Javi Martinez
87'

Hans-Dieter Flick
Susret počinje u 18:30 sati.
1' Počeo je susret pred praznim tribinama u Dortmundu.
1' Već u prvoj minuti Borussia je zaprijetila preko Haalanda, ali Boateng je već u 30. sekundi izbio loptu s gol linije.
5' Opasan je i Bayern, sada je Lewandowski ušao u 16 metara, pokušao iskosa, ali Hummels, koji je bio upitan za nastup, odlično je ušao u blok i spriječio pogodak.
7' Prvi Haalandov Der Klassiker, ali dečko je već dokazao da beskompromisno ulazi u bilo koju utakmicu. Još jednom je pokušao pobjeći, ali ovaj put je izblokiran.
10' Još jedna sjajna situacija za Haalanda, Hakimi ga je pronašao na sedam-osam metara od gola, ali dodir viška i izblokiran je još jednom.
13'
Žuti karton dobio je Mats Hummels.
18' Obrana Dortmunda zasad se čini nešto čvršćom i boljom, Bayern teže dolazi do prilika.
19' Najbolja prilika na susretu zasad pripala je baš Bayernu. Jako dobar posao odradio je Coman koji je pronašao u 16 metara Gnabryja koji puca iz okreta, ali Piszczek izbija s gol linije.
27' Gađaju domaćini Haalanda u sredini, nekoliko uzastopnih ubačaja prema njemu, ali obrana Bayerna odlično je reagirala.
30' Dobar napad Borussije i loša završnica. Hazard je mogao čak i pucati s ruba kaznenog prostora, pronašao je ipak utrčalog Haalanda koji nije dobro pucao i opet je blokiran.
35' Zasad dosta izjednačena utakmica, u zadnjih desetak minuta igra se ipak uglavnom na polovici Bayerna.
40' Leon Goretzka pucao je snažno s 18 metara, lopta je imala neugodnu putanju, ali Burki je uspio odbiti. Prije toga nije najidealnije očistio Hakimi.
43'
GOL! Borussia Dortmund - Bayern 0:1
Mrežu je zatresao Joshua Kimmich.
43' Krasan gol Kimmicha ua vodstvo Bayerna! Dugo je Bayern pritiskao i na kraju se pronašla rupa, Kimmich je iskosa s 18 metara pronašao prostor, prebacio je Burkija koji je bio na lopte, ali nije imao dovoljno snage u ruci da odbije loptuvan gola, ona je završila u suprotnom kutu. Bayern vodi 1:0!
45' Kraj prvog dijela, Bayern vodi 1:0!
46'
Izmjena! Izlazi Thomas Delaney, ulazi Emre Can.
46'
Izmjena! Izlazi Julian Brandt, ulazi Jadon Sancho.
49' Prvi pokušaj Dortmunda u drugom dijelu, Dahoud je pucao s 18 metara, dobra pozicija, ali šut preslab za Neuera.
54' Još jedan pokušaj Goretzke izvana i još jednom je Burki izašao kao pobjednik.
58' Ponovno Hazard pronalazi Haalanda u 16 metara i još jednom njegova lopta ne pronalazi čist put do gola. Boateng je u padu skrenuo loptu.
66'
Žuti karton dobio je Thomas Müller.
67'
Žuti karton dobio je Mahmoud Dahoud.
69' Favre uvodi mladog Giovannija Reynu, bit će zanimljivo vidjeti koga će izvaditi i koliko će otvoreno krenuti u finiš.
72'
Izmjena! Izlazi Erling Braut Haaland, ulazi Giovanni Reyna.
72' Reyna ipak umjesto Haalanda koji je dolazi do lopte u dosta navrata, ali su ga Bavarci jako dobro pratili.
74'
Izmjena! Izlazi Kingsley Coman, ulazi Ivan Perišić.
74'
Žuti karton dobio je Alphonso Davies.
74' Ušao je i Ivan Perišić, a dosuđen je slobodnjak za Borussiju na 20 metara uz karton Daviesu, dojam je da nije niti bilo prekršaja.
75' Pucao je Guerreiro, ali lopta je išla točno u dobro postavljenog Neuera.
76' Perišić je došao do lopte na 20-ak metara, pokušao je iz teške pozicije zaprijetiti, ali pucao je visoko preko gola.
80' Lijepa obrana Neuera. Izvana je pucao Dahoud, Neuer je bio u padu, ali uspio je rukom odbiti loptu.
80'
Izmjena! Izlazi Lukasz Piszczek, ulazi Mario Götze.
83' Centimetri su dijelili Lewandowskog od pogotka! Jako dobro je pucao snekih 18 metara, gađao je kut, ali lopta se odbila od vratnice.
85'
Izmjena! Izlazi Jerome Boateng, ulazi Lucas Hernandez.
85'
Izmjena! Izlazi Mahmoud Dahoud, ulazi Axel Witsel.
87'
Izmjena! Izlazi Serge Gnabry, ulazi Javi Martinez.
90' Još tri minute nadoknade i nade Borussije u barem bod.
90'+1' Tražili su Bavarci kazneni udarac nakon starta Akanjija nad Lewandowskim, da je suđen, nitko ne bi ništa mogao reći. Rame u rame, ali vrlo čvrst ulazak Akanjija.
90'+4' Kraj u Dortmundu, velika pobjeda Bayerna za novi korak prema tituli prvaka!