HT Prva liga, 32. kolo, 30.06.2020, 18:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Jerko Crnčić (Vrbovec), Krisijan Novosel (Gat)
Kristijan Jakić 85'
2:0(1:0) Varaždin
Varaždin
Susret počinje u 18:55 sati.
1' Počeo je susret u Kranjčevićevoj.
8' Odlična situacija za Lokomotivu i loše odluke na kraju. Kastrati je povukao napad, imao je na lijevoj strani dvojicu potpuno otvorenih igrača, on je umjesto njima gurnuo loptu napola pokrivenom Uzuniju koji je nije niti dobro zahvatio i promašio je veliku šansu.
11' Još jednom prijeti Lokomotiva, ali sjajno brani Nevistić. Korner je izveden točno na glavu Kovačića koji s 12-13 metara gađa kut, ali Nevistić se baca i atraktivno brani.
13' Nazvat ćemo ovo pokušajem Varaždina. Senić je valjda pucao prema vratima Grbića s više od 25 metara, jako slabo i vratar domaćina nije imao problema. Možda i nije bio udarac, ali nije izgledalo niti kao centaršut, nešto između.
14' Lijepo je izgledalo, ali ne baš i precizno. Prva akcija nije prošla, Rodin je izbio loptu nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ona je ubrzo došla do Kastratija koji se namješta i iz voleja gađa prema vratima, ali puca kojih metar pokraj vratnice.
23'
Žuti karton dobio je Jorge Obregon.
26' Bolja Lokomotiva u prvoj polovici prvog poluvremena, Varaždin nije ozbiljno zaprijetio, Lokosi su već imali nekoliko dobrih prilika i konstantno kampiraju na gostujućoj polovici.
28' Kakva prilika za Varaždin! Nakon ubačaja s lijeve strane iz kornera. Novoselec je pucao glavom s 13-14 metara, lopta je išla u kut, ali Kolinger je izbija s gol linije.
30' Inače, u Koprivnici Slaven Belupo - Istra 1961 3:0. Zirdum, Krstanović i Jeffren napunili su mrežu gostiju za manje od pola sata.
32' Kastrati za Tucija, Tuci odlazi dosta ukoso i puca, ali Nevistić zatvara prvi kut.
39' Slobodnjak na 18 metara za Tolića koji puca odlično, Nevistić odbija u vratnicu, lopta dolazi do Tucija koji promašuje doslovno prazan gol s pet metara.
44'
Žuti karton dobio je Denis Kolinger.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+1'
GOL! Lokomotiva - Varaždin 1:0
Mrežu je zatresao Indrit Tuci. Asistent je Marko Tolić.
45'+1' Lokomotiva zasluženo vodi! Odlična lopta na desnu stranu za Tolića koji ju je dugo vukao, došao skroz do gola i onda pogodio u petercu Tucija od kojeg se lopta odbija u mrežu.
45'+2' Kraj dobrog prvog poluvremena u Kranjčevićevoj.
46'
Izmjena! Izlazi Ivan Posavec, ulazi Dominik Glavina.
46'
Izmjena! Izlazi Vinko Petković, ulazi Mehdi Mehdikhani.
46'
Izmjena! Izlazi Oliver Petrak, ulazi Kristijan Jakić.
49'
Žuti karton dobio je Enis Cokaj.
55' Lokomotiva i u drugom dijelu nastavlja s agresivnijom i boljom igrom, Kastrati je ada lijepo servirao priliku Uzuniju, ali on puca u vanjski dio mreže.
57' Dobar posao Uzunija koji ostavlja loptu za Jakića u jako dobroj poziciji, ali on puca visoko preko gola.
59'
Izmjena! Izlazi Neven Đurasek, ulazi Matija Kolarić.
67' Varaždin kao da se malo trgnuo, ali i dalje Lokomotiva potpuno kontrolira situaciju na terenu.
72'
Izmjena! Izlazi Indrit Tuci, ulazi Đorđe Rakić.
72'
Izmjena! Izlazi Domagoj Drožđek, ulazi Dejan Glavica.
72'
Izmjena! Izlazi Petar Mamić, ulazi Matija Špičić.
74' Prva akcija Glavice koji je ušao u 16 metara i gađao u bliži kut nisko, ali Grbić je bio na mjestu.
75' Odmah odgovara Lokomotiva na drugoj strani, tri pokušaja završavaju u bloku i lopta ne ulazi u mrežu.
83'
Žuti karton dobio je Matej Rodin.
85'
GOL! Lokomotiva - Varaždin 2:0
Mrežu je zatresao Kristijan Jakić. Asistent je Marko Tolić.
85' Lokomotiva vodi 2:0! Jakić je bio s loptom na nekih 20 metara, ubacivao je u sredinu prema Uzuniju koji ne stiže do lopte, ali dovoljno je bilo da prevari Nevistića i završi u mreži.
87'
Žuti karton dobio je Matej Senić.
88' Još jednom prijeti Uzuni kojeg danas baš i ne ide realizacija, ovaj put je došao iskosa i pokušao pucati, ali je proklizao i promašio.
90'+2' Pogodio je Tolić za 3:0, krasan gol nakon rolice i udarca u drugu vratnicu, ali VAR je poništio gol zbog zaleđa Uzunija.
90'+3' Grbić krasno brani nakon udarca Obregona, ispod grede je iščupao taj pokušaj.
90'+5' Kraj, Lokomotiva odnosi pobjedu ipak 2:0.