Europska liga, kvalifikacije, 1. pretkolo, 18.07.2019, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 18.236
Suci: Nikolas Neokleous, Michale Soteriou, Marios Dimitriadis (svi Cipar)
Sacha Borg
66'
7
Zachary Scerri
77'
77
Amadou Samb
86'
Giovanni Tedesco
90'+7' Kraj, Hajduk je izbačen iz Europe.
90'+6' Katastrofa. Kone je dobio loptu u 16 metara Hajduka i onda krasno pogodio za 1:3. Hajduk je pred ispadanjem.
90'+6'
GOL! Hajduk - Gzira United 1:3
Mrežu je zatresao Hamed Kone.
90'+3' Bore se Maltežani srčano, niti sami vjerojatno nisu sanjali da će biti u sudačkoj nadoknadi u igri za prolaz. Hajduku je najbitnije što više udaljiti loptu od svog gola.
90'+2'
Žuti karton dobio je Gianmarco Conti.
90' Šest minuta nadoknade.
88' Zvižduci se prolamaju Poljudom, mogla je Gzira zaprijetiti, ali ispred Samba loptu je u zadnji trenutak pokupio Duka.
86'
Izmjena! Izlazi Andrew Cohen, ulazi Amadou Samb.
83' Gužva u 16 metara Gzire, Hajduk je imao nekoliko prilika za pogodak, na kraju je tek opalio Jradi svom snagom s pet metara iskosa, ali pokraj vratnice.
82' Srećom po Splićane pola malteške momčadi ima problema s grčevima pa nisu toliko opasni, ali ovo je vrlo loše.
81'
Izmjena! Izlazi Dino Beširović, ulazi Anthony Kalik.
80'
Žuti karton dobio je Fernando Barbosa.
77'
Izmjena! Izlazi Rodolfo Soares, ulazi Zachary Scerri.
74' Hajduk je imao sve, ali užasan i bahat ulazak u drugi dio pomogao je Gziri da nešto odigra i stavi se u poziciju da i ona ima šansu za prolaz.
69' Kakav gol Konea i Hajduk je u problemima! Ostao je Kone sam na 15 metara od gola Duke, opalio je iz visokog voleja u padu i pospremio loptu ispod grede. Čudesan gol.
69'
GOL! Hajduk - Gzira United 1:2
67' Fantastična obrana Habera, nakon ubačaja na peterac, Jefferson je skrenuo loptu prema svom golu, ali Haber odlično odbija.
66'
Izmjena! Izlazi Elvis Sakyi, ulazi Sacha Borg.
65' Vratnica! Lopta je došla do Juranovića na lijevoj strani kaznenog prostora nakon povratne lopte Jurića, ali kapetan Hajduka nije imao sreće, pogodio je suprotnu vratnicu.
63' 18.236 gledatelja na Poljudu.
61' Sada se Hajduk malo uozbiljio i pritisnuo, bila je gužva u 16 metara nakon koje je moglo svega biti, ali Jradi se nije snašao.
58'
Izmjena! Izlazi Francesco Tahiraj, ulazi Stanko Jurić.
58'
Izmjena! Izlazi Ivan Dolček, ulazi Josip Juranović.
57' Gzira poravnava na 1:1. Loše je Hajduk otvorio drugo poluvrijeme i stigla je kazna. Nakon ubačaja s lijeve strane Svatoka je nadskočio Jefferson i zabio za 1:1.
57'
GOL! Hajduk - Gzira United 1:1
Mrežu je zatresao Jefferson.
49' Moglo je biti vrlo opasno za Hajduk, Henrique je s lijeve strane ubacio na peterac, na loptu je išao Jefferson i ostao malo kratak.
45'+1' Kraj prvog dijela, Hajduk vodi 1:0.
45' Minuta nadoknade.
39' Sjajno otvaranje Hajduka, Hamza je dao za Tahiraja koji je dugo vukao pa proigrao Dolčeka, no njegov centaršut bio je loš.
31' Odlično je Dolček ubacio iz slobodnog udarca, glavom je zapucao Borja Lopez, ali u Habera. Nije izgledalo uopće loše.
30'
Žuti karton dobio je Juan Carlos Corbalan.
29' Gzira je sada malo prebacila igru pred Hajdukov kazneni prostor, ali bez ikakve konkretne prijetnje.
21' Pokušaj Maltežana nije bio problem za Duku. Jefferson je jako dobro proigran dugačkom loptom, pokušao je sve sam, pucao iskosa, ali bio je to vrlo lagan posao za Duku.
18' Opasno je prijetio Hajduk, tražio se udarac i slobodan čovjek, onda je s ruba kaznenog prostora zapucao Borja Lopez, no slabo i vratar Justin Haber to bez problema brani.
14' Hajduk je bolja momčad, tu nema nikakve dvojbe, a sada je mogao i do drugog pogotka. Tahiraj je dobio loptu u 16 metara, gađao suprotni kut kroz noge protivniku, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.
7' Idealno otvaranje Hajduka! Već u sedmoj minuti dobra akcija domaćina, Josip Bašić ušao je s loptom u 16 metara, vidio je samog Jradija na 13-14 metara, odlično ga proigrao, a on mirno zabija za 1:0!
7'
GOL! Hajduk - Gzira United 1:0
Mrežu je zatresao Bassel Jradi. Asistent je Josip Bašić.
5' Bez velikih uzbuđenja u prvih pet minuta, ovaj šareni Hajdukov sastav već je imao nekoliko izleta prema 16 metara Maltežana.
1' Počeo je susret na Poljudu.
Susret počinje u 20:00 sati.