HT Prva liga, 5. kolo, 18.08.2019, 20:00 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)
Mihael Žaper 87'
Osijek
90'+3'
Žuti karton dobio je Luka Capan.
90'+3' Koliko sreće za Osječane! U zadnjem napadu na susretu prvo je Ivušić krasno obranio čisti zicer Čolaku, lopta je došla do Kvržića koji snažno puca s ruba kaznenog prostora i pogađa vratnicu. Nakon toga Duje Strukan svirao je kraj.
90'+1' Krasan prodor Igora Silve koji je prošao kroz riječku obranu, došao pred Prskala i na kraju je tek završnica bila loša. U ovo malo vremena na travnjaku Silva se pokazao kao pravo pojačanje.
87' Osijek se ipak vraća! Vrlo lijepa akcija i pogodak gostiju, Igor Silva dobio je loptu na desnoj strani, lijepo je vratio na 10-11 metara za Žapera koji puca iz prve i zabija!
87'
GOL! Rijeka - Osijek 1:1
Mrežu je zatresao Mihael Žaper. Asistent je Igor Silva.
82' Vrijeme curi pa tako i kopne šanse Osječana da neporaženi napuste Rujevicu. Rijeka vrlo dobro stoji na terenu i općenito je odigrala pravu utakmicu na rezultat.
80'
Izmjena! Izlazi Matej Vuk, ulazi Tibor Halilović.
77'
Izmjena! Izlazi Dmytro Lopa, ulazi Alves Pereira Oliveira Talys.
74'
Izmjena! Izlazi Dani Iglesias, ulazi Luka Capan.
70'
Izmjena! Izlazi Robert Murić, ulazi Maxwell Acosty.
69' Sjajno brani Prskalo dva pokušaja Marića! Ušao je Osječanin iskosa u kazneni prostor, prvi put Prskalo je rukama odbio, lopta se vratila Mariću, ali drugi put Prskalo brani nogama.
67'
Izmjena! Izlazi Tomislav Šorša, ulazi Igor Silva.
64' Moglo je sada biti opasno, Čolak se našao u dobroj situaciji, Ivušić bi bio u problemima, ali Šorša zatvara.
55' Tražili su Riječani kazneni udarac nakon pada Lončara u 16 metara, ali nije bilo ništa, tako misli i Strukan.
53' Osijek se budi i igra sve slobodnije, mogao je sada i bolje pucati Kleinheisler, njegov udarac išao je ravno u vratara.
45' Rijeka ima prednost 1:0 na poluvremenu, zanimljivih prvih 45 minuta.
43' Lijepa prilika za Osječane, Marić je lobovao Prskala, lopta je išla u gol, ali mladi Smolčić u posljednji trenutak izbija.
34' Povela je Rijeka u 34. minuti golom Čolaka, ubacio je Kvržić iz slobodnog udarca, a Čolak glavom prenio loptu u mrežu.
34'
GOL! Rijeka - Osijek 1:0
Mrežu je zatresao Antonio Mirko Čolak. Asistent je Zoran Kvržić.
33'
Žuti karton dobio je Ante Majstorović.
29'
Žuti karton dobio je Antonio Mirko Čolak.
19' Prva prava prilika za Rijeku. Čolak je potpuno iskosa pucao iz voleja, ali Ivušić je bio odlično postavljen i odbio je njegov pokušaj.
14' Marić je odlično ubacio u sredinu, tamo je bio Mance koji za malo kasni. Da je stigao do lopte, to bi gotovo sigurno bio pogodak.
10'
Žuti karton dobio je Antonio Mance.
7' Ništa se posebno ne događa u početnim minutama, igra se uglavnom na sredini terena.
1' Počeo je susret u Rijeci.
Susret počinje u 20:00 sati.