HT Prva liga, 33. kolo, 05.07.2020, 18:55 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Jerko Crnčić (Vrbovec), Nikola Kečkiš (Virovitica)
0:1(0:1) Osijek
Petar Bočkaj 15'
Osijek
Susret počinje u 18:55 sati.
1' Počeo je susret na Poljudu.
5' Posavec je zakuhao veliku opasnost pred svojim golom, Špoljarić mu je skoro uzeo loptu pa ju je presjekao Ndockyt koji odmah traži Marića pred vratima, ali Dimitrov spašava Posavca.
6'
Žuti karton dobio je Bassel Jradi.
10' Osječani imaju problema s ozljedama, a sada je na travnjaku i Igor Silva kojem se ukazuje pomoć.
13' Silva se oporavio, a sada je na drugoj strani ozlijeđen Ismajli.
14' Ismajli ne može, Tudor mora mijenjati.
15'
GOL! Hajduk - Osijek 0:1
Mrežu je zatresao Petar Bočkaj.
15' Petar Bočkaj iz slobodnog udarca s više od 25 metara iskosa, bio je to napola udarac, napola ubačaj, nitko nije dirao loptu, Posavec je "kasno upalio" i lopta je od vratnice ušla u mrežu!
16'
Izmjena! Izlazi Ardian Ismajli, ulazi Stipe Radić.
20' Kakva šansa za Špoljarića! Posavec je odbio nakon udarca Bočkaja, lopta dolazi do Špoljarića koji puca sam s nekoliko metara ali neprecizno!
25' Pokušava Hajduk, izvana puca Jairo, ali lak posao za Ivušića, lopta je išla točno u njega.
27' Još jedna opasna situacija pred golom Hajduka, Posavec je istrčao i glavom izbio loptu do Marića koji pokušava pronaći samog Špoljarića, ali njemu lopta bježi.
31' Pokušaj Osječana izvana, Pilj s nekih 20 metara vidio je prostor, pucao, ali lopta odlazi preko gola.
32' Vratnica domaćina! Nakon ubačaja s desne strane Eduok je pucao glavom, lopta se od trave odbija u vratnicu.
35' Čuić odlično za Brnića, Brnić daje u sredini za Eduoka, ali Lončar dobro reagira i spašava Osijek.
36'
Žuti karton dobio je Josip Špoljarić.
37' Nakon loših prvih 25 minuta, Hajduk se konsolidirao i sada on više prijeti.
39'
Žuti karton dobio je Francesco Tahiraj.
43' Sjajna obrana Posavca! Odlično su Osječani kombinirali i do lopte je stigao na 14-15 metara Špoljarić koji dobro puca po zemlji, ali se Posavec baca i sjajno brani.
45'
Žuti karton dobio je Stipe Radić.
45' Tri minute nadoknade.
45'+2' Eduok iz teške situacije spušta loptu na Tahiraja koji iskosa s 10-11 metara puca pokraj gola.
45'+4' Kraj prvog poluvremena, Hajduk gubi 0:1.
46'
Izmjena! Izlazi Francesco Tahiraj, ulazi David Čolina.
52' Jako blizu su Osječani bili drugom pogotku. Bočkaj je sjajno ubacio, Marić puca glavom pokraj vratnice.
55' Jairo je odlično ubacio s desne strane, ali lopta je iznenadila Eduoka koji nije stigao dobro reagirati.
59'
Izmjena! Izlazi Josip Špoljarić, ulazi Alen Grgić.
59' Juranović je pucao, a Čuić je skrenuo loptu pred vratima Ivušića pokraj vratnice.
62'
Izmjena! Izlazi Mario Čuić, ulazi Darko Nejašmić.
64' Dobra pozicija za Hajduk, prekršaj na 18 metara od gola Ivušića, kod lopte je Caktaš.
64' Caktaš u živi zid, ništa od ove prilike za domaćina.
65'
Žuti karton dobio je Marin Pilj.
65'
Žuti karton dobio je Darko Nejašmić.
68' Prvi pokušaj Nejašmića izvana, ali lopta odlazi pokraj vratnice.
71' Talysu je stradao gležanj i ostao je na travi te mu se ukazuje pomoć.
77' Dvije opasne situacije u 16 metara Hajduka, prvo je Bočkaj ubacio za Marića koji vraća u sredinu, ali Posavec kupi, no 20 sekundi kasnije Pilj je u dobroj situaciji, no puca u blok.
80' Iz opasnog ubačaja u 16 metara Osijeka izrodila se dosta spora kontra koju je ipak zaključio udarcem Grgić. Brani Posavec.
81'
Izmjena! Izlazi Ivan Brnić, ulazi Ivan Dolček.
81'
Izmjena! Izlazi Samuel Emem Eduok, ulazi Leon Kreković.
86' Hajduk je imao dosta prilika za šut, ali i dosta tih šuteva u ovom susretu završavao je u bloku.
89'
Izmjena! Izlazi Merveil Ndockyt, ulazi Gutieri Tomelin.
89'
Žuti karton dobio je Merveil Ndockyt.
90'+1' Bočkaj ambiciozno iskosa s ruba kaznenog prostora, nije to bilo precizno. Još četiri minute nadoknade.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Petar Bočkaj, ulazi Mihail Caimacov.
90'+4'
Žuti karton dobio je Ivica Ivušić.
90'+5' Čolina ubacio, Guti u korner, zadnja šansa. Posavec ide pred gol.
90'+5' Marić izbija, Zebec svira kraj. Osijek odnosi pobjedu 1:0! Hajdukove šanse za hvatanje drugog mjesta su jako male.