HT Prva liga, 32. kolo, 30.06.2020, 21:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Marko Stolnik (Varaždin)
3:1(2:1) Hajduk
Marin Jakoliš 45'+2'
Hajduk
Susret počinje u 21:05 sati.
1' Počeo je susret u Velikoj Gorici.
8' Zasad dosta ravnopravna utakmica u Velikoj Gorici, čekamo na prva velika uzbuđenja.
10' Pokušaj Juranovića prema vratima Kahline, udarac s više od 20 metara, ali lopta odlazi malo pokraj vratnice.
15' Ndiaye je krenuo prema golu Hajduka, ali dosta sporo, dostigao ga je Nejašmić, lakoćom mu uzeo loptu i spriječio neugodnosti.
18'
GOL! Gorica - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Jiloan Hamad. Asistent je Pape Cherif Ndiaye.
18' Gorica vodi 1:0! Čabraja je proigrao Suka koji dobro gađa u donji suprotni kut, Posavec se bacio i odbio loptu, ali do Ndiayea koji je odlično uočio Hamada u sredini, proigrava ga, a on bez problema s desetak metara pogađa za vodstvo domaćina.
22' Još jedan čisti zicer za Goricu! Lovrić je došao s loptom u 16 metara i proigrao Ndiayea koji propušta loptu za posve samog Hamada, ali on ne pogađa u situaciji jedan na jedan, Posavec vrhovima prstiju brani!
24' Sada prijeti i Hajduk! Bassel Jradi je ubacio nisku loptu na peterac prema Jakolišu koji je skreće, ali vratar Gorice brani.
25'
Žuti karton dobio je Ardian Ismajli.
32' Svaki pokušaj Lovrića uvijek je opasnost, ovaj put malo je sretno dobio loptu na 20-ak metara, izborio se za udarac i pucao u blok.
33' Nakon ubačaja iz kornera nova velika prilika Gorice, glavom je pucao Jovičić, lopta je išla prema golu, ali s crte ju je izbio Eduok.
35' Sada je bilo opasno na drugoj strani. Pucao je Nejašmić, loptu je ramenom odbio Jovičić i ona odlazi u korner.
36' Nakon kornera velika gužva u kaznenom prostoru Gorice, Jradi je dugo vagao obranu i tražio prostor, nije uspio, zatim je do lopte došao Čolina, nije niti on uspio i na kraju nije bilo posla za Kahlinu.
39' Dosuđen je slobodni udarac za Goricu na nekih 22-23 metra, loptu je uzeo Lovrić koji pucao snažno i nisko, ali točno u Posavca koji je još jednom na mjestu.
43'
GOL! Gorica - Hajduk 2:0
Mrežu je zatresao Joey Suk. Asistent je Aleksandar Jovičić.
43' Gorica vodi 2:0! Nakon ubačaja iz kornera Jovičić je glavom prebacio loptu do Suka koji je prima i iz blizine zabija pokraj ukopane obrane gostiju.
45'
Žuti karton dobio je Musa Muhammed.
45' Igrat će se još dvije minute.
45'+2'
GOL! Gorica - Hajduk 2:1
Mrežu je zatresao Marin Jakoliš.
45'+2' Velika pogreška Jovičića, izgubio je loptu na svojoj polovici, Jakoliš je uzima, dolazi pred Kahlinu i smanjuje na 2:1.
45'+3' Poluvrijeme u Velikoj Gorici, 2:1 vodi domaćin.
46' Počelo je drugo poluvrijeme, promjena nema, treneri očito zadovoljni.
49' Prvi pokušaj u drugom poluvremenu imali su gosti, Čuić je pucao izvana, ali lopta je išla u ruke Kahline.
50' Ubačaj iz kornera Čoline, lopta je išla na Ismajlija koji puca glavom preko gola.
53'
GOL! Gorica - Hajduk 3:1
Mrežu je zatresao Pape Cherif Ndiaye. Asistent je Anthony Kalik.
53' Gorica vodi 3:1! Jradi je izgubio loptu na sredini terena, Gorica je odmah krenula u kontru preko Kalika koji odlično gura u prostor Ndiayea, a on lakoćom zabija za 3:1!
55' Dobra prilika za Hajduk, lopta je na rubu 16 metara došla do Brnića koji puca iz prve, ali ravno u Kahlinu.
56'
Žuti karton dobio je Aleksandar Jovičić.
59' Slobodnjak za Goricu na preko 30 metara, Lovrić je pokušao ambiciozno iznenaditi vratara, ali pucao je barem tri metra iznad gola.
68'
Žuti karton dobio je Marijan Čabraja.
69' Slobodan udarac za Jradija iskosa na 30-35 metara, očekivao se centaršut, a on je napravio nešto neopisivo i poslao loptu vrlo visoko preko gola.
70'
Izmjena! Izlazi Marin Jakoliš, ulazi Ivan Dolček.
70'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Jakov Blagaić.
70'
Izmjena! Izlazi David Čolina, ulazi Leon Kreković.
70'
Izmjena! Izlazi Jiloan Hamad, ulazi Matija Dvorneković.
77' Ismajli je igrao rukom u 16 metara, Bebek nije ništa dosudio, možda če ga VAR upozoriti. Ipak ništa od svega, preblizu je bio Ismajli da bi se sudilo kao kazneni udarac.
79'
Izmjena! Izlazi Kristijan Lovrić, ulazi Dario Špikić.
79'
Izmjena! Izlazi Joey Suk, ulazi Ognjen Mudrinski.
82'
Žuti karton dobio je Mario Vušković.
85' Moglo je biti i opasnije, Blagaić je bio s loptom na rubu kaznenog prostora, ali pucao je loše u blok.
87' Juranović nakon odličnog dodavanja Dolčeka, pucao je snažno, ali Jovičić glavom malo skreće u korner.
89' Sada su i Goričani pokušali, točnije Ndiaye koji je pucao snažno s 18 metara, ali neprecizno.
90' Hajduk je pritisnuo, ali je li prekasno?
90'+1' Tri minute nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Michal Maslowski.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Pape Cherif Ndiaye, ulazi Gojko Gadže.
90'+5' Kraj, Hajduk je poražen u Velikoj Gorici 3:1!