8
Ross Barkley
101'
Frank Lampard
121' Adrian nogom brani udarac Tammyja Abrahama, kraj, Liverpool je osvojio Superkup!
121' 5:4 Salah mirno
121' 4:4 Emerson
121' 4:3 Alexander-Arnold, opet ispod ruke Kepe
121' 3:3 Mount, u 90
121' 3:2 Origi, lopta ispod ruke Kepe
121' 2:2 Barkley
121' 2:1 Fabinho, golmani zasad ni blizu
121' 1:1 Jorginho
121' 1:0 Firmino
120' I kraj, odluka o osvajaču Superkupa dolazi s bijele točke.
113' Adrian spašava Liverpool! Abraham je u 16 metara lijepo ostavio loptu za Barkleyja koji puca s 15 metara, ali Adrian fantastično brani!
107'
Žuti karton dobio je Trent Alexander-Arnold.
106' Počeo je drugi produžetak.
105' Kraj prvog produžetka.
103'
Izmjena! Izlazi Sadio Mane, ulazi Divock Origi.
101'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Ross Barkley.
100' U biti jako loše izveden penal, ali nije Adrian pogodio stranu srećom za Jorginha.
100'
GOL! 2:2! Najstrožu kaznu realizirao je Jorginho.
99' Penal za Chelsea! Dvoboj Adriana i Abrahama i 11 metara!
98' Mane je sada peti strijelac Liverpoola svih vremena u europskim kupovima. Na vrhu je Gerrard, a iza njega idu Owen, Rush, Hunt pa Mane kojem je ovo 17. gol.
97' Liverpool vodi 2:1! Zouma je pogriješio u zatvaranju Manea pa i Firmina, bio je loše postavljen i onda je Firmino povratnom loptom pronašao upravo Senegalca koji lako zabija s desetak nmetara.
97'
GOL! Liverpool - Chelsea 2:1
Mrežu je zatresao Sadio Mane.
91' Počeo je prvi produžetak.
91'
Izmjena! Izlazi Andrew Robertson, ulazi Trent Alexander-Arnold.
90' Završilo je regularnih 90 minuta, 1:1, još uvijek nemamo osvajača Superkupa.
86' Čisti zicer za Manea! Odlična lopta u prostor, gura je ispod Kepe, ali lopta odlazi pokraj vratnice.
85'
Žuti karton dobio je Jordan Henderson.
85'
Izmjena! Izlazi Andreas Christensen, ulazi Fikayo Tomori.
83' Mason Mount šalje loptu u mrežu nakon odlične dijagonale, ali ipak ispravna odluka, zaleđe je.
79'
Žuti karton dobio je Cesar Azpilicueta.
75' Kakve dvije obrane Kepe!!! Prvo je izvrsno odbio udarac Salaha koji je išao po zemlji kroz gužvu, lopta je odbijena točno do Van Dijka koji puca, ali Kepa odbija čudesno u gredu!
74'
Izmjena! Izlazi Christian Pulišić, ulazi Mason Mount.
74'
Izmjena! Izlazi Olivier Giroud, ulazi Tammy Abraham.
70' 20 minuta do kraja, prvo poluvrijeme nekako zanimljviije, tamo je Chelsea bio hrabriji i kao da je uhvatio Liverpool na spavanju.
64'
Izmjena! Izlazi James Milner, ulazi Georginio Wijnaldum.
55' Maneu je ovo čak 18. gol u 2019. godini, najviše golova među svim igračima Liverpoola.
53' E sad je Liverpool pritisnuo i Chelsea teško živi. Ulaskom Firmina sve se promijenilo i Chelsea je prisiljen na obranu.
50' Uh kakva bomba i kako to nije ušlo? Fantastično je opalio s 20 metara Fabinho, već smo vidjeli loptu u golu, ali ona je otišla pokraj vratnice.
48' U prvom poluvremenu Chelseajeva obrana je izdržala, ali u drugom dijelu je brzo ispala. Lopta za Manea koji odigrava s Firminom i zatim iz blizine zabija za 1:1.
48'
GOL! Liverpool - Chelsea 1:1
46'
Izmjena! Izlazi Alex Oxlade-Chamberlain, ulazi Roberto Firmino.
45' Kraj prvog dijela, zasluženo vodstvo Chelseja.
41' Da čovjek ne zna, reako bi da je Chelsea osvojio Ligu prvaka, a Liverpool Europsku ligu.
36' Chelsea potpuno zasluženo vodi 1:0! Kante je odigrao jako dobro u sredini, pronašao Pulišića koji hora loptu u prostor za Girouda, ovaj put nije zaleđe, što znači da je gol! Bravo Giroud!
36'
GOL! Liverpool - Chelsea 0:1
Mrežu je zatresao Olivier Giroud.
33' Lopta za Kovačića u 16 metara, Adrian je za nijansu brži i odnosi loptu.
31' Ako ćemo biti pristojni nakon ovih 120 minuta sezone, reći ćemo da je Chelseajeva obrana loša. Sada je Sadio Mane nakon kornera ostao sam kao duh, srećom pucao je glavom, a to za njega nije baš idealna situacija.
27' Ipak olakotna okolnost za Girouda, bilo je zaleđe. Inače bi sigurno zabio, zar ne?
26' E moj Giroud, što čovjek može promašiti, to je čudo. Bio je apsolutno sam pored Adrianom, imao i vremena i prostora, birao što će i izabrao najgore. Od cijelog gola, pogodio je golmana.
25' Greda Pedra je ukupno treća greda Chelseaja u dvije utakmice pod Lampardom.
24' Krasan potez Oliviera Girouda, nije previše razmišljao nego je opalio škaricama, ali pokraj gola.
22' Velika prilika za Chelsea, Robertson je iskosa ušao prema petercu, možda su svi očekivali neku povratnu loptu, ali ona je opalio i pogodio gredu.
21' Kovačić je krasno proigrao Pedra, ali nekada superbrzi Španjolac ovaj put nije bio brži, ali ni čvršći, što razumijemo, od Robertsona.
18' Odmah Chelsea uzvraća kontranapadom u koji bježi Giroud, ušao je u 16 metara, ali pucao je jako loše i dosta pokraj suprotne vratnice.
16' Velika prilika za Liverpool, Salah je iskosa ušao u 16 metara, došao pred Kepu, ali on mu brani ono što Egipćanin inače zabija.
9' Liverpool očekivano bolji i agresivniji, nekoliko pokušaja koji nisu zabrinuli Chelsea.
6' 800. utakmica u karijeri za Jürgena Kloppa koji ima vrlo visok postotak pobjeda.
1' Počeo je susret u Istanbulu.
Susret počinje u 21:00 sati.