Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - uzvrati, 08.05.2019, 21:00 h, Amsterdam Arena
Joël Veltman
60'
8
Daley Sinkgraven
67'
16
Lisandro Magallan
90'
Fernando Llorente
46'
11
Erik Lamela
81'
35
Ben Davies
82'
Maurizio Pochettino
90'+8' Kraj, Tottenham je u finalu!!!!
90'+6' Lucas Mouraaaaaa!!!!!!!!!!! Tottenham ide u finale! U 96. minuti došao je do lopte u 16 metara i provukao ju na jedino mjesto na kojem je mogla ući u mrežu! Tottenham iz ponora ide do finala!!!
90'+6'
GOL! Ajax - Tottenham 2:3
Mrežu je zatresao Lucas Moura.
90'+5'
Žuti karton dobio je Andre Onana.
90'+3' Lloris sjajno brani pokušaj Ziyecha koji je mogao riješiti pitanje putnika u finale.
90' Pe minuta nade za Spurse.
90'
Izmjena! Izlazi Donny van de Beek, ulazi Lisandro Magallan.
87' Kakve šanse za Spurse! Nakon kornera glavom je pucao Vertonghen, ali lopta je pogodila gredu, odbila mu se, pokušao je još jednom, no netko odbija gotovo s gol linije. U nastavku akcije iskosa s lijeve strane pucao je Son preko gola.
82'
Izmjena! Izlazi Danny Rose, ulazi Ben Davies.
81'
Izmjena! Izlazi Kieran Trippier, ulazi Erik Lamela.
77' Meč lopta za Ajax, ali Ziyech pogađa vratnicu! Odlično je opalio s ruba kaznenog prostora, Lloris nije mogao do lopte, ali ona pogađa vratnicu.
77'
Žuti karton dobio je Hakim Ziyech.
76'
Žuti karton dobio je Danny Rose.
75' Dobar prolaz Sissoka kroz sredinu pa proigravanje Lucasa na desnoj strani, ovaj vraća loptu u sredini, ali Sissoko je bio prebrz i ona mu je završila iza leđa.
71' Dobrih pola minute trajao je pritisak Ajaxa u kojem je lopta šetala s jedne strane kaznenog prostora na drugi, Spursi nisu mogli iz 16 metara, no pogotka nije bilo.
67'
Izmjena! Izlazi Kasper Dolberg, ulazi Daley Sinkgraven.
63' Kakva šansa za Ziyecha! Opet je Tadić ubacio, Ziyech je bio sam na desetak metara, pucao iz prve, ali malo pokraj vratnice.
60'
Izmjena! Izlazi Lasse Schöne, ulazi Joël Veltman.
59' Evo Spursa i to sjajnom solo akcijom Moure! Prvo je Onana izvrsno ušao u Šut Llorenteu na petercu i obranio mu zicer, do odbijene lopte došao je Moura koji je promiješao obranu Ajaxa i onda iz okreta pogodio suprotni kut za 2:2!
59'
GOL! Ajax - Tottenham 2:2
55' Tottenham smanjuje na 2:1! Dele Alli je odlično okrenuo čuvara, lopta mu je malo bježala, ali iz drugog plana je utrčao Lucas, odnio je, ušao u 16 metara i zabio za nadu Spursa.
55'
GOL! Ajax - Tottenham 2:1
53' Velika prilika za Tottenham! Eriksen je poslao odličnu loptu u 16 metara, Alli je bio na drugoj vratnici i dobro je pucao, ali Onana je bio dobro postavljen i odbio je u korner.
50' Zakasnio je Dolberg sa startom i zaslužio žuti karton. Inače Dolberg je u zadnji trenutak uskočio u prvih 11 nakon ozljede Neresa.
50'
Žuti karton dobio je Kasper Dolberg.
49' Rose, Rose, Rose, vuče loptu, ubacuje, ali tko zna koji put večer taj ubačaj nije točan.
46' Pribilježimo i prvu izmjenu, ušao je Llorente umjesto Wanyame, Pochettino nema što čekati. Sve u napad.
46'
Izmjena! Izlazi Victor Wanyama, ulazi Fernando Llorente.
45'+3' Kraj prvog dijela, Ajax ima 2:0 plus 1:0 iz prvog susreta jednako ukupnih 3:0.
45' Dvije minute nadoknade.
41' Spursi su nemoćni, Ajax je jednostavno bolji i po svemu sudeći zasluženo će u finale. Tottenhamu prema dosad viđenom treba pravo čudo za preokret.
35' 2:0 Ajax!!! Sjajna akcija domaćina, Tadić je odlično osjetio iza leđa Ziyecha, dodao mu je, a on iz prve odlično puca i zabija za 2:0! Tottenham sada treba barem tri gola.
35'
GOL! Ajax - Tottenham 2:0
Mrežu je zatresao Hakim Ziyech.
30' Prijeti opet Ajax na drugoj strani, Tadić je iskosa došao pred Llorisa, ali pucao je pokraj gola gađajući suprotnu vratnicu.
23' Odlična prilika za Spurse, sjajna lopta u 16 metara za Sona koji dolazi pred Onanu, ali on sjajno brani. Odmah nakon toga odlična prilika i za Eriksena koji je bio u vrlo dobroj poziciji, ali pucao je nekarakteristično loše ravno u vratara.
16' Prvi je požutio Sissoko, malo je neoprezno ušao prema Tagliaficu. Brych opravdano izvlači karton na čuđenje Sissoka.
16'
Žuti karton dobio je Moussa Sissoko.
14' Odličan ulazak u utakmicu, taj rani gol Ajaxa dodatno će natjerati Tottenham na otvaranje i rizik.
7' Odmah Spursi uzvraćaju i zamalo dolaze do poravnanja! Son se dobro snašao u 16 metara i poslao loptu prema golu, ali vratnica spašava Onanu. Za neutralne gledatelje obećavajući početak s ranim pogotkom i prilikama.
5' Ajax ipak vodi 1:0! Nakon ubačaja Schönea iz kornera, najviši u skoku bio je de Ligt i glavom poslao loptu u mrežu! Brych je pričekao potvrdi VAR-a jer je bilo naguravanja između Vertonghena i van de Beeka, ali prekršaj nije dosuđen i gol je priznat.
5'
GOL! Ajax - Tottenham 1:0
Mrežu je zatresao Matthijs de Ligt.
4' Odličan ulazak Ajaxa koji odmah propušta veliku priliku za vodstvo. Opasni Tadić dobro je pucao, Lloris je ipak uspio odbiti loptu u korner.
1' Počeo je susret u Amsterdamu, Ajax ima prednost iz Londona 1:0.
Susret počinje u 21:00 sati.