HT Prva liga, 22. kolo, 16.02.2020, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Goran Perica (Šibenik)
Mirko Marić 77' (11m)
1:0(0:0) Dinamo
Dinamo
Susret počinje u 15:00 sati.
1' Počeo je susret u Gradskom vrtu.
5' Dobar ulazak u utakmicu, posebno od strane domaćina koji je imao nekoliko izleta prema kaznenom prostoru Modrih.
7' Kadzior je malo iziritirao prisutne na stadionu, dok se došetao do kornera pa priprema za izvođenje, zatim krenuo, pa odustao, pa sve ponovio i kako to obično bude kod tolikog pripremanja, nije se dogodilo baš ništa.
11' Serija pogrešaka Stojanovića, prvo izgubljena lopta na polovici Osijeka iz koje je krenuo kontranapad pa loše postavljanje u obrani čime je Talys ostao sam na krilu, ali srećom po Modre Perić je na kraju bio na mjestu i odbio loptu.
16' Dobra pozicija za Osijek, Dilaver je na 20 metara srušio Marića.
17' Pucao je iskosa Marić, gađao u prvi kut, ali Livaković je spreman na to i izboksao je loptu.
22' Kazneni udarac za Dinamo, Žaper ga je skrivio, ali prvo će se pogledati snimka.
22' Žaper je povukao Ademija i nakon pregleda snimke Zebec ipak izvlači izvan 16 metara, slobodnjak, a ne kazneni udarac za Dinamo.
22'
Žuti karton dobio je Mihael Žaper.
25' Ništa od svega, slobodni udarac izveo je Oršić, ali pogodio je Ndockyta u živom zidu.
32' Prebacio je Osijek igru na Dinamovu polovicu, dugo su domaćini nekonkretno kombinirali, a onda je Talys opalio izvana i poslao loptu skoro van stadiona.
34' Sada je Dinamo petljao u 16 metara Osijek, prvo je Petković pao nakon starta Škorića, zatim je Oršić komplicirao, a nakon svega lopta je završila kod domaćina.
35' Kadzior je sjajno proigrao Ademija koji ulazi u 16, lopta mu malo bježi i nakon sudara s Ivušićem ostaje na travi. Prekršaja nikakvog nije bilo, vratar Osijek dobro je izašao i bio brži od Ademija.
42' Ako ćemo baš iskreno, u ovih više od 40 minuta nismo vidjeli još nijednu priliku.
43' Jako lijepo je kombinirao Dinamo, Petković je krasno petom proigrao Oršića u 16 metara, ali Osječani odbijaju u korner.
43' Nakon kornera glavom je pucao Perić, vrlo dobro, ali Ivušić odbija u novi korner.
45'
Žuti karton dobio je Emir Dilaver.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Najbolja prilika Osječana, Škorić je gurnuo loptu u prostor za Ndockyta koji gađa suprotni kut, malo neprecizno.
45'+3' Kraj prvog poluvremena, 0:0.
51' Prva prilika u drugom poluvremenu, Grezda je pucao izvana, ali pokraj vratnice.
56' Izgledalo je opasno i Dinamo je mogao do vodstva, Kadzior je ušao u 16 metara i pronašao Petkovića, on puca iz prve, ali lopta na putu do mreže pogađa Ademija koji tako spašava domaćina.
57'
Žuti karton dobio je Petar Stojanović.
60'
Žuti karton dobio je Mirko Marić.
65'
Izmjena! Izlazi Mislav Oršić, ulazi Izet Hajrović.
65' Dosta mirno je na travnjaku što se tiče nekih uzbuđenja i prilika. Nenad Bjelica povukao je prvi potez i pokušat će dobiti nešto na svježinu Izeta Hajrovića.
66'
Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Emir Dilaver.
66' Dinamo je ostao s igračem manje, Dilaver je bio u dvoboju s Grezdom, postavio je ruku na lice osječkog napadača i zaradio drugi žuti karton.
73'
Izmjena! Izlazi Merveil Ndockyt, ulazi Marin Pilj.
73'
Izmjena! Izlazi Damian Kadzior, ulazi Joško Gvardiol.
77' Kazneni udarac za Osijek! Perić je nespretno startao na Marića, srušio ga je i ispravno je dosuđen kazneni udarac.
77'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Mirko Marić.
77' Mirko Marić rutinski je zabio, Livaković nije pogodio stranu i Osijek vodi!
81'
Izmjena! Izlazi Arijan Ademi, ulazi Sandro Kulenović.
82'
Izmjena! Izlazi Antonio Mance, ulazi Josip Špoljarić.
89' Dinamo će izgleda ostati i s devetoricom, Bjelica je povukao sve izmjene, a na travnjaku je Dino Perić koji ne može nastaviti.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Eros Grezda.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Mirko Marić, ulazi Gutieri Tomelin.
90'+4'
Žuti karton dobio je Igor Silva.
90'+5' Sada je isključen i Bjelica zbog prigovaranja.