HT Prva liga, 8. kolo, 16.10.2020, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok)
5:1(2:0) Istra 1961
Matej Vuk 85'
Istra 1961
Susret počinje u 18:00 sati.
8' Obećavajuće je izgledao napad Slaven Belupa, lopta je došla do Glavčića koji je krenuo prema golu i s nekih 20 metara odlučio se za udarac, ali pucao je preko gola.
15' Odlična prilika za domaćina ostaje neiskorištena! Ubačena lopta u peterac nije došla do Etoundija koji je pokušao petom skrenuti je u mrežu, odbila se do natrčalog Božića, međutim niti on ne zabija i Filipović brani njegov pokušaj.
20' Prošlo je 20 minuta, igra se dinamično s obje strane, uglavnom na sredini terena uz poneki bljesak jednih ili drugih.
21' Dobra prilika za Slaven Belupo, ali Krstanović nije dobro odradio okret, zahvatio je loptu, a ona otišla preko gola.
24' VAR provjera sporne situacije u 16 metara, Etoundi je pucao, Rafa Paez je u padu igrao rukom, čeka se Lovrićeva odluka.
26' Nema kaznenog udarca kaže Lovrić.
30'
GOL! Slaven Belupo - Istra 1961 1:0
Mrežu je zatresao Tomislav Božić. Asistent je Nemanja Glavčić.
30' Slaven Belupo vodi 1:0! Odličan ubačaj Glavčića s desne strane, Božić je ostao potpuno sam u kaznenom prostoru, Majkić loše izletio i stoper Slaven Belupa glavom je proslijedio loptu u praznu mrežu.
35' Malo je duže trajalo vijećanje je li sve u redu kod Božićevog gola, zaleđa na kraju ipak nije bilo te je susret nastavljen. Novu priliku za Slaven dvije minute kasnije imao je Lulić, povukao je loptu, došao na 16 metara i pucao loše u Majkića.
39' Odlična prilika za Godu koji se sjurio prema golu i dobio odlično dodavanje, došao je sam pred Majkića, ali on brani njegov pokušaj.
43'
Izmjena! Izlazi Franck Etoundi, ulazi Törles Knöll.
45' Pet minuta nadoknade.
45'+2'
GOL! Slaven Belupo - Istra 1961 2:0
45'+2' Nevjerojatno! Slaven vodi 2:0 iz identičnih akcija iz prekida. Ponovno je Glavčić nabacio s gotovo istog mjesta, ponovno je Božić pobjegao čuvaru i glavom skrenuo loptu u mrežu.
45'+5' Krstanović je sada bio malo sebičan, pokušao je pucati s 18 metara, ali napravio je to neprecizno.
45'+6' Kraj prvog dijela, Glavčić/Božić - Istra 1961 2:0.
48' Kazneni udarac za Slaven Belupo!
49' Ubačaj s lijeve strane, Kim je promašio loptu, Gonzalez se okliznuo i pao te rukom zaustavio loptu.
51'
GOL! 3:0! Najstrožu kaznu realizirao je Ivan Krstanović.
51' Krstanović neobranjivo u sam kut, Majkić je otišao u drugu stranu.
53'
Žuti karton dobio je Frano Mlinar.
54' Krasna obrana Filipovića! Nakon ubačaja s lijeve strane Kim je dobro pucao glavom u kut, ali Filipović sjajno brani.
59' Vratnica! Ivančić je nakon dodavanja Hujbera odlično opalio s ruba kaznenog prostora, Filipović krajnjim naporom skreće u vratnicu.
61'
GOL! Slaven Belupo - Istra 1961 4:0
Mrežu je zatresao Nemanja Glavčić. Asistent je Ivan Krstanović.
61' Krasan potez Glavčića! Krstanović ga je pronašao u 16 metara, odličnim primanjem Glavčić izbacuje čuvara, dolazi sam pred Majkića i lakoćom zabija!
62'
Izmjena! Izlazi Arona Sane, ulazi Mateo Lisica.
62'
Izmjena! Izlazi Josip Špoljarić, ulazi Gedeon Guzina.
62'
Izmjena! Izlazi Rafael Paez Cardona, ulazi Rafa Navarro.
64'
Izmjena! Izlazi Nemanja Glavčić, ulazi Arijan Brković.
67' Filipović briljira! Još jedna sjajna obrana, ovaj put Vuk je dobro pucao iz okreta, ali vratar domaćina je fantastičan.
69' Goda dobrim potezom izbacuje Lisicu, ulazi u 16 metara i sam je pred Majkićem, gađa suprotnu vratnicu, ali vrlo neprecizno.
76'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Stefan Lončar.
76'
Izmjena! Izlazi Antonio Ivančić, ulazi Dino Halilović.
76'
Izmjena! Izlazi Bruno Goda, ulazi Matko Zirdum.
76'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Damian van Bruggen.
76'
Izmjena! Izlazi Ivan Krstanović, ulazi Martin Boakye.
77'
GOL! Slaven Belupo - Istra 1961 5:0
Mrežu je zatresao Martin Boakye. Asistent je Karlo Lulić.
77' Martin Boakye postiže svoj prvi gol u dresu Slavena! Ubacio je Lulić, Boakye primio loptu, okrenuo se i zabio iz blizine!
85'
GOL! Slaven Belupo - Istra 1961 5:1
Mrežu je zatresao Matej Vuk. Asistent je Rafa Navarro.
85' Istra smanjuje, Navarro sjajno ubacuje, a Vuk iz prve šalje loptu u mrežu.
90' Tri minute nadoknade, odmah u prvoj Filipović još jednom krasno brani, ovaj put pokušaj Blagojevića.
90'+4' Kraj, Slaven Belupo odnosi visoku pobjedu.