Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale, 15.08.2020, 21:00 h, Lisabon, Estádio José Alvalade
Riyad Mahrez
56'
21
David Silva
84'

Thiago Mendes
70'
23
Kenny Tete
74'
9
Moussa Dembele
75'
17
Jeff Reine-Adelaide
87'
Rudi Garcia
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Počeo je susret u Lisabonu.
3' Već u trećoj minuti odlična prilika za Manchester, Sterling je probio stranu i tražio u sredini Jesusa, ali Dubois je zasmetao.
10' Dobar pokušaj Lyona, nakon kornera lopta je došla do Marcala koji je opalio s 18 metara, dosta snažno, ali Ederson je spreman.
12'
Žuti karton dobio je Leo Dubois.
18' Od one velike prilike na početku kada je Sterlingov ubačaj pročitan, nismo vidjeli značajniju prijetnju.
24'
GOL! Manchester City - Lyon 0:1
Mrežu je zatresao Maxwel Cornet.
24' Lyon dolazi do vodstva 1:0! Ekambi je pobjegao obrani Manchestera, bio je spor i Garcia je uklizao i odnio loptu, poslao ju je samo do Corneta koji sjajno izvana pogađa u kut za 1:0!
25'
35' Pokušava Manchester City natjerati Lyon na pogrešku i ući u neku čistu situaciju, ali Francuzi su vrlo disciplinirani i mirni.
39' De Bruyne je opalio iskosa iz doasta teške situacije, više je to bilo hvatanje Lopesa na spavanju, ali vratar Lyona je budan i spreman.
43' Sjajna obrana Lopesa, lopta je bila vraćena u sredinu na Rodrija koji je bio u odličnoj poziciji na desetak metara, ali pucao je nisko i preslabo za Lopesa.
45' Dvije minute dodatka.
45'+1' Najbolja prilika za City! Fantastična lopta De Bruynea zaSterlinga koji je odlično prima i pokušava iskosa, ali Cornet je uklizao u zadnji tren.
45'+3' Kraj prvog dijela.
56'
Izmjena! Izlazi Fernandinho, ulazi Riyad Mahrez.
58'
Žuti karton dobio je Rodri.
60' Lopes odlično brani pokušaj De Bruynea iz slobodnjaka, nije to izgledalo loše iako nije bilo baš blizu golu.
64' Marcal još jednom pokazuje kako ima dobar udarac, opalio je izvana, lopta je išla nisko, ali opet preblizu Edersonu.
64'
Žuti karton dobio je Marcelo.
66' Slobodnjak za City na nekih 18 metara, De Bruyne je pokušao, gađao suprotni gornji kut, ali nije bio precizan.
68' Kako je De Bruyne povukao napad, vukao je loptu do 18 metara, onda opalio, ali sjajno je Denayer ušao u blok.
69'
GOL! Manchester City - Lyon 1:1
Mrežu je zatresao Kevin de Bruyne.
69' Vratio se City! Vrlo jednostavna akcija i pogodak, Sterling je bio s loptom u 16 metara, vidio je dolazak De Bruynea iz drugog plana, idealno ga proigrava, a De Bruyne puca iz prve i zabija.
70'
Izmjena! Izlazi Bruno, ulazi Thiago Mendes.
74'
Izmjena! Izlazi Leo Dubois, ulazi Kenny Tete.
75'
Izmjena! Izlazi Memphis Depay, ulazi Moussa Dembele.
79'
GOL! Manchester City - Lyon 1:2
Mrežu je zatresao Moussa Dembele.
79' Lyon opet vodi, 2:1! Presječeno dodavanje na polovici Lyona i krenula je kontra, gurnuta lopta iza leđa Cityjeve obrane gdje je Ekambi u zaleđu, ali preskače loptu, do nje dolazi Dembele, ide sam na vratara i zabija. Kratka VAR provjera i gol je priznat!
84'
Izmjena! Izlazi Rodri, ulazi David Silva.
86' Nemoguć promašaj Sterlinga! Krasno dodavanje za Gabriela Jesusa koji pronalazi Sterlinga samog na tri metra od gola.
87'
GOL! Manchester City - Lyon 1:3
87'
Izmjena! Izlazi Karl Toko Ekambi, ulazi Jeff Reine-Adelaide.
87' 3:1 Lyon! Ederson je odbio prvi udarac, lopta je došla do Dembelea koji iz blizine zabija za 3:1! City će izgleda OPET ostati bez Lige prvaka.
90' Još pet minuta.
90'+4' Walker je pucao glavom nakon kornera, a lopta prolazi malo pokraj vratnice. Nervozni Guardiola neprestano šeta uz aut liniju.
90'+6' Kraj, Lyon je u polufinalu!