Kvalifikacije za HT Prvu ligu, Finale - prve utakmica, 02.08.2020, 20:00 h, Kantrida, Rijeka
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)
Emanuel Črnko
68'
12
Trojan Maloku
73'
8
Vedran Gerc
73'
21
Matej Šantek
88'
17
90'+3'
Ivan Prelec
Susret počinje u 20:00 sati.
1' Počeo je susret na Kantridi, travnjak je jako loš.
2' Sjajan prodor Gržana koji se sjurio lijevom stranom, ušao u kazneni prostor i pokušao iskosa, ali Berković je bio odlično postavljen.
4' Još jedan pokušaj gostiju, nakon ubačaja s lijeve strane najviši u skoku bio je Guzina, ali glavom puca jako neprecizno.
6' Ubačaj Blagojevića iz prekida s desne strane, lopta se odbila kao na fliperu i završila pokraj vratnice. Nije izgledalo bezopasno.
7' Kazneni udarac za Istru!
7' Guzina je prevario Smolčića, ovaj ga je zakačio po nozi i Guzina pada, a Jović pokazuje na 11 metara.
8'
GOL! 0:1! Najstrožu kaznu realizirao je Šime Gržan.
8' Gržan zabija za vodstvo, Berković ide lijevo, lopta desno...
9' Opet prijeti Istra i to još jednom Gržan, lako je moglo biti 2:0, ali ovaj put iskosa s 12-13 metara gađa preko gola.
11' Evo i Orijenta, Iličić je bio s loptom na nekih 20 metara, sam i okružen igračima gostiju, pucao je, ali Čondrić je bio na mjestu.
15' Orijent je dobro pritisnuo u zadnje tri minute, tražio je rupu u riječkoj obrani i kružio oko 16 metara, ali osim jednog opasnog ubačaja koji je mogao završiti u golu da Čondrić nije bio budan, nije bilo opasnosti.
19' Mali problemi za Čondrića nakon dobrog udarca Fatića s više od 20 metara, vratar Istre nije uspio uhvatiti loptu, ali ju je ipak naknadno dohvatio.
23'
Crveni, isključujući karton dobio je Benjamin Ivančević.
23' Ružan start Ivančevića s visoko podignutom nogom.
28' Čisti zicer za Guzinu i nevjerojatno je da je to promašio! Bio je sam pred Berkovićem, mogao birati gdje će pucati i kako to obično bude, nije izabrao dobro rješenje i Berković je sjajnom obranom skinuo taj njegov pokušaj.
31'
Žuti karton dobio je Slavko Blagojević.
34' Zaspala je obrana Orijenta, odlično je ubačena lopta iz kornera, Rafa Paez je potpuno pobjegao obrani Orijenta, ostao sam na pet metara i glavom pucao pokraj gola.
44' Istra 1961 potpuno kontrolira susret, vodi, ima igrača više, Ivan Prelec nije mogao poželjeti bolji rasplet.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, 0:1.
46'
Izmjena! Izlazi Ivan Močinić, ulazi Stefan Lončar.
48' Velika prilika za Istru! Grujević je dobio sjajnu loptu i došao iza leđa obrane Orijenta, bio je sam pred Berkovićem, ali vratar Orijenta još jednom sjajno reagira i odbija u korner.
49' Sjajna obrana Čondrića! Lopta je došla do Maružina na 20-ak metara, on snažno opalio bez previše razmišljanja, ali Čondrić odlično brani.
53' Spašava Grujević u zadnji trenutak ispred Iličića! Sjajno je izbacio Paeza, bio je na udarcu na 7-8 metara iskosa, ali Grujević je u zadnji tren ušao u blok.
56'
Izmjena! Izlazi Einar Galilea, ulazi Petar Bosančić.
59' Kakve obrane Berkovića! Dva puta je odlično reagirao, prvo Lončaru, a zatim Gonzalezu, bili su to čisti ziceri, no vratar Orijenta bio je sjajan! Odmah nakon toga iz nove akcije Guzina je glavom poslao loptu u mrežu, ali dosuđeno je zaleđe.
62' Kraći prekid na Kantridi jer su reflektori počeli otkazivati, no ipak će se nastaviti, vidljivost je očito dovoljna.
64'
GOL! Orijent 1919 - Istra 1961 0:2
Mrežu je zatresao Šime Gržan.
64' Istra vodi 2:0! Sve je počelo lošim dodavanjem Libera ne sredini gdje je dodavanje presječeno, lopta je gurnuta u kontru Gržanu, Berković je istrčao na 25 metzara pokušavajući presjeći tu kontru, nij uspio, gržan ga prolazi i pogađa praznu mrežu.
68'
Izmjena! Izlazi Mateo Monjac, ulazi Emanuel Črnko.
73'
Izmjena! Izlazi Dominik Mulac, ulazi Trojan Maloku.
73'
Izmjena! Izlazi Miroslav Iličić, ulazi Vedran Gerc.
75'
Izmjena! Izlazi Gedeon Guzina, ulazi Josip Maganjić.
79' Milimetri su dijelili Šimu Gržana od hat-tricka! Pucao je s nekih 18 metara, lopta je zakačila nekog od domaćih igrača i otišla pokraj vratnice.
80' Lopta je završila u mreži Berkovića, nakon kornera je lopta doslovno sjela na glavu Paeza i u visokom luku išla na drugu vratnicu gdje je bio Ivančić i igrao rukom te gol nije priznat nakon pregledavanja snimke.
81' Gržanu se svidjelo pucati izvana pa je još jednom opalio s 20-ak metara, ali opet malo pokraj vratnice.
88'
Izmjena! Izlazi Adrian Liber, ulazi Matej Šantek.
89'
Žuti karton dobio je Vedran Gerc.
90'
Crveni, isključujući karton dobio je Antonio Ivančić.
90'
Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Vedran Gerc.
90' Šest minuta nadoknade.
90' Kakva glupost Gerca! Tek je ušao u igru i zbog prosvjeda zaradio je drugi žuti karton!
90'+1' I Jović je provjerio karton za Ivančića te je promijenio odluku i pokazao mu crveni karton zbog grubog prekršaja nad Šantekom!
90'+3'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Arona Sane.
90'+4'
GOL! Orijent 1919 - Istra 1961 0:3
Mrežu je zatresao Josip Maganjić.
90'+4'
Žuti karton dobio je Josip Čondrić.
90'+4' Kakva ludnica u završnici susreta! Sane se sjurio prema golu i došao u kazneni prostor, zaustavljen je, ali loptu uzima Maganjić i zabija za 3:0!
90'+7' Kraj susreta u Rijeci, Istra je dobila 3:0 i u uzvratu u Puli treba samo potvrditi ostanak u HT Prvoj ligi.