HT Prva liga, 27. kolo, 05.06.2020, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Đakovo), Goran Perica (Šibenik)
2:1(0:1) Inter-Zaprešić
Ivan Mamut 37'
Inter-Zaprešić
Susret počinje u 20:00 sati.
1' Počeo je susret u Splitu.
4' Prvi put da je netko iskočio iz sustava, Ismajli je povukao napad od centra, ali na kraju si je prejako gurnuo loptu na ulasku u 16 metara i sav trud je obrisan.
7' Korner za Inter, ubacio je Postonjski, lopta je odbijena do Boseca koji puca izvana, ali jako neprecizno. Opasnije je bilo na skoku pred golom kada je Mujakić ipak bio najviši.
11' Prvi udarac Splićana prema golu Matkovića, iz okreta je izvana pucao Caktaš, ali i to je bilo visoko preko gola.
13' Još uvijek imamo uspomene na 'sjajno' suđenje Pajača u Rijeci pa se i ovdje suđenje gleda kroz posebne naočale. Možemo reći da je Lovrić već uspio pogriješiti nesuđenim prekršajem nad Hamzom u prodoru, a par sekundi kasnije svirao je za gotovo identičnu stvar prekršaj Caktaša.
15' Odlična lopta za Blagaića u 16 metara, gosti su ga ispustili iz vida, ali mladi igrač Hajduka nije se snašao i na kraju je poklonio loptu gostima.
16' Hamza na drugoj vratnici traži Dolčeka, bila je to čak i dobra lopta, ali Dolček ju je u potpunosti promašio.
19' Slobodni udarac za Hajduk s nekih 20 metara iskosa, Caktaš je gađao izravno na gol, ali Matković iako se okliznuo uspio je izboksati loptu van.
22' Nastavlja Hajduk s napadima, Inter se potpuno povukao. Još jednom lopta je došla do Dolčeka, on puca iz voleja iskosa, ali promašuje za metar-dva.
24' Matković spašava Inter! Velika pogreška gostiju i potpuno krivo dodavanje skoro je iskoristio Jairo koji je uzeo loptu, krenuo prema golu, ali Matković mu je sjajno obranio.
30'
Žuti karton dobio je Ivan Mamut.
33' Ovo je izgledalo opasno, Dolček se izborio za poziciju na rubu kaznenog prostora, gađao je u prvi kut, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.
36'
Žuti karton dobio je Hamza Barry.
37'
GOL! Hajduk - Inter-Zaprešić 0:1
Mrežu je zatresao Ivan Mamut.
37' Inter vodi na Poljudu! Iz ničega je stigao do vodstva, Mamut je pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, lopta je odskočila ispred Posavca, prevarila ga i ušla u mrežu!
40' Pokušaj Juranovića s 30 metara, niska lopta išla je u donji kut, ali bio je malo neprecizan.
42' Mamut sa svoje polovice skoro prevario Posavca koji u zadnji čas izvlači loptu ispod grede. Posavec se pritom i ozlijedio, ali će nastaviti. Uh da je i to ušlo.
44' Još jedan udarac gostiju, ničija lopta na kraju je postala gostujuća, Postonjski je opalio svom snagom s 25 metara, ali dosta neprecizno.
45' Tri minute nadoknade.
45'+2' Dolček je jako dobro ubacio na peterac, Jairo je bio u skoku, ali odličnu loptu loše je zahvatio i Matković lako brani.
45'+4' Kraj prvog dijela, Inter vodi 1:0.
46'
Izmjena! Izlazi Jakov Blagaić, ulazi Samuel Emem Eduok.
46'
Izmjena! Izlazi Stanko Jurić, ulazi Bassel Jradi.
47' Kakav promašaj Jaira! Eduok je idealno ubacio u peterac, Jairo je ostao sam na 2-3 metara i iz prve pucao preko gola!
48' Pritisnuo je Hajduk od početka drugog poluvremena pa je sada pucao i Eduok s nekih 11-12 metara, ali niti on nije bio precizan.
50'
Žuti karton dobio je Samuel Emem Eduok.
52' Još jedna mrtva šansa za Hajduk! Iz velike gužve u kaznenom prostoru pokušao je Jradi, na gol liniji loptu je odbio Soldo.
54' Aktivirao se VAR, Soldo je možda rukom izbio loptu s gol linije.
56' Kazneni udarac za Hajduk i isključenje za Soldu!
56'
Crveni, isključujući karton dobio je Nikola Soldo.
58' Brani Matković! Sjajno je pogodio stranu i odbija u korner!
59'
Žuti karton dobio je Mladen Matković.
59'
Žuti karton dobio je Frano Mlinar.
59' Ipak se ponavlja kazneni uadarc!
60'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Mijo Caktaš.
60' Caktaš ne može dva puta ne iskoristiti kazneni udarac, 1:1!
63'
Izmjena! Izlazi Borislav Tsonev, ulazi Damir Grgić.
67' Juranovićev ubačaj na glavu Eduoka, lopta odlazi kraj gola. Inter je stjeran pred svoj gol i pitanje je koliko će s igračem manje i pod takvim pritiskom izdržati.
71'
Izmjena! Izlazi Nihad Mujakić, ulazi David Čolina.
74' Hajduk igra s dosta ubačaja lopte u 16 metara, ali čini se da Interovoj obrani više takva igra odgovara nego neki pokušaji brže igre po podu.
76' Još jedan ubačaj u peterac, vrlo opasan, ali Jairo se ne snalazi.
77' Vušković vrlo blizu, pucao je iskosa u gornji kut, ali lopta odlazi koji centimetar pokraj gola.
80'
Izmjena! Izlazi Ivan Dolček, ulazi Kristian Dimitrov.
80'
Izmjena! Izlazi Josip Juranović, ulazi Ivan Brnić.
80' Brnić debitira u HT Prvoj ligi.
82'
Žuti karton dobio je Mijo Caktaš.
85' Pet minuta do isteka 90. minute, bit će zanimljivo vidjeti koliko će Lovrić produžiti, moglo bi biti barem sedam minuta nadoknade.
87'
Izmjena! Izlazi Igor Postonjski, ulazi Todor Petrović.
89' Hamza je opalio izvana, ali lopta odlazi preko gola. Bilo je dosta gužve u 16 metara, Inter može malo odahnuti.
90' Devet minuta nadoknade.
90'+4'
Žuti karton dobio je Ardian Ismajli.
90'+6' Vratnica! Caktaš iz konera na glavu Dimitrova, ali on šalje loptu u vratnicu!
90'+7'
GOL! Hajduk - Inter-Zaprešić 2:1
Mrežu je zatresao Kristian Dimitrov. Asistent je Ivan Brnić.
90'+7' Brnić sjajno na debiju ubacuje s desne strane na peterac, Dimitrov je ponovno najviši i ovaj put iz blizine lakoćom pogađa!
90'+9' Provjeravao je Lovrić situaciju u kojoj je pao Mlinar prije pogotka i pokazao je da je sve bilo čisto. Hajduk vodi!
90'+12' Zicer za Inter, Vušković u zadnji čas izbija u korner!
90'+12' Prekršaj u napadu nakon kornera, Hajduk ide prema pobjedi.
90'+13' Kraj, Hajduk odnosi pobjedu 2:1!