Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 01.10.2020, 20:00 h, Parken, Kopenhagen
Mikkel Kaufmann
46'
24
Robert Mudražija
57'
17
Karlo Bartolec
67'
Stale Solbakken
27
(do 90'+1')
Simon Rožman
Susret počinje u 20:00 sati.
1' Počeo je susret u Kopenhagenu.
5' Prvi su zaprijetili Danci koji su uspjeli stvoriti manji pritisak, došli do kornera nakon kojeg Wind skreće loptu, ali Nevistić je na mjestu.
8' Visoko napadaju Danci, pokušavaju natjerati obranu Rijeke na pogrešku i uspjeli su, Capan je krivo dodao, ali je ispravio pogrešku.
10' Novi pokušaj Danaca ponovno nakon lošije reakcije obrane, Bengtsson je pucao izvana srećom preko gola.
16' Uspjeli su Riječani napokon malo odmaknuti igru od svojih 16 metara i približiti se kaznenom prostoru domaćina, okušao je udarac i Smolčić, ali nije probio obranu.
20'
GOL! Kobenhavn - Rijeka 0:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Peter Ankersen.
20' Rijeka vodi 1:0! Andrijašević je pobjegao obrani Kopenhagena i gađao visoko, lopta pogađa gredu, odbija se u nogu Ankersena i ulazi u mrežu!
22'
Žuti karton dobio je Luka Capan.
32' Dobro je napad povukao Lončar, ušao u 16 metara, ali povratno dodavanje bilo je blokirano i lopta odlazi u korner.
36' Nakon postignutog gola Rijeka dobro stoji, bolje nego u početku susreta kada su Danci lako stvarali pritisak visokim presingom.
44' Idealna pozicija za Andrijaševića, slobodan udarac na 17 metara, ali Franko gađa u živi zid.
45' Kraj prvog dijela u Kopenhagenu, Rijeka vodi!
46'
Izmjena! Izlazi Viktor Fischer, ulazi Mikkel Kaufmann.
48' Dobra prilika za Riječane, povukao je Čerin kontranapad, ubačena lopta u sredinu prema Kulenoviću koji je skreće, ali u vratara.
50' Sjajna prilika za Andrijaševića! Kulenović je ubacio s desne strane povratnu loptu, Andrijašević je uklizao na nju, ali nije uspio nadmudriti vratara!
53' Slobodnjak za Kopenhagen na nekih 22-23 metra, Biel je dobro ciljao, probao pogoditi mrežu, ali Nevistić je koncentriran i lako kupi loptu.
57'
Izmjena! Izlazi Jens Stage, ulazi Robert Mudražija.
59'
Žuti karton dobio je Peter Ankersen.
62' Riječani jako dobro stoje na terenu i Danci imaju vrlo malo koridora za proigravanje.
63'
Žuti karton dobio je Ragnar Sigurdsson.
63'
Žuti karton dobio je Sandro Kulenović.
65' Puno nereda napravio je Mudražija koji je imao puno prostora iskoristio to, kreirao priliku Windu koji srećom puca u blok.
67'
Izmjena! Izlazi Peter Ankersen, ulazi Karlo Bartolec.
68' Opasno je pritisnuo Kopenhagen u zadnjih desetak minuta, ali samo pritišće, no prilike ne stvara.
72' Uh kakav bi to bio gol! Lopta je došla na 17 metara do Kamila Wilczeka koji je opalio iz prve iz voleja, srećom malo preko vratnice.
76'
Izmjena! Izlazi Domagoj Pavičić, ulazi Ivan Lepinjica.
79'
Žuti karton dobio je Adam Gnezda Čerin.
81' Kulenović je odnio loptu i pretrčao više od pola terena, bio je sam s trojicom igrača Kopenhagena, ipak se izborio za udarac, ali iskosa i Johnsson brani.
83'
Izmjena! Izlazi Sandro Kulenović, ulazi Joao Escoval.
84' Kaufmann glavom puca, ali lopta ide pokraj gola. Franko više ne može, ali i grčevi muče Kulenovića pa je borbeni Kulenović ipak povučen s terena. Puno je radio i pretrčao.
87' Kakav zicer za Escovala koji je prebačen u napad! Dobio je loptu iskosa u peterac, pucao je u prvi kut, ali lopta je stala Johnssonu doslovno između nogu.
89' Dosta sreće za Rijeku, Wilczek je u padu pokušao prebaciti Nevistića, srećom lopta je otišla malo preko grede.
90' Četiri minute nadoknade! Ajmo Rijeka!!!
90'+1'
Izmjena! Izlazi Ivan Tomečak, ulazi Momčilo Raspopović.
90'+2'
Žuti karton dobio je Zeca.
90'+4'
Žuti karton dobio je Momčilo Raspopović.
90'+5' Rijeka je prošla u skupinu Europske lige!!!!!!!!!!!!!!