HT Prva liga, 6. kolo, 26.09.2020, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Igor Pajač, Borut Križarić, Stanko Stolnik
Antonio Ivančić 38'
1:0(1:0) Šibenik
Šibenik
Susret počinje u 17:00 sati.
1' Počela je utakmica.
1' Već u 15. sekundi sjajna prilika za Šibenik, ubačena lopta u peterac za Jurića, ali on nije bio precizan.
8' Prva velika prilika za Istru! Gržan je nabacio na peterac, Fuentes je pucao glavom, ali Labrović sjajno brani.
11' Istra nastavlja s napadima, sada je sjajnu priliku imao Lisica, ali niti on nije uspio sa šest metara svladati Labrovića.
12' Šibenik ne ostaje dužan, odmah je i on zaprijetio dobrim udarcem izvana Ćurića, no lopta odlazi malo preko gola.
16' Novu gostujuću priliku režirali su Sahiti i Prince, no potonji je, pokazalo se, prilikom ubačaja s desne strane bio u nedozvoljenoj poziciji.
22' Bulat blokom čuva mrežu svoje momčadi. Po sredini je s 15-ak metara pucao Gržan.
30' I dok su početne minute pripale Šibeniku, posljednjih desetak igra se preselila na polovicu gostujućeg sastava.
32' Jurić šutom van 16 metara pokušava prevariti Majkića, od svega samo korner.
38'
GOL! Istra 1961 - Šibenik 1:0
Mrežu je zatresao Antonio Ivančić. Asistent je Matej Vuk.
38' S lijeve je strane još jednom probio Vuk, a na povratnoj se lopti našao Ivančić koji je udarcem s 13 metara po sredini gola šalje u protivničku mrežu.
45'+1' Igra se dodatna minuta sučeve nadoknade.
45'+1' Završilo je prvo poluvrijeme susreta u Puli. Istra 1961 s minimalnim vodstvom odlazi na odmor.
54' Zatresla se i domaća mreža. S lijeve je strane iza Majkića pogodio Ćurić no riječ je o pokušaju iz zaleđa.
57' Prilika na drugoj strani, Gržanov pokušaj blokira Bulat i od svega samo još jedan domaći korner.
58' Hujber zaustavlja Pajića u kaznenom prostoru, no igra se dalje. Kaznenog udarca za Šibenik neće biti.
60' Zagužvalo se pred vratima pulskog sastava, a sve je završilo udarcem Bulata u blok.
62' Na Drosini se u ovim trenucima igra klasični run and gun. I jedan i drugi sastav traže pogodak.
64'
Izmjena! Izlazi Adrian Fuentes, ulazi Gedeon Guzina.
64'
Izmjena! Izlazi Nikola Rak, ulazi Juan Camilo Mesa Antunez.
69' Nakon pregleda VAR-a sudac Pajač pokazao je na bijelu točku. Rukom je loptu u kaznenom prostoru dirao Bilić.
69'
Žuti karton dobio je Karlo Bilić.
70' I dalje je minimalnih 1:0 za Istru 1961. Gržanov udarac s jedanaest metara Labrović brani i ostavlja svoju momčad na životu u posljednjih 20 minuta.
72'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Toni Španja.
74' Sjajna prilika za Guzinu, nevjerojatno što je promašio! Nakon kornera lopta mu je pala pred noge na pet metara, bio je sama, ali se spetljao i nije ništa napravio.
75' Još jedan zicer za Istru! Ovaj put Gržan je bio u odličnoj situaciji, ali sjajni Labrović drži Šibenik na životu!
77'
Žuti karton dobio je Sergio Gonzalez Teston.
79'
Izmjena! Izlazi Mateo Lisica, ulazi Arona Sane.
82'
Žuti karton dobio je Petar Bosančić.
84'
Izmjena! Izlazi Mario Ćurić, ulazi Luka Celić.
84'
Izmjena! Izlazi Boris Pandža, ulazi Ivan Laća.
88'
Izmjena! Izlazi Antonio Ivančić, ulazi Dino Halilović.
88'
Izmjena! Izlazi Matej Vuk, ulazi Josip Tomašević.
89' Šibenčani pokušavaju u završnici doći do poravnanja, ali Istra odrađuje jako dobar posao i odmaknula je goste od svog gola.
90' Šest minuta nadoknade.
90'+2' Napokon su Šibenčani konkretnije zaprijetili, Celić je pucao glavom, ali Majkić jako dobro brani, lopta dolazi iskosa do Laće, no to više nije bilo tako opasno.
90'+7' Kraj u Puli, Istra odnosi prvu ovosezonsku pobjedu!