiću, on je poslao loptu pred gol otkud čisti Stones u korner.
18' Već šesti korner Engleske.
17' Prebrz je Sterling, radi ogromne probleme hrvatskoj obrani.
16' Hrvatska opasno visi. Fantastično dodavanje Delpha prema Sterlingu, ali Kalinić izlazi izvan 16 metara i izbija, lopta dolazi do Kanea koji odmah puca, odbija loptu glavom Jedvaj i spašava čisti gol, vratila se lopta Kaneu, ali Kalinić još jednom spašava.
11' Čisti zicer za Englesku. Velika pogreška Vide koji je potpuno krivo stajao, Sterling je dobio loptu i sjurio se prema golu, ali Kalinić sjajno brani. Odmah nakon toga iz kornera Engleska ima još jednu čistu situaciju, posve sam na drugoj vratnici ostao je Kane, ali nije dobro zahvatio loptu, na svu sreću.
8' Englezi imaju inicijativu, dva puta su uhvaćeni u zaleđu, a sada su došli do prvog kornera nakon nespretnosti u hrvatskoj obrani.
3' Dobra prilika odmah na startu za Hrvatsku, loše je Delph vraćao loptu prema Pickfordu, Rebić je pokušao nakon što je engleski vratar odbio loptu, ali pucao je preko gola.
1' Počeo je susret na Wembleyju, ajmo Hrvatska!!
 Reprezentacije su na travnjaku, slijedi intoniranje obje himne.
 Gareth Southgate: "Henderson je zaradio jednu manju ozljedu. Jedan je od onih igrača koji uvijek žele igrati, ali na kraju ja sam taj koji je morao donijeti odluku."
 Sastav Hrvatske je vrlo sličan onom protiv Španjolske, jedina razlika je u tome što nema Ivana Rakitića zbog ozljede, a umjesto njega u prvih 11 je Nikola Vlašić. Nema niti Matea Kovačića, a Milan Badelj je na klupi.

Sve je jasno uoči ovog dvoboja. Hrvatska i Engleska odlučit će o konačnom poretku Lige nacija, skupine 4, Hrvatska treba za ostanak u Ligi A barem remi s golovima, a pobjeda joj donosi prvo mjesto u skupini. Poraz, naravno, znači selidbu u Ligu B.
Susret počinje u 15:00 sati.
  • stjepan spicar18.11.2018. u 16:55
    Na zalost nismo izdrzali ono sto nam se snilo . Sve jedno cestitka, bit ce bolje !