HT Prva liga, 6. kolo, 27.09.2020, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović (Zagreb), Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja)
Mijo Caktaš 50' (11m)
2:0(1:0) Varaždin
Varaždin
Susret počinje u 19:00 sati.
2' Velika prilika za Hajduk! Stolnik je skoro postigao krasan autogol, nakon ubačaja s lijeve strane, Stolnik je uklizao i snažno pogodio loptom svoju gredu.
4'
GOL! Hajduk - Varaždin 1:0
Mrežu je zatresao Adam Gyurcso. Asistent je Jairo de Macedo da Silva.
4' Hajduk vodi 1:0! Jairo je promiješao obranu i vratio loptu na lijevu stranu van 16 metara za Gyurcsa koji je ubacuje u kazneni prostor, nitko nije reagirao i lopta je otišla u mrežu.
7' Ponovno gužva u gostujućem šesnaestercu. Ponovno Gyurcso u prilici no od svega samo udarac iz kuta.
10'
Žuti karton dobio je Jorgo Pellumbi.
14'
Crveni, isključujući karton dobio je Jorgo Pellumbi.
14' Nova opasna prilika za Hajduk okončana je direktnim crvenim kartonom Pellumbija koji u ulozi posljednjeg čovjeka obrane s leđa ruši Gyurcsa.
22' Jairo oštro puca s desne strane, vratar Varaždina Zelenika uspijeva loptu skrenuti van terena.
25' Peti korner je za Hajduk, Zelenika, odnosno Senić rješavaju još jednu gužvu pred svojim vratima.
27'
Izmjena! Izlazi Ivan Posavec, ulazi Agon Elezi.
35' Hajdukova inicijativa i dalje traje, vremenski uvjeti nisu najbolji, a sve ide u prilog domaćinu koji ima vodstvo i igrača više.
37'
Žuti karton dobio je Stanko Jurić.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, Hajduk vodi 1:0 i ima igrača više.
49' Kazneni udarac za Hajduk! Diamantakos se sjurio sam prema Zeleniki koji pokušava doći do lopte, Diamantakos pada i Jović pokazuje na 11 metara.
49'
Žuti karton dobio je Oliver Zelenika.
50'
GOL! 2:0! Najstrožu kaznu realizirao je Mijo Caktaš.
50' Caktaš neobranjivo za 2:0.
60'
Izmjena! Izlazi Bassel Jradi, ulazi Jani Atanasov.
60'
Izmjena! Izlazi Adam Gyurcso, ulazi Leon Kreković.
64' Diamantakos se nepotrebno bacio pred golom pa mu je prigovorio Zelenika, malo su se tu posvađali, no brzo je to Jović smirio.
66'
Izmjena! Izlazi Ivan Delić, ulazi Mehdi Mehdikhani.
66'
Izmjena! Izlazi Neven Đurasek, ulazi Matija Kolarić.
73'
Izmjena! Izlazi Stanko Jurić, ulazi Darko Nejašmić.
73'
Izmjena! Izlazi Jairo de Macedo da Silva, ulazi Ivan Dolček.
76' Uvjeti za igru su vrlo teški, travnjak je dugo izdržao pod ovom kišom, ali očito je da je sve teže za igrati.
80'
Izmjena! Izlazi Itsuki Urata, ulazi Dino Skorup.
80'
Izmjena! Izlazi Vinko Petković, ulazi Leon Benko.
80'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Tonio Teklić.
85'
Žuti karton dobio je Mehdi Mehdikhani.
88' Sve ekstremniji vremenski uvjeti, ada još i jak vjetar nosi vodu s površina potpuno natopljenog poljudskog travnjaka. Svi jedva čekaju kraj, ovo više nema veze s nogometom.
89'
Žuti karton dobio je Dino Skorup.
90' Još dvije minute.
90'+2'
Žuti karton dobio je Tonio Teklić.
90'+3' Skoro je Varaždin smanjio, ubačena lopta u 16 metara za Benka koji puca iz prve, ali lopta pogađa vanjski dio mreže.
90'+3' Kraj u Splitu, Hajduk odnosi pobjedu 2:0.