Europska liga, kvalifikacije, 1. pretkolo, 09.07.2019, 18:00 h, Ta'Qali, Centenary Stadium
Elvis Sakyi
61'
10
Andrew Cohen
72'
26
Sacha Borg
83'
Giovanni Tedesco
14
(do 75')
7
(do 67')
Siniša Oreščanin
90'+6' Hamza je proigrao Dolčeka koji bježi obrani, dolazi sam pred vratara i onda zabija za konačnih 2:0!
90'+6'
GOL! Gzira United - Hajduk 0:2
Mrežu je zatresao Ivan Dolček. Asistent je Hamza Barry.
90' Šest minuta nadoknade.
90' U ovo malo vremena na travnjaku Dolček se jako svidio, okomit, brz, razumije igru, veliki potencijal.
89' Nekoliko dobrih akcija Hajduka, Dolček, pa Hamza pokušavali su pronaći u sredini igrača, ali nisu uspjeli, no Hajduk je potpuno otjerao Gziru od svog gola i to je najvažnije.
83'
Izmjena! Izlazi Nikolai Muscat, ulazi Sacha Borg.
82' Opasno je sada bilo u 16 metara Hajduka, Jurić nije uspio izbiti loptu, Kone ju je blokirao i uz pomoć ruke, a zatim je Ismajli uklizao i u posljednji trenutak skrenuo loptu u korner.
80' Pokušaj Jurića izvana, nije to bilo posebno opasno, udarac je bilo slab i u vratara.
75'
Izmjena! Izlazi Oleksandr Svatok, ulazi Stefan Simić.
74' Završila je lopta iza leđa Duke, ali srećom Barbosa je bio u zaleđu.
73'
Žuti karton dobio je Stanko Jurić.
72'
Izmjena! Izlazi Gianmarco Conti, ulazi Andrew Cohen.
69' Velika prilika za Hajduk, ali ništa. Hamza je dobio loptu u 16 metara, nije se odlučio na udarac već je proigrao natrčalog Dolčeka koji šalje oštru loptu u peterac gdje nema nikog.
68' Malo se primirila igra, Hajduk održava prednost bez problema, Gzira bi rado došla do Hajdukovog kaznenog prostora, ali u tome ne uspijeva.
67'
Izmjena! Izlazi Adam Gyurcso, ulazi Francesco Tahiraj.
61'
Izmjena! Izlazi Ridwaru Adeyemo, ulazi Elvis Sakyi.
61'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bradarić, ulazi Ivan Dolček.
58' Hajduk je kvalitetnija momčad, u to nema dvojbe i u Splitu ne bi smio imati nikakvih problema u završavanju posla.
56' Još jedna intervencija za Tomislava Duku, ali ovaj put nije bilo posebno opasno. Muscat je s loptom bio na nekih 15 metara, pucao je dosta slabo i točno u Duku.
54' Mogao je Hajduk i do drugog gola da Jairo nije bio sebičan u kaznenom prostoru, bio je s loptom potpuno iskosa s desne strane, pucao je visoko i neprecizno iz praktički nemoguće situacije. U sredini je imao bolja rješenja.
49' Sjajna šansa za Gziru! Obrana Hajduka je potpuno zaspala, lopta je došla do potpuno samog Konea u 16 metara, ali Duka mu je fantastično ušao u šut.
45'+3' Kraj prvog poluvremena, Hajduk vodi 1:0.
45'+2' Sjajna prilika za Delića koji je bio u 16 metara, mogao je pucati, ali je komplicirao i valjao obranu te na kraju ostao bez lopte.
44' Hajduk vodi 1:0! Udarac Gyurcsa vratar je lagano skrenuo u vratnicu, no lopta se sretno vraća Hajdukovom Mađaru koji pogađa praznu mrežu.
44'
GOL! Gzira United - Hajduk 0:1
Mrežu je zatresao Adam Gyurcso.
42' Gyurcso je pucao, Adeyemo je igrao rukom i dosuđen je prenal za Hajduk
42' Kazneni udarac za Hajduk!
40' Stanko Jurić krasno je primio loptu, malo iskosa s 20 metara opalio iz voleja, ali lopta je otišla malo preko gola.
37' Krasan prodor Jradija koji je ubacio za Gyurcsa koji je bio u sjajnoj poziciji, na 7-8 metara od gola, dobio je idealnu loptu, ali pucao je preko gola.
35' Novi korner za Hajduk i ubačena lopta koja je išla ravno na gol, ali vratar je uspio u posljednji trenutak odbiti.
34' Obećavajuća situacija za Hajduk, Jurić je poslao nisku loptu u kazneni prostor Hajduka, ali u posljednji trenutak Maltežani čiste.
31' Kratka stanka na travnjaku u Ta'Qaliju, temperature na Malti su vrlo visoke i vrijeme je za osvježenje.
30' Moglo je biti jako opasno za Maltežane, nakon ubačaja iz kornera lopta je ispala vrataru, ali ipak nitko od igrača Hajduka nije uspio doći do lopte.
24' Pokušavaju sada i Maltežani, no nekoliko vrlo nepreciznih pokušaja. Nekako je najopasnije izgledalo kada je lopta došla na glavu Adeyema na nekih 11-12 metara, ali on je pucao vrlo visoko.
21' Još jedan udarac Hajduka, ali ovaj put bez preciznosti. Nakon ubačaja s desne strane glavom je pucao Jairo, ali pokraj vratnice.
14' Ne dopušta Hajduk Gziri da zadrži posjed lopte iole duže, odmah nakon što Maltežani dođu do lopte, Hajduk traži vraćanje posjeda i to sasvim dobro radi.
10' Još jedan pokušaj u kratko vrijeme, sada je Hamza uputio udarac, imao je i boljih rješenja, ovako je lopta došla do vratara bez problema.
9' Prvi udarac Hajduka prema malteškom golu, s 20-ak metara pucao je Jairo, ali dosta loše po travi.
8' Duka se malo poigravao u svom petercu, Gzira je zaigrala presing, ali vratar Splićana nekako je izbio loptu i opasnost je otklonjena.
4' Hajduk od početka izgleda opasnije, već je bilo nekoliko izleta prema golu domaćina, ali lopta nije došla do vratara.
1' Počeo je susret na Malti.
Susret počinje u 18:00 sati.