HT Prva liga, 32. kolo, 01.07.2020, 18:55 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)
Antonio Mance 53'
1:0(0:0) Rijeka
Rijeka
Susret počinje u 18:55 sati.
1' Počeo je susret u Osijeku.
4' Riječani očekivano nisu naišli na neku veliku dobrodošlicu s tribina Gradskog vrta, Osječani nisu zaboravili Rujevicu.
9' Jako opasan napad gostiju, Andrijašević je bježao po desnoj strani, mogao je i sam završiti akciju, ali dodavao je u sredinu za Gorgona, no uklizao je Škorić i spasio svoja vrata.
15' Čolak je na meti Osječana, već drugi put je na travnjaku, ovaj put ga je Majstorović složio s leđa i izvukao se bez kartona.
17' Pogreška Škorića ostala je nenaplaćena, glavom je vraćao loptu prema svom golu, nij je dobro zahvatio, do nje je došao Čolak, ali i njemu bježi u gol aut.
21' Sjajno brani Pandur! Odlična prilika za Osječane, Ndockyt je poslao povratnu loptu, pucao je iz prve Pilj, ali vratar Rijeke atraktivno brani.
25'
Žuti karton dobio je Mile Škorić.
25' Strukan je izvukao prvi karton, a stradao je Mile Škorić.
29' Ubačaj Bočkaja iz perekida, u punom trku na loptu dolazi Mance, ali nije usmjerio loptu u okvir gola.
30' Sjajna prilika za Mancea! Izbačen je sam pred vratara, šalje loptu pokraj Pandura, ona ide lagano prema golu i odbija se od vratnice.
45' Sada velika prilika za goste, Čolak je dobio povratnu loptu na desetak metara, pucao je iz prve, ali Ivušić brani.
45' Tri minute nadoknade.
45' VAR je bio u akciji, Marić je ubacivao loptu, ona je pogodila Smolčića, ali u leđa, ne u ruku. Ništa od penala.
45'+3' Kraj vrlo dobrog prvog poluvremena.
46' Počelo je drugo poluvrijeme. Uoči starta Strukan je pokazao crveni karton Alenu Petroviću.
49' Ovo je bilo vrlo blizu, pucao je Bočkaj, gađao suprotni kut, ali lopta odlazi u korner.
53'
GOL! Osijek - Rijeka 1:0
Mrežu je zatresao Antonio Mance. Asistent je Merveil Ndockyt.
53' Osijek vodi 1:0! Ubačena lopta u 16 metara došla je na drugu vratnicu do samog Ndockyta koji je glavom vraća u sredinu, a na nju skače Mance i glavom je šalje u mrežu!
61' Marić je vukao loptu i tražio priliku za udarac, pucao je s ruba kaznenog prostora, ali u blok.
64'
Izmjena! Izlazi Ivan Tomečak, ulazi Filip Braut.
64'
Izmjena! Izlazi Alexander Gorgon, ulazi Ivan Lepinjica.
67' Malo je nespretno izgledalo, ali Pandur se dobro snašao nakon dosta neugodnog i neočekivanog pokušaja Ndockyta iskosa.
70'
Izmjena! Izlazi Antonio Mirko Čolak, ulazi Sterling Yateke.
70'
Izmjena! Izlazi Domagoj Pavičić, ulazi Robert Murić.
74' Fantastična obrana Pandura. Mance je opet bio na ziceru, Pilj je pucao, ali se lopta odbila do Mancea koji je bio sam pred Pandurom, ali vratar gostiju obranio je njegov pokušaj!
76'
Izmjena! Izlazi Antonio Mance, ulazi Josip Špoljarić.
79' Rijeka je malo pritisnula, približila je Osijek njegovim vratima, ali nije bilo konkretnosti, obrana domaćina nije probijena.
83' Poklonili su domaćini gostima loptu na sredini terena, Yateke je tražio poziciju za šut pa Murić pa opet Yateke koji na kraju puca neprecizno.
84'
Žuti karton dobio je Darko Velkovski.
85'
Izmjena! Izlazi Merveil Ndockyt, ulazi Danijel Lončar.
90'
Žuti karton dobio je Nino Galović.
90'
Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Nino Galović.
90'+1' Rijeka je ostala bez Galovića koji je prvo udario Marić na zemlji u borbi za loptu, zatim su se sukobili i odgurnuo ga je na travu pa se još išao svađati s Talysom te mu je Strukan pokazao dva žuta i put u svlačionicu.
90'+1' Četiri minute nadoknade, možda koja više.
90'+2'
Žuti karton dobio je Tibor Halilović.
90'+4'
Izmjena! Izlazi Mirko Marić, ulazi Dion Drena Beljo.
90'+6' Kraj u Osijeku, domaćin odnosi pobjedu!