Sportnet forum

Dobrodošli na najbolji hrvatski sportski forum!

Ligaški vremeplov

123
...
192021
civica
civica
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 04.05.2018.
Poruka: 2
19. prosinca 2018. u 14:43

Komandant Mark je napisao/la:

.. isuse bože, kakvo je ovo zlato.. slučajno naletih na ovo.. naime i sam radim jedan svoj mini projekt, sličan ovom ali puno, puno manjeg obujma.. vadim rezultate iz svih mogućih izvora i mogu reći da je ovo nevjerojatno naporan i težak proces i stvarno treba puno vremena, volje i truda i zato svaka čast forumašu samitu.. 

 

Vidi cijeli citat

Ja se također bavim istraživanjem povijesti svojeg lokalnog kluba koji se je natjecao u 1a razredu, zagrebačkoj zoni itd.

Vadim članke i rezultate iz novina pa možemo razmijeniti materijale.

Kajzer
Kajzer
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.04.2009.
Poruka: 739
19. prosinca 2018. u 15:35

Meni za Loksu fali samo jedna konačna tablica, a to je hrvatska republička liga sjever 1990/91.

Ako netko ima...

Mi smo sa kajze, otvorite špajze, jer ko ne pije, s kajzerice nije, naša doksa je samo napred loksa i mrtvi žive zbog lokomotive.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 43.093
19. prosinca 2018. u 16:56

1. Špansko Croatia
2. Samobor
3. Karlovac

4. Trnje
5. Metalac (S)
6. PIK Vrbovec
7. Budućnost (H)
8. Gavrilović
9. Lokomotiva (Z)
10. Dubrava
11. Pounje Mladost
12. MTČ Čakovec
13. Zagorac
14. PIK Mladost
15. Bjelovar
16. Sloboda (V)

 

https://sportnet.rtl.hr/sportnetklub/nogomet-1/hrvatska-republicka-liga-1945-91-239451/2/

 

 

Kajzer
Kajzer
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.04.2009.
Poruka: 739
19. prosinca 2018. u 19:35

Da, to sam ja objavio. 4

Mi smo sa kajze, otvorite špajze, jer ko ne pije, s kajzerice nije, naša doksa je samo napred loksa i mrtvi žive zbog lokomotive.
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 179
05. svibnja 2019. u 22:31

Evo me ponovo, zahvaljujući jednom forumapu i novom internet poznaniku koji mi je mnogo pomogao oko zagrebačkih liga. Kažem mnogo, a nismo pretresli ni trećinu sezona. Tek toliko da se zuna koliko je ovo obiman posao,

Bilo kako bilo, da se još jednom vratimo na sezonu - godinu 1950 (pregled svih liga objavljen na prethodnoj stranici - broj 20)

Ovo su ispravke, unete i u pregledu

POTSAVEZ ZAGREB - POKRAJINA

Nije Naprijed (Sisak) promenio ime u Segsta, kako je našisano već su se Naprijed i Nafta fuzionisali novi klub je dobio ime Segesta.

Kvalifikacije za popuniu lige (malo sam proširio "vidike", ali je još potrebna pomoć

 

Kvalifikacije za ulazak u ligu:

Duga Resa - Sloga (Otočac)                                                 7:1 i ?

Metalac (Sisak) – Hajduk (Pakrac)                                       6:1 i 2:1

Graničar (Đurđevac) - ?                                                    ? i ?

Zagorac (Krapina) - ?                                                       ? i ?

 

[uredio samit - 05. svibnja 2019. u 22:31]
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 179
05. svibnja 2019. u 22:59

Godina 1952 Nogometni potsavez Zagreb - Pokrajina NC Varaždin ispravka

U pregledu na stranici 20 piše da je u kvalifikacijama za potsaveznu ligu učestvovala Mladost (Zabok), po svemu sudeći nije već Zagorac (Krapina), na tablici tek peti, ali uz pet neodigranih utakmica.

Može li neko pomoći da kompletiramo tablicu. Postoji mogućnost da je i Mladost (Zabok) igrala u kvalifikacijama, na žalost nemam(o) kompletne rezultate kvaliifikacija. Možda bi neke od nedoumica razrešio i rebus da je Zagorac postao novi član pota+savezne lige posle neverovatnih peripetija i đalbe

Nogometni centar Varaždin

 

1

Mladost, Zabok

19

13

2

3

63:21

+42

30

2

Tekstilac, Oroslavlje

20

12

3

4

55:29

+26

29

3

Sloga, Čakovec

19

11

3

5

49:24

+25

25

4

Mladost, Prelog

18

9

3

6

38:24

+14

21

5

Zagorac, Krapina

15

9

3

3

43:25

+18

21

6

Graničar, Kotoriba

17

9

0

8

40:37

+3

18

7

Ivančica, Ivanec

18

9

0

9

41:55

-14

18

8

Podravina, Ludbreg

17

4

2

11

26:53

-27

10

9

Oštrc, Zlatar

18

3

4

11

26:51

-25

10

10

Zaprešić

17

4

2

11

23:47

-24

10

11

Zelina

18

1

2

15

16:55

-39

4

 

Viši rang: Zagorac (Krapina) je učestvovao u kvalifikalcijama za uazak u potsavezbu ligu i uspeo

U monografiji Začretja piše posle neverovatnih peripetija i žalbe. O čemu se radi?

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Naredne sezone dve grupe – Severna (6) i Južna (7 ekipa)

Tabela je nekompletna

samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 179
05. svibnja 2019. u 23:07

Godina 1952 Nogometni potsavez Zagreb Pokrajina NC Sisak 

kompletna tablica (dodata i u pregledu svih liga na stranici 20)

Nogometni centar Sisak

 

1

Metalac, Sisak

18

13

2

3

56:21

+35

28

2

Borac, Galdovo

18

11

4

3

52:19

+33

26

3

Jedinstvo, Dugo Selo

18

12

2

4

38:21

+17

26

4

Radnik, Velika Gorica

17

11

2

5

46:25

+21

22

5

Sloga, Kostajnica

18

8

3

7

36:39

-3

19

6

Banija, Petrinja

17

7

3

7

43:34

+9

17

7

Ivanić, Ivaničgrad

17

5

6

5

29:27

+2

16

8

Lokomotiva, Novska

18

6

1

11

30:50

-20

13

9

Crvena zvezda, Sunja

17

0

0

15

17:71

+54

4

10

Sloga, Novoselec križ

18

1

1

17

13:61

-48

3

 

Viši rang: Metalac (Sisak) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Zagreb – pokrajina i uspeo (bolji od Hajduka, Pakrac)

Ispali:

  • Radnik (Velika Gorica) je prešao u NC Zagreb
  •  

Novi članovi:

Napomena: Banija (Petrinja), po završetku prvenstva ugašana, ponovo se aktivirali Radnik (obnovljen 15.maja 1953) i Mladost – nastavila tradiciju Banije

PatnjeMladogWerdera
PatnjeMladogWerdera
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.01.2019.
Poruka: 1.155
30. ožujka 2020. u 19:50

Nabavio sam monografije 50 godina nogometa u Baranji 1947-1997 (Borivoj Novaković) i SD Grafičar Osijek 1926.-1981. (Dragutin Kerže), ako treba nekom nešto izvući

samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 179
11. srpnja 2020. u 14:37

Posle moje duže pauze i malo materiala na ovoj stranici od strane drugih korisnika foruma da se ponovo oglasim, da pokušam da vas malo probudim ili pak, u najgorem slučaju dobijem nekog novog saradnika koji će mi pomoći u sklapanju pregleda nogometnih liga Hrvatske po sezoama i rangovima natjecanja - i to je nešto.

Na redu je sezona 1952/53.

Najviša liga /II rang natjecanja)

Hrvatsko – slovenska liga

Na predlog NS Hrvatske osnovana je Hrvatsko – slovenska liga u koju je ušlo šest klubova iz Hrvatske i četiri iz Slovenije.

1

Proleter, Osijek

18

13

2

3

50:18

+32

28

2

Odred, Ljubljana

18

12

1

5

46:21

+25

25

3

Šibenik

18

10

3

5

42:26

+16

23

4

Tekstilac, Varaždin

18

9

3

6

31:28

+3

21

5

Kvarner, Rijeka

18

8

4

6

30:28

+2

20

6

Branik, Maribor

18

8

3

7

29:34

-5

19

7

Metalac, Zagreb

18

4

5

9

22:31

-9

13

8

Slavija, Karlovac

18

4

4

10

23:38

-15

12

9

Železničar, Ljubljana

18

4

3

11

22:44

-22

11

10

Rudar, Trbovlje

18

4

0

14

23:51

-28

8

 

Viši rang:

  • Proleter (Osijek) i Odred (Ljubljana) se kroz kvalifikacije plasirali u Prvu saveznu ligu
  • Šibenik i Branik (Maribor) – učestvovali u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu - uspeli
  • Tekstilac (Varaždin) učestvovao u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu – nije uspeo

Ispali: Rudar (Trbovlje) i Slavija (Karlovac) po plasmanu i republičkom ključu

Novi članovi:

  • Iz Hrvatske: Split, Lokomotiva (Rijeka) i Sloboda (Varaždin) – posle prvog kruga te Borovo i Segesta (Sisak) – posle dodatnih kvalifikacija
  • Iz Slovenije: Kladivar (Celje) i Korotan (Kranj) – direktno, a Izola posle kvalifikacija

Napomene:

  • Za narednu sezonu liga je proširena sa 10 na 12 klubova
  • Željezničar (Ljubljana) je, za narednu sezonu promenio ime u ŽNK Ljubljana

 

Kvalifikacije za popunu lige:

 

Slovenija:

Željezničar (Maribor) – Izola                                                      1:3 i 0:0

 

Hrvatska:

 

Učesnici: Prvaci podsaveza.

 

Segesta (Sisak) - Lokomotiva (Rijeka)                            0:3 i 2:2

Sloboda (Varaždin) – Saobračaj (Zagreb)                        2:1 i 2:1

Split – Slaven (Borovo)                                                  4:3, 2:3 – preodužeci 3:3

 

 

Segesta (Sisak) – Slaven (Borovo)                                   1:4

Tekstilac (Zagreb)– Segesta                                            2:3

Slaven (Borovo) – Segesta (Sisak)                                   3:0

Tekstilac (Zagreb) – Slaven (Borovo)                                1:0

Slaven (Borovo)  - Tekstilac (Zagreb)                               0:2

Segesta (Sisak) – Tekstilac (Zagreb)                                 1:2    

 

 

1

Tekstilac, Zagreb

4

3

0

1

7:4

+3

6

2

Slaven, Borovo

4

2

0

2

7:4

+3

4

3

Segesta, Sisak

4

1

0

3

5:11

-6

2

 

Napomena: Kvalifikovali su se Slaven (Borovo) i Segesta (Sisak), jer je usvojena žalba Segeste na nepravilnu fuziju Tekstilca i Saobraćaja.

samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 179
11. srpnja 2020. u 14:53

Sezona 1952/53 - II deo

III Rang takmičenja

Zagrebački potsavez – pokrajinska liga

 

1

Segesta, Sisak

18

14

2

3

62:24

+38

29

2

Sloboda, Varaždin

18

12

4

3

53:28

+25

27

3

Jedinstvo, Čakovec

18

10

4

4

38:28

+10

24

4

Duga Resa

18

8

4

6

41:37

+4

20

5

Turbina, Karlovac

18

6

2

6

24:23

+1

18

6

Zagorac, Krapina

18

6

3

9

33:45

-12

15

7

Bjelovar

18

6

2

10

34:42

-8

14

8

Metalac, Sisak

18

6

0

11

33:52

-19

13

9

Graničar, Đurđevac

18

5

1

12

29:54

-25

11

10

Slaven, Koprivnica

18

2

5

11

23:39

-16

9

 

Viši rang: Segesta (Sisak) i Sloboda (Varaždin) su se plasirali u Hrvatsko – slovensku ligu posle kvalifikacija

Ispali:

  • Slaven (promenio ime u Podravka, Koprivnica) u novoformiranu podsaveznu ligu Varaždin
  • Graničar (Đurđevac) u novoformiranu podsaveznu ligu Bjelovar

Novi članovi:

  • Slavija (Karlovac), povratnik iz Hrvatsko – Slovenske lige
  • Jaska (Jastrebarsko), Borac (Virovitica), Tekstilac (Oroslavlje) i Samobor – posle kvalifikacija

Napomena: naredne sezone liga je nosila naziv Međupodsavezna, broj klubova – učesnika je povećan sa 10 na 12

 

Kvalifikacije za ulazak u ligu:

 

Pet klubova je dobijeno posle kvalifikacija u dve grupe, a učestvovali su prvaci centara:

 

  • Koprivnica: Borac (Virovitica)
  • Bjelovar: Željezničar (Bjelovar)
  • Varaždin: Tekstilac (Oroslavlje)
  • Zagreb: Samobor
  • Sisak: Ivanić (Ivanić Grad)
  • Karlovac: Jaska (Jastrebarsko)
  • Gospić: Borac (Brinje)

 

I grupa

 

Samobor – Željezničar                                     6:1

Borac – Tekstilac                                             1:2

Samobor  -  Borac                                           1:1

Željezničar – Tekstilac                                      7:0

Borac – Samobor                                            nerešeno

...

 

 

1

Tekstilac, Oroslavlje

5

4

1

0

22:5

+17

9

2

Samobor

5

1

3

1

12:10

+2

5

3

Borac, Virovitica

5

1

2

2

6:7

-1

4

4

Željezničar, Bjelovar

 

 

 

 

 

 

 

 

Napomena:

  • Samobor i Tekstilac (Oroslavlje) su se plasirali u Međupodsaveznu ligu
  • Borac (Virovitica), kao trećeplasirani tim, je igrao dodatne kvalifikacije - uspeo

 

II grupa

 

          Borac – Jaska                                                 0:0

Jaska – Borac                                                 3:2

16.08. Ivanić – Jaska

23.08. Borac – Ivanić

          Ivanić – Jaska                                                3:3

30.08. ...

 

1

Jaska, Jastrebarsko

4

2

2

0

8:5

+3

6

2

Borac, Brinje

4

1

1

2

7:6

+1

3

3

Ivanić, Ivanić Grad

4

1

1

2

6:10

-4

3

 

Napomena: Jaska (Jastrebarsko) se plasirala u Međupodsaveznu ligu, a Borac (Brinje), kao drugoplasirani tim,  je igrao dodatne kvalifikacije – nije uspeo

 

          Dodatne kvalifikacije:

         

Borac (Virovitica) – Borac (Brinje)                             6:1 i 0:2

Zagrebačka liga

 

1

Saobraćaj, Zagreb

18

14

2

2

56:20

+36

30

2

Trešnjevka, Zagreb

18

14

2

2

52:21

+31

30

3

Grafičar

18

11

1

6

44:29

+15

24

4

Mesarski, Zagreb

18

10

2

6

46:34

+12

22

5

Tekstilac, Zagreb

18

5

5

8

29:29

0

15

6

Poštar, Zagreb

18

7

1

10

36:42

-6

15

7

Mladost, Zagreb

18

3

7

8

32:48

-16

13

8

Jedinstvo, Zagreb

18

6

1

11

29:52

-23

13

9

Dolomit, Zagreb

18

5

2

11

31:55

-24

12

10

Kemičar

18

2

3

13

24:49

-25

7

 

Viši rang: Saobraćaj je učestvovao u kvalifikacijama za ulazak u Hrvatsko – Slovensku ligu i nije uspeo (u dodatnim kvalifikacijama posle nepravilne fuzije sa Tekstilcem)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

Potsavez Osijek

 

1

Slaven, Borovo

20

18

0

2

63:25

+38

36

2

Dinamo, Vinkovci

20

11

4

5

46:21

+25

26

3

Sloga, Borovo Selo

20

10

4

5

49:26

+23

26

4

Šparta, Beli Manastir

20

11

3

6

54:31

+23

25

5

Jedinstvo, Slavon. Požega

20

9

4

7

30:34

-4

22

6

Sloboda, Đakovo

20

9

3

8

46:44

+2

21

7

Metalac, Osijek

20

8

4

8

29:22

+7

20

8

Hajduk, Osijek

20

7

3

10

56:46

+10

17

9

Graničar, Županja

20

7

2

11

30:38

-8

16

10

Proleter, Slavonski Brod

20

4

2

14

31:54

-23

10

11

Amater, Slavonski Brod

20

0

1

19

13:106

-93

1

 

Viši rang:

  • Slaven (Borovo) se plasirao u Hrvatsko – slovensku ligu posle kvalifikacija
  • Dinamo (Vinkovci) je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Hrvatsko – slovenske lige i nije uspeo

Ispali: Amater (Slavonski Brod) i Proleter (Slavonski Brod) u novoformirani potsavez Slavonski Brod

Novi članovi:

  • Proleter (Belišće) i Sloga (Vukovar), dva prvoplasirana tima NC Osijek
  • Sloga (Nova Gradiška) i Borac (Podvinje), dva prvoplasirana tima NC Slavonski Brod

Napomena: Naredne sezone igrana je Slavonska liga

Potsavez  Split– završnica

Dinara (Knin) - Split                                                  2:2 i 2:1                              Split – Zmaj (Makarska)                                               6:0 i 0:1                        Zmaj (Makarska) – Dinara (Knin)                               3:1 i 2:1

 

1

Zmaj Makarska

4

3

0

1

6:8

-2

6

2

Split

4

1

2

1

9:4

+5

4

3

Dinara Knin

4

0

2

2

5:8

-3

2

 

Slaven Trogir

 

 

 

 

 

 

 

       

Viši rang: Zmaj (Makarska) – nije i Split – uspeo su igrali kvalifikacije za ulazak u Hrvatsko – slovensku ligu

Napomena: Slaven (Trogir) je isključen iz takmičenja

I grupa

1

Dinara Knin

14

9

2

3

44:22

+22

20

2

Slaven Trogir

14

9

1

4

26:23

+3

19

3

Val Kaštel Stari

14

8

2

4

35:23

+12

18

4

DOŠK Drniš

14

7

2

5

33:23

+10

16

5

Zadar

14

6

1

7

41:30

+11

13

6

Naprijed, Vis

14

6

1

7

34:47

-13

13

7

Arbanasi, Zadar

14

4

1

9

29:47

-18

9

8

Mladost, Kaštel Lukšić

14

2

0

12

19:56

-37

4

Napomena:

·         Dinara (Knin) i Slaven (Trogir) su igrali u završnici prvenstva podsaveza

  • Naredne sezone jedinstvena podsavezna liga
  • Mladost (Kaštel Lukšić) je ispao iz lige
  • Neretvanac (Opuzen) i Dalmatinaxc (Split) novi članovi lige – posle kvalifikacija

II grupa

1

Split

10

6

2

2

19:9

+10

14

2

Zmaj, Makarska

10

6

1

3

19:10

+9

13

3

Dubrovnik

10

3

4

3

16:14

+2

10

4

Jadran, Kaštel Sućurac

10

2

4

4

14:7

+7

8

5

Solin

10

2

4

4

9:19

-10

8

6

Orkan Dugi Rat

10

1

5

4

12:10

+2

7

Napomena:

·         Split i Zmaj (Makarska) su igrali u završnici prvenstva podsaveza

  • Naredne sezone jedinstvena podsavezna liga
  • Orkan (Dugi Rat) je ispao iz lige
  • Neretvanac (Opuzen) i Dalmatinac (Split) novi članovi lige – posle kvalifikacija

Kvalifikacije za popunu potsaveza (31.svibanj do 21.srpanj 1953)

 

          I grupa

 

Učesnici: Junak (Sinj), Omladinac (Vranjic), Jelsa, Omladinac (Lastovo), Rudar (Siverić) i Istok (Podšpilje)

 

          1.kolo

          Junak (Sinj) – Omladinac (Vranjic)          2:1 i 4:1

          Jelsa - Omladinac (Lastovo)                             3:0 pff i 3:2

 

          2.kolo, 14.lipanj

          Rudar (Siverić) – Junak (Sinj)                          4:3 i 0:5

          Jelsa – Istok (Podšpilje)                                   2:2 i 3:5

         

          3.kolo - finale

          Jelsa – Junak (Sinj)                                        0:3 i 2:2

         

II grupa

 

Učesnici: Grk (Potomje), Neretvamac (Opuzen), Mosor (Žrnovnica), Dalmatinac (Split) i Prvoborac (Vodice)

          1.kolo

          ...

 

          2.kolo, 14.lipanj

          Grk (Potomje) – Neretvanac (Opuzen)             ? i ?

          ...

         

          3.kolo - finale

          Neretvanac (Opuzen) - Dalmatinac (Split)         3:3 i 0:2

         

KVALIFIKACIJE NEPOTPUNE. KOD I GRUPE PREDPOSTAVLJAM DA SU U 1.KOLU BILI SLOBODNI RUDAR (SIVERIĆ) I ISTOK (PODŠPILJE). U II GRUPI U KVALIFIKACIJAMA JOŠ I MOSOR (ŽRNOVNICA) I PRVOBORAC (VODICE) O ČIJIM NASTUPIMA NEMAM PODATAKA

Potsavez Rijeka (Riječko – Istarsko – Goranska zona)

 

1

Lokomotiva, Rijeka

22

16

2

4

64:28

+36

34

2

Uljanik, Pula

22

13

4

5

44:21

+23

30

3

Nehaj, Senj

22

10

7

5

40:40

0

27

4

Mladost, Kraljevica

22

11

3

8

52:33

+19

25

5

Jedinstvo, Ogulin

22

10

5

7

48:47

+1

25

6

Crikvenica

22

11

2

9

57:44

+13

24

7

Budućnost, Rijeka

22

7

8

7

37:36

+1

22

8

Naprijed, Hreljin

22

8

3

11

38:56

-18

19

9

Opatija

22

6

5

11

25:33

-8

17

10

Rudar Raša, Labin

21

7

3

11

37:42

-5

17

11

Goran, Delnice

21

5

3

13

36:53

-17

13

12

Rovinj

22

4

1

17

27:72

-45

9

 

Viši rang: Lokomotiva (Rijeka) se posle kvalifikacija plasirala u Hrvatsko-slovensku ligu

Ispali: Rovinj i Goran (Delnice)

Novi članovi: Torpedo (Rijeka), Borac (Bakar), Hidroelektra (Fužine), 3. maj (Rijeka) i Labin

Napomena:

  • Utakmica Rudar (Raša) – Goran (Delnice) nije odigrana
  • Prva dva kola je igrao i Kvarner (Rijeka) koji je poslje prešao u Hrvatsko-Slovensku ligu pa je umjesto njega ušlo Jedinstvo (Ogulin)
  • Za narednu sezonu liga je proširena na 14 klubova
  • Budućnost (Rijeka) je za novui sezonu promenila ime u Orijent (osnovan 1919 i često menjao ime Jedinstvo, Primorac, Primorje, Budućnost)
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 179
11. srpnja 2020. u 15:05

Sezona 1952/53 - III deo

IV Rang takmičenja

Prvenstva Zagreba, Prvi razred

Vreme: od 6. septembar 1953. do 20. juni 1954. godine

 

1

Rade Končar, Zagreb

16

14

0

2

53:12

+41

28

2

Slavija, Zagreb

16

9

4

3

36:23

+13

22

3

Borac, Jarun

16

8

3

5

41:27

+14

19

4

ZET, Zagreb

16

8

2

6

36:27

+9

18

5

Građevinar, Zagreb

16

6

4

4

41:32

+9

16

6

Maksimir, Zagreb

16

7

2

7

32:38

-6

16

7

ŽKM Zagreb

16

4

5

7

31:41

-10

13

8

Kustošija, Zagreb

16

4

3

9

29:40

-11

11

9

Zubar, Zagreb

16

0

1

15

5:64

-59

1

 

Viši rang: Rade Končar, Slavija, Borac, ZET Zagreb i Građevinar su se plasirali u tzv. Zagrebačku ligu (ranije podsavezna liga Zagreb-grad)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Potsavez Zagreb – Pokrajina

 

Sedam nogometnih centara

 

Nogometni centar Zagreb

 

1

Samobor

13

11

0

2

36:20

+16

22

2

Vrbovac

13

7

3

3

33:18

+15

17

3

Radnik, Velika Gorica

13

7

2

4

36:21

+15

16

4

Nafta, Sveta Klara

13

7

0

6

25:27

-2

14

5

Radnik, Sesvete

13

4

3

6

20:22

-2

11

6

Jedinstvo, Dugo Selo

13

4

1

6

21:31

-10

9

7

Zaprešić

13

4

0

9

25:39

-14

8

 

Tomislav, Sveti Ivan Žabno

7

0

1

6

10:28

-18

1

 

Viši rang: Samobor je igrao u kvalifikacijama za ulazak u novoformiranu Međupodsaveznu ligu i uspeo

Ispali:

  • Vrbovec, Radnik (Velika Gorica), Radnik (Sesvete) i Jedinstvo (Dugo Selo) su prešli u ligu novoformiranog podsaveza Sisak
  • Zaprešić u Varaždinski podsavez – zonske lige
  • Nafta (Sveta Klara) - ?

Novi članovi:

Napomena: Liga je ugašena

 

Nogometni centar Varaždin

 

Igrano u dve grupe

 

Grupa SEVER

 

Učesnici: Sloga (Čakovec), Mladost (Prelog), Graničar (Kotoriba), Ivančica (Ivanec),

Podravina (Ludbreg), Udarnik (Kučan), Trnava (Goričan) i Tekstilac II (Varaždin)

 

1

Sloga, Čakovec

 

 

 

 

 

 

 

2

Ivančica, Ivanec

 

 

 

 

 

 

 

3

Podravina, Ludbreg

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

  • Sloga (Čakovec) je igrala u kvalifikacijama za prvaka NC – nije uspela
  • Mladost (Prelog), Ivančica (Ivanec) i Podravina (Ludbreg) su naredne sezone igrali u novoformiranoj ligi Varaždinskog potsaveza

Ispali:

  • Sloga (Čakovec) i Graničar (Kotoriba) u V zonu Varaždinskog potsaveza
  • Udarnik (Kučan) i Trnava (Goričan) ?

Novi članovi:

Napomena:

  • Tekstilac II (Varaždin) je igrao izvan konkurencije
  • od naredne sezone, umesto lige NC jedinstvena podsavezna liga od 10 klubova

 

Grupa JUG

 

Učesnici: Tekstilac (Oroslavlje), Mladost (Zabok), Oštrc (Zlatar), Jedinstvo (Začretje), Sloga (St. Toplice), Ivančica (Zlatar Bistrica) i Zagorac (V.Trgovište)

 

1

Tekstilac, Oroslavlje

 

 

 

 

 

 

 

2

Mladost, Zabok

 

 

 

 

 

 

 

3

Oštrc, Zlatar

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

  • Tekstilac (Oroslavlje) je igrao kvalifikacije za prvaka NC – uspeo (bolji od Sloge (Čakovec) i Mladosti (Zabok), potom i ulazak u Međupotsaveznu ligu - uspeo
  • Mladost (Zabok) i Oštrc (Zlatar) su naredne sezone igrali u novoformiranoj ligi Varaždinskog potsaveza

Ispali: Tekstilac (Oroslavlje), Jedinstvo (Začretje), Sloga (St. Toplice),  Ivančica (Zlatar Bistrica) i Zagorac (V. Trgovište)

Novi članovi:

Napomena: od naredne sezone, umesto lige NC jedinstvena podsavezna liga od 10 klubova

 

          Kvalifikacie za prvaka NC:

            Tekstilac (Oroslavlje) – Sloga (Čakovec)                       3:1

          Mladost (Zabok) – Sloga (Čakovec)                              2:1

Sloga (Čakovec) – Tekstilac (Oroslavlje)                       2:3

          ...

 

                                      

1

Tekstilac, Oroslavlje

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

                  

 

Nogometni centar Bjelovar

 

1

Željezničar, Bjelovar

14

10

2

2

51:19

+32

22

2

Garić, Garešnica

14

9

3

2

31:25

+6

21

3

Radnik, Daruvar

13

8

1

4

34:22

+12

17

4

Hajduk, Pakrac

14

8

0

6

61:27

+34

16

5

Slavonac, Lipik

14

8

2

6

32:34

-2

14

6

Jedinstvo, Grubišno Polje

13

5

0

8

28:27

+1

10

7

Proleter, Brestovac

14

3

0

11

16:56

-40

6

8

Bilogora, Pisanica

14

2

0

12

18:63

-45

4

 

Viši rang:

  • Željezničar (Bjelovar) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u međupodsaveznu ligu Sisak - Karlovac – Varaždin i nije uspeo
  • Garić (Garešnica), Radnik (Daruvar), Hajduk (Pakrac), Slavonac (Lipik), Jedinstvo (Grubišno Polje) i Željezničar (Bjelovar) su prešli u novoformiranu ligu Bjelovarskog potsaveza

Ispali:

  • Proleter (Garešnički Brestovac) je igrao u kvalifikaicjama za opstanak u ligi – nije uspeo
  • Bilogora (Pisanica)

Novi članovi:

Napomena: od naredne sezone podsavezna liga od 12 klubova

Tabela je nekompletna, nedosatje rezultat utakmice Radnik - Jedinstvo

 

Nogometni centar Karlovac

 

1

Jaska, Jastrebarsko

14

12

0

2

41:14

+27

24

2

Željezničar, Karlovac

14

9

2

3

29:13

+16

20

3

Metalac, Karlovac

14

8

2

4

36:18

+18

18

4

Vatrogasac, Mekušje

14

7

3

4

22:20

+2

17

5

Zadrugar, Mostanje

14

6

2

6

26:22

+4

14

6

Banovac, Glina

14

4

1

9

23:37

-14

9

7

Borac, Ilovac

14

2

2

10

14:48

-34

6

8

Jedinstvo, Velika Svarča

14

2

0

12

22:41

-19

4

 

Viši rang: Jaska (Jastrebarsko) je igrala u kvalifikacijama za ulazak u Međupotsaveznu ligu - uspela

Ispali:

  • Jedinstvo (Velika Svarča) u Karlovačku zonu
  • Banovac (Glina) je prešao u novoosnovani potsavez Sisak

Novi članovi: Pobjeda (Kamensko), prvak Karlovačke zone

Napomena: od naredne sezone podsavezna liga u dve grupe po šest klubova. Klubovi NC Karlovac u Prvoj, klubovi NC Lika u Drugoj grupi.

 

Nogometni centar Gospić (Prvenstvo Like)

 

Učesnici: Partizan (Titova Korenica), Jedinstvo (Otočac), Udarnik (Perušić), Bratstvo (Gračac), Jedinstvo (Donji Lapac), Lika (Lički Osik), Borac (Brinje) i Partizan (Plaški)

 

1

Borac, Brinje

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

  • Borac (Brinje) je učestvovao u kvalifikacijama za ulazak u Međupotsaveznu ligu – nije uspeo
  • Borac (Brinje), Partizan (Titova Korenica), Jedinstvo (Otočac), Udarnik (Perušić), Bratstvo (Gračac) i Lika (novi naziv Tempo, Lički Osik) su naredne sezone igrali u Drugoj grupi novoosnovanog potsaveza Karlovac

Ispali:

Novi članovi: Radnik (Gospić)

Napomena: Odlukom I plenuma NP Karlovac od 2.avgusta 1952.godine ukida se NC Gospić, klubovi sa ove teritorije su pod direktnom ingerencijom NP Karlovac

 

Nogometni centar Sisak

 

I grupa

 

Učesnici: Borac (Galdovo), Siscia (Sisak), Banija (Petrinja) i Mladost (Topolovac)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Siscia, Sisak

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

II grupa

 

Učesnici: Borac (Sisak), Sloga (Kostajnica), Lokomotiva (Novska) ...

 

1

Sloga, Kostajnica

 

 

 

 

 

 

 

2

Lokomotiva, Novska

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

III grupa

 

Učesnici: Ivanić (Ivanić Grad) ...

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Završnica prvenstva NC Sisak

 

Po dve prvoplasirane ekipe u grupama

 

 

1

Ivanić, Ivanić Grad

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Siscia, Sisak

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Nogometni centar Koprivnica

 

Učesnici: Koprivnica, Pitomača, Slaven II (Koprivnica), Borac (Virovitica), Graničar (Legrad), Podravec (Torčec), Drava (Novigrad), Osvit (Đelekovec), Borac (Drnje), Borac (Imbriovec), Mladost (Mali Otok), Udarnik (Zablatje)

 

1

Borac, Virovitica

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

  • Borac (Virovitica) je učestvovao u kvalifikacijama za ulazak u Međupotsaveznu ligu – uspeo u dodatnim kvalifikacijama
  • Osvit (Đelekovec) i Graničar (Legrad) su se plasirali u novoosnovanu ligu Varaždinskog potsaveza
  • Pitomača se plasirala u novoosnovanu ligu Bjelovarskog potsaveza
  • Koprivnica je igrala u kvalifikacijama za ulazak u novoformiranu potsaveznu ligu Varaždin - uspela

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Potsavez Osijek – Prvi razred

 

1

Proleter, Belišće

22

15

3

4

64:31

+33

33

2

Sloga, Vukovar

22

14

4

4

48:20

+28

32

3

Lokomotva, Vinkovci

22

14

2

6

60:32

+28

30

4

Grafičar, Osijek

22

14

1

7

73:47

+26

29

5

Jedinstvo, Donji Miholjac

22

12

3

7

47:30

+17

27

6

Olimpija, Osijek

22

10

4

8

40:39

+1

24

7

Sloga, Đurđenovac

22

8

5

9

43:43

0

21

8

Sl. Partizan, Podr. Slatina

22

8

2

12

48:65

-17

18

9

Belje, Kneževo

22

6

2

11

43:59

-16

17

10

Jadran, Branjin Vrh

22

5

2

12

38:60

-22

15

11

Crvena zvijezda, Palača

22

5

1

16

30:69

-39

11

12

NK Bošnjaci

22

3

1

18

33:71

-38

7

 

Proleter, Osijek II

22

14

3

7

67:47

+20

31

 

Viši rang: Proleter (Belišće) i Sloga (Vukovar) su se plasirali u Slavonsku ligu

Ispali:

  • Crvena zvijezda (Palača)
  • NK Bošnjaci u Brodski potsavez
  • Lokomotiva (Vinkovci) nije igrala naredne sezone

Novi članovi: NAŠK Našice i Jedinstvo (Čepin), Fruškogorac (Ilok) i Omladinac (Dalj)– posle kvalifikacija

Napomena: Proleter (Osijek) II je igrao izvan konkurencije

 

Kvalifikacije za ulazak u ligu

 

Prva grupa

 

1

Omladinac, Dalj

4

4

0

0

12:3

+9

8

2

Fruškogorac, Ilok

4

2

0

2

9:9

0

4

3

Bratstvo, Tenjski Antunovac

4

0

0

4

4:13

-9

0

 

Druga grupa

 

1

NAŠK Našice

6

5

1

0

21:8

+13

11

2

Jedinstvo, Čepin

6

3

1

2

15:8

+7

7

3

Papuk, Orahovica

6

1

3

2

12:16

-4

5

4

Radnički, Mirkovac

6

0

1

5

3:19

-16

1

 

Nogometni centar Slavonski Brod, prvi razred

 

Učesnici: Borac (Podvinje), Željezničar (Slavonski Brod), Mladost (Nova Gradiška), Budućnost (Donji Andrijevci), Bedem (Ivankovo), Bratstvo (Vranovci), Slavija (Pleternica), Metalac (Nova Gradiška), Psunj (Okućani), Slavonac (Nova Kapela), Tomić (Cernik) i Proleter II (Slavonski Brod)

 

1

Borac, Podvinje

18

15

3

0

70:12

+58

33

2

Sloga, Nova Gradiška

18

13

2

3

68:19

+49

28

3

Željezničar, Slavonski Brod

18

12

3

3

61:24

+37

27

4

Budućnost, Donji Andrijevci

18

12

1

5

63:36

+27

25

5

Bedem, Ivankovo

18

7

1

10

40:59

-19

15

6

Slavija, Pleternica

18

6

2

10

49:41

+8

14

7

Psunj, Okućani

18

5

2

11

33:51

-18

12

8

Bratstvo, Vranovci

18

4

3

11

29:57

-28

11

9

Tomić, Cernik

18

4

1

13

22:68

-46

9

10

Slavonac, Nova Kapela

18

2

2

14

25:93

-68

6

 

Proleter II, Slavonski Brod

22

10

3

8

51:35

+16

23

 

Sloga II, Nova Gradiška

22

9

4

9

62:46

+16

22

 

Viši rang: Borac (Podvinje) i Sloga (Nova Gradiška) – prvenstvo otpočeli Mladost i Metalac pa se fuzionisali su se plasirali u Slavonsku ligu

Ispali: Bratstvo (Vranovci), Slavonac (Nova Kapela) i Tomić (Cernik)

Novi članovi:

  • Proleter i Amater (oba Slavonski Brod) – povratnici iz Slavonske lige
  • Lokomotiva (Vinkovci)

Napomena:

  • Proleter II (Slavonski Brod) je igrao izvan konkurencije kao i Sloga II (Nova Gradiška) posle fizije Mladosti i Metalca
  • Naredne sezone liga novoformiranog Brodskog potsaveza sa osam klubova

 

Podsavez Split Grupne lige

 

Učestvovala su 24 kluba, razvrstani po grupama ukupno 11 grupa

 

Pravci grupa:

  • Grk (Potomje)
  • Neretvanac (Opuzen)
  • Mosor (Žrnovnica)
  • Dalmatinac (Split)
  • Prvoborac (Vodice)
  • Omladinac (Vranjic)
  • Junak (Sinj)
  • Jelsa
  • Omladinac (Lastovo)
  • Istok (Podšpilje)
  • Rudar (Siverić)

 

Prva grupa

 

I grupa

 

Grk (Potonje) – Rat Kuna Pelješka)                            nerešeni i nerešeno – produžeci (3:2)

 

II grupa

...

 

Pobednik: Neretvanac (Opuzen)

 

III grupa

 

Mosor (Žrnovnica) – Primorac (Stobreć)                       3:2

Primorac – Iskra                                                       3:2

 

1

Mosor, Žrnovnica

4

3

0

1

6:4

+2

6

2

Primorac, Stobreč

4

2

0

2

9:7

+

4

3

Iskra, Omiš

4

1

0

3

3:7

-4

2

 

  • Napomena: Mosor (Žrnovnica) igrao u kvalifikacijama za ulazak u podsaveznu ligu Split nije uspeo

 

IV grupa

...

 

Pobednik: Dalmatinac (Split)

 

V grupa

 

Učesnici: Prvoborac (Vodice), Velebit (Benkovac) i Primorac (Biograd)

...

Primorac – Prvoborac                                                          3:3

 

1

Prvoborac, Vodice

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napomena:

  • sva tri kluba imala isti broj bodova, pa odlučivala gol-razlika
  • Prvoborac (Vodice) igrao u kvalifiakcijama za ulazak u podsaveznu ligu Split nije uspeo

 

VI grupa

 

Omladinac (Vranjic) – Jugovinil (Kaštel Gomilica)          3:1 i 3:1

 

VII grupa

 

Učesnici: Junak (Sinj), Borac (Glavice) ...

 

Junak (Sinj) – Borac (Glavice)                                     2:1

 

 

1

Junak, Sinj

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Napomena: Junak (Sinj) igrao u kvalifikacijama za ulazak u podsaveznu ligu Split uspeo

 

VIII grupa

 

Jelsa – Jadran (Stari Grad)                               2:2 i 7:0

 

IX grupa

 

Učesnici: Omladinac (Lastovo), Hajduk (Vela Luka) i Zmaj (Blato)

 

...

Omladinac – Zmaj                                           4:0

Zmaj – Hajduk                                               5:2

Hajduk – Omladinac                                         1:5

 

1

Omladinac, Lastovo

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Napomena: Omladinac (Lastovo) igrao u kvalifikacijama za ulazak u podsaveznu ligu Split nije uspeo

 

X grupa

...

 

Pobednik: Istok (Podšpilje)

 

XI grupa

 

Učesnici: Rudar (Siverić), Jadran (Šibenik) i SOŠK Skradin

 

Jadran (Šibenik) – Rudar (Siverić)                                2:1

Rudar - SOŠK                                                          5:0

 

1

Rudar, Siverić

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Napomena: Rudar (Siverić) igrao u kvalifikacijama za ulazak u podsaveznu ligu Split nije uspeo

 

Riječka zonska liga

 

1

Torpedo, Rijeka

18

14

4

0

54:17

+37

32

2

Hidroelektra, Fužine

18

10

4

4

56:27

+29

24

3

Borac, Bakar

18

11

2

5

49:31

+18

24

4

3. maj Rijeka

18

9

4

5

38:34

+4

22

5

Risnjak, Lokve

18

8

2

8

35:37

-2

18

6

Klana

17

7

2

8

38:33

+5

16

7

Građevinar, Ogulin

17

6

3

8

45:55

-10

15

8

Grobničan, Cernik-Čavle

17

4

3

10

32:47

-15

11

9

Primorac, Kostrena

18

3

3

12

16:48

-38

9

10

Lovnik,Vrbovsko

17

2

3

12

29:50

-21

7

 

Viši rang: Torpedo (Rijeka), Hidroelektra (Fužine), Borac (Bakar) i 3.maj Rijeka su se plasirali u podsaveznu ligu Rijeka koja je naredne sezone bila četvrti rang takmičenja, jer je ponovo uvedena Druga savezna liga.

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

Liga nije kompletna nedostaju rezultati dve utakmice

 

Istarska liga

 

Učesnici: Labin, Uljanik II (Pula), Vodnjan, Pazin, Elektra, Jadran i Arsenal

 

1

Labin

 

 

 

 

 

 

 

2

Pazin

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uljanik II, Pula

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang: Labin se plasirao u ligu potsaveza Rijeka

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Uljanik II (Pula) je igrao izvan konkurencije

samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 179
11. srpnja 2020. u 15:10

Pre nego što nastavim dalje ovu sezonu ukazujem na to da ima dosta prostora za dopunu pregleda tj. pojedinih tablica. 

Slično je i sa mojim pregledima za ostale sezone i u njima je mnogo praznina.

Molim zaljublejnike i nogometne brojke i slova da mi pomognu. Posebno sam "tanak" podacima iz Zagreba, Osijeka, Slavonskog Broda i Pule. Ako je neko raspoložen za saradnju iz ovih - može i drugih sredina neka se javi privatnom poštiom da se dogovorimo. Zanimaju me podaci iz sližbenih biltena podsaveza, monografija tzv. malih klubova i lokalnih časopisa.

Unapred hvala svim potencijalnim saradnicima

123
...
192021